Skocz do zawartości
peewee1984

Sieczkarnia do kukurydzy i zielonek

Polecane posty

peewee1984    0

Witam.

Planuję zakup sieczkarni samojezdnej do koszenia kukurydzy i zbierania lucerny i innych zielonek z pokosu. W związku z tym mam pytanie czy do zbierania zielonki z pokosu potrzebna jest jakas modyfikacja sieczkarni poza wymianą podbieracza?? Jaka sieczkarnia jest najlepiej przystosowana do takiej pracy mieszanej? Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to okolo 60.000 pln. Dzieki za informacje

mariusz4321    9
Z tego co widziałem to np. w sieczkarniach Krone wymienia się cały zespół tnący. W zespole do traw na bębnie jest mniej noży, nie ma zgniatacza ziarna i występują różne drobne różnice. Kiedyś niedaleko mnie ktoś do sieczkarni Mengele założył podbieracz bez żadnych modyfikacji to praca szła bardzo słabo.

Wiadomość z agroFakt.pl

peewee1984    0

No wlasnie sek w tym zeby obylo sie bez rozkrecania polowy sieczkarni. Z tego co ogladalem oferty na olx to najwiecej jest sieczkarni john deera z dodatkowym osprzetem do zielonek. Może trafi sie jakis uzytkownik takiej maszyny z doświadczeniem w zmianie osprzętu 

PATr    242

Trzeba wyjąć gniotownik i w jego miejsce wsadzić blachę przelotową, w zależności jaka marka sieczkarnii i jakie masz noże/stalnice, są uniwersalne ale to rzadkość, w większości trzeba wymienić noże i stalnice na specjalne do trawy, a no i do trawy idzie tylko połowa noży bo tak to by Ci za drobno scieło, dodatkowo trzeba zasłonić dolot powietrza do wentylatora bo za mocno będzie dmuchać

peewee1984    0

No to chyba pozostaje sie skupic na john deere, bo jaguara albo mengele z osprzetem do zielonek ciezko spotkac na portalach ogloszeniowych. Ewentualnie jeszcze agrostoj, ale te z osprzetem do zielonek zazwyczaj sa brz gniotownika. I ogolnie malo tych maszyn wiec pewnie dostep do czesci tez bedzie ograniczony

PATr    242

John deera najłatwiej znaleźć, często też z instalacją do zakiszacza, nie masz kamieni na łąkach? 

peewee1984    0

Łąk wogole nie biorę pod uwagę, na zielonke ma być lucerna, kamieni trochę jest na polu więc zapewne trzeba będzie je pozbierać, a te mniejsze wał posiewny wciśnie w ziemie;) Aczkolwiek jak tyle jest roboty z tym przezbrajaniem sieczkarni do zielonki to nie wiem czy nie lepiej będzie dokupić podbierak do zawieszanego pottingera, a sieczkarnie kupić tylko z myślą o kukurydzy...

robi57362    77
albo kupic przyczepe samozbierajaca z nozami. i bedzie czym kuku wozic i lucerne zbierac. ale napewno wyjdzie drozej niz podbierak do pottingera

jesli pomoglem kliknij fajne

peewee1984    0

Mam taką małą przyczepę zbierającą pottingera, ma też noże, ale zbieranie lucerny jednym takim małym sprzętem za długo by trwało...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez adrian3344
      Witam, tak jak w temacie wie ktos jaka moze byc przyczyna??

Myślę ze to wina kół pasowych, ale może sie myle i przyczyna jest inna.
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Claass
      Sprzedam sieczkarnię samojezdną Agrostroj Mars. Silnik 6 cylindrów turbo 240 km. Sieczkarnia posiada heder 4 rzędowy napędzany hydraulicznie, zgniatacz do ziarna, napęd hydrostatyczny, obrotową rurę. 
      Cena brutto 28000 zł 
      Ewentualnie zamiana na inny sprzęt rolniczy
      Zdjęcia dostępne na https://www.olx.pl/oferta/sieczkarnia-agrostroj-mars-zamiana-CID757-IDkpl7a.html
      504369765 lub 500240876
    • Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam