mtz_820

Co posiać?

Polecane posty

mtz_820    0

jakie zboze radzicie posiac na baaaardzo slabej ziemi normalnie piasek mialem tam juz jeczmien i owies i nakosilem tyle co na swoim z 3ha (tamto ma powierzchnie 5ha) z jednej strony jest ok ale na srodku i pod lasem niema nic normalnie jakby ktos powyrywal na wiosne bylo ok ladnie sie zapowiadalo przyszlo lato zniwa niema nic

 

wujek chce tam posiac żyto jak myslicie dobry wybor na takie zimie? tam jarego nie bedzie za chiny


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Na najsłabsze ziemie oczywiście najlepsze jest żyto, albo pszenżyto zasiać które pozamienia się w żyto i wtedy jest tez dobre. ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Żyto lub pszenżyto będzie najlepszym wyborem wiem o tym bo mamy przeszło 20 ha takiego piasku :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

I dziwicie się dlaczego dużo żyta jest w Polsce ;) ...

My w tym roku mieliśmy ponad 15 ha zasianego żyta.A sypało tak,że nie nadążyliśmy zwalać(żart oczywiście)


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7
Na najsłabsze ziemie oczywiście najlepsze jest żyto, albo pszenżyto zasiać które pozamienia się w żyto i wtedy jest tez dobre. ;)

Na takie ziemie lepiej zimowe zboża bo na wiosnę nie wysuszasz nadmiernie gleby.

I nigdy nie wiadomo jaka wiosna będzie może być sucho i słabe wschody będą ;)


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

tylko zytko na takie pola nie ma co mieszanek z pszenżytem próbować, chyba że tylko są takie miejsca że piach a i dolinki wtedy mieszanka żyta z pszenzytem lepiej sięsprawdzi, ale ziarna pszenżyta będą cieniutkie jak igiełki ;) na takie ziemie trzeba zadbac troche o nawożenie, obornik gnojowica, uprawa to dobrze było by jowym przed siewmakieś wały zastosowac, albo po kilka razy wałem strunowym przed siewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

a na przyszly rok co byscie proponowali bo przeciez trzeba zastosowac płodozmian


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Albo pszenzyto a potem to nawet pszenice bym sprobował.Byle sasiac na jesieni bo wiosna wyschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na bardzo słabej ziemi pszenica da mniej niż żyto. My siejemy tylko pszenżyto i owies, ziemie IV,V i VI klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja zyta nie sieje nawet na VI klasie. kiedyś z jednego pola umłóciłem tyle co wysiałem ;) :angry: i po następnym roku zrezygnowałem z żyta. na tych piachach sieje kukurydze ;) w tym roku jest słabiutka ale mam i po burakach kukurydze i tez lichostwo ;) taki ten rok jest. W tamtym roku z jakiś 80 arów miałem ładną pryzmę kukurydzy (fotki w galerii, pryzma przy stodole)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

andrzej nie mam siewnika do kuku nie mialbym jak tego zebrac a kuku potrzebuje wilgoci a tam jest jej brak


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja na piaskach sieje na przemian żyto z owsem.. tylko, że podstawom znośnego polonu są opady deszczu, których w tym roku niestety był brak. Co do kukurydzy to widzę po okolicy że jest bardzo marna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Mam 3 ha takich gruntów, sieję tam żyto. Plon marny:(. W tym roku planuję tam posiać owies i pszenżyto, co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROPA    1

ja na takich słabych ziemiach sieje na przemian żyto z sorgiem ale w tym roku nie było a ni jednego a ni drugiego sorgo 2 miesiące wschodziło i na dzień dzisiejszy ma pół metra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Znajomy zasiał żyto na 6klasie(piach) i niedośc ze było nie ciekawe na wiosne to jezcze dziki zrobiły swoje ;) i tym sposobem umłucił z 1 hektara ok 300kg ziarna ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
andrzej nie mam siewnika do kuku nie mialbym jak tego zebrac a kuku potrzebuje wilgoci a tam jest jej brak

zobacz czym ja sieje kukurydze ;) fotki z tamtego roku

 

a te moje piaski to tez są suche :)(( jak by były podmokłe to bym nie narzekał :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Ja mam 16 ha takiej ziemi i nie jest tak źle jak mówicie.Sieje tylko i wyłącznie zboża jare gdyż na jesień sieje gorczyce i muszę powiedzieć ze na plony nie są tak dramatyczne. Jęczmień jary w tym roku sypnął lekko ponad 3.8t/ha wiec nie jest źle pszenżyto już gorzej bo tylko 2t/ha a pszenica tez(szkody z lasu). Miałem jeszcze w tym roku 1 ha pszenżyta ozimego plon 5t/ha wiec całkiem przyzwoicie. Wszystko jest kwestia odpowiedniego nawożenia ale trzeba pamiętać żeby nie dawać ich za dużo bo większa ilość nawozów nie zwiększy wydajności. Aha zapomniałem dodać że moje okolice zawsze omijają deszcze i pada nie u nas tylko parę kilometrów dalej.Ziemia 4,5,6 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
Ja mam 16 ha takiej ziemi i nie jest tak źle jak mówicie.Sieje tylko i wyłącznie zboża jare gdyż na jesień sieje gorczyce i muszę powiedzieć ze na plony nie są tak dramatyczne. Jęczmień jary w tym roku sypnął lekko ponad 3.8t/ha wiec nie jest źle pszenżyto już gorzej bo tylko 2t/ha a pszenica tez(szkody z lasu). Miałem jeszcze w tym roku 1 ha pszenżyta ozimego plon 5t/ha wiec całkiem przyzwoicie. Wszystko jest kwestia odpowiedniego nawożenia ale trzeba pamiętać żeby nie dawać ich za dużo bo większa ilość nawozów nie zwiększy wydajności. Aha zapomniałem dodać że moje okolice zawsze omijają deszcze i pada nie u nas tylko parę kilometrów dalej.Ziemia 4,5,6 klasa

a skad jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

z opolskiego

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz16s    0

my na takie ziemie siejemy żyto hybrydowe lub bierzemy ze swojego nasiennictw pszenżyto Baltico i moderato


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

i co jak tam żyto sypie na tych słabych glebach?Bo u mnie bardzo słabo jeżelichodzi o żyto lepiej pszenżyto i jeczmień pszenica bo są szkody z lasu wiec lipnie.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na słabe ziemie tj.V VI klasa proponowałbym uprawę gryki która jest mało nakładowa(nawożenie niekonieczne) co wrazie suszy nie przyniesie dużej straty a przy przecietnej pogodzie da ok 1,5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
    • Przez Krzyszt0f
      Witam wystąpiła u mnie śniedź cuchnąca w pszenicy, i teraz pytanie czy mogę to ziarno dać do jedzenia świnią i bydłu? Czy dodawać coś do paszy dla bezpieczeństwa? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj