Mariusz123456

kupie herefordy i szkockie

Polecane posty

Witam, nareszcie zdecydowałem się na hodowlę bydła na wołowinę kulinarną i na powrót do PL. Kupię czysto rasowe bydło rasy Hereford w ilości 4-5 mamek w wieku 20-30 mscy, 5-6 jałówek w wieku 7-10 mscy oraz 15 byczków w wieku 7-10 mscy. Najlepiej byłoby z hodowli extensywnej. Dodatkowo szukam 5-6 jałówek w wieku 7-10 mscy bydła szkockiego. Płatność w momencie odbioru zwierząt. W razie czego możliwość pokazania gospodarstwa gdyby były wątpliwości o warunki. Najlepiej Pomorskie. Nie mam transportu. W najgorszym przypadku wezmę byczki mieszane które przezimują na pastwisku z dużą osłonięta i zadaszoną wiatą.


12 mamek Hereford + buhaj+7 młodzieży (wszystko 100% rasa) na 11 ha, 14 mamek Angus czerwony + buhaj+ 6 młodzieży (wszystko 100% rasa) na 14 ha, 9 byczków Hereford i 16 byczków Angus czerwony na 30 ha, 4 jałówki Hereford + 3 jałówki Angus czerwony na 5 ha (na sprzedaż w wadze 300-350 kg)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będą klienci na szkotów. Mam wstępnie coś nagrane lecz to kwestia kilku lat zanim coś się sprzeda także bez stresu.


12 mamek Hereford + buhaj+7 młodzieży (wszystko 100% rasa) na 11 ha, 14 mamek Angus czerwony + buhaj+ 6 młodzieży (wszystko 100% rasa) na 14 ha, 9 byczków Hereford i 16 byczków Angus czerwony na 30 ha, 4 jałówki Hereford + 3 jałówki Angus czerwony na 5 ha (na sprzedaż w wadze 300-350 kg)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
5 godzin temu, nikolas29 napisał:

po co ci te szkoty....to male i kudłate koty///nikt ci nie da tak jak za lm czy hh

no co ty powiesz :) jeszcze niedawno pisałes ze hh to dziadostwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Dużo ludzi uważa, że hh to dziadostwo i po części ma rację. O ile LM czy szaroleza każdy jakoś karmi to sporo ludzi uważa że hh/angus to rasa taka jak szkockie że cały rok na dworze plus zimą od czasu do czasu jakieś badyle koszone w sierpniu się wrzuci i przeżyją. Owszem przeżyją ale jak takie bydło rośnie i wygląda? Wystarczy popatrzeć jak wygląda hereford dobrze wyrośnięty i zbudowany a jak wygląda wiekszość hereforda z gospodarstw "ekologicznych". Ile stad korzysta z inseminacji? W przypadku hereforda nie jest to problem bo krowy bardzo spokojne (sprawdzone u siebie). Jak sprzedałem w tamtym roku odsada na tuczarnie znajomemu to był w szoku że hereford może tak rosnąć bo od zawsze jak brał odsady hereforda to odstawały od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Ja kupilem odsadki okolo 250 kg w ilosci 9 sztuk. Rosna ladnie. Maja 2 razy po 10 ha. Tydzien tu tydzien na drugim. Trawa pastwiskowa siana w zeszlym roku z 20 proc lucerny. Dodatkowo wrzucam balota siana raz na 3 dni. Mam razem okolo 750 balotow siana na zime i musze powiekszyc stado. Hereford ma to do tego ze faktycznie goli trawe na identyczna dlugisc i nie zostawia pedow. Szkoty mi sie marzy bo mialbym kljentow prywatnych na miedo z ubojni. 


12 mamek Hereford + buhaj+7 młodzieży (wszystko 100% rasa) na 11 ha, 14 mamek Angus czerwony + buhaj+ 6 młodzieży (wszystko 100% rasa) na 14 ha, 9 byczków Hereford i 16 byczków Angus czerwony na 30 ha, 4 jałówki Hereford + 3 jałówki Angus czerwony na 5 ha (na sprzedaż w wadze 300-350 kg)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki wiek? mniej więcej jaka waga i płeć? 


12 mamek Hereford + buhaj+7 młodzieży (wszystko 100% rasa) na 11 ha, 14 mamek Angus czerwony + buhaj+ 6 młodzieży (wszystko 100% rasa) na 14 ha, 9 byczków Hereford i 16 byczków Angus czerwony na 30 ha, 4 jałówki Hereford + 3 jałówki Angus czerwony na 5 ha (na sprzedaż w wadze 300-350 kg)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

zamiarujesz sprzedawac odsadki hereforda ?

ładne herefordy maja w herefordwarmia ale jak z cenami to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciężko kupić tam. dzwoniłem już do nich lecz mają terminy bądź sprzedają tylko zaufanym odbiorrcom


12 mamek Hereford + buhaj+7 młodzieży (wszystko 100% rasa) na 11 ha, 14 mamek Angus czerwony + buhaj+ 6 młodzieży (wszystko 100% rasa) na 14 ha, 9 byczków Hereford i 16 byczków Angus czerwony na 30 ha, 4 jałówki Hereford + 3 jałówki Angus czerwony na 5 ha (na sprzedaż w wadze 300-350 kg)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Szukam 10 szt. jałóweczek herefordów między 12-24 m-ce ale najlepiej z gospodarstwa ekologicznego. Jestem z podkarpacia a olx czy sprzedajemy pokazuje tylko warmińsko-mazurskie lub pomorskie - trochę daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Yoda
      Nie orientuje się ktoś gdzie można dostać nasienie takiego hereforda ? W Kanadzie jest po 30-100 dolarów za słomkę ale kwestia jak to zamówić. Nie orientujecie się która firma w Polsce może coś takiego sprowadzić?
    • Przez Mateusz5312
      Witam zastanawiam się czy nie pokryć kilku szt. krów buhajem rasy hereford dlatego chciałbym dowiedzieć się jak z porodami? bo krowy nie są specjalnie duże co możecie powiedzieć o tej rasie? I czy wgl. to dobry wybór?
    • Przez Byk1995
      Czy krycie krów hf rasami mięsnymi (inseminacja) to dobry pomysł? Chciałbym kryć je rasami hereford blondaquitain oraz angus.
    • Przez latka890098
      Czy ktoś zapładniał krowy buhajem hereford FULANO P?  ( https://mastergen.com/wp-content/pdf/fulano-pp.pdf?m=1502205612 ) Jak przebiegał poród ? Ładne cielaki? Ogólnie czy warto zapładniać tym buhajem krowy >?
    • Przez radek1996
      Witam wszystkich, jak na dzień dzisiejszy wygląda popyt na bydło rasy hereford zakłady chętnie to kupują jak płaca?? opłaca się zainwestować w swoje stado tej rasy  na dzisiejsze czasy? ? Dodam że wybrałem ta rasę z tego powodu iz mam sporo pastwisk oddalonych od gospodarstwa w kilkunastu kawałkach   poszukuje bydła o łagodnym temperamencie żeby nie było problemu z przeganianiem i ganianiem po lasach za stadem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj