Gospodar55

Kontrakt świń

Polecane posty

Gospodar55    13

Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uważaj bo jak oni coś dają to Tobie może zostać komornik niedaleko był taki jeden co poszedł Twoją drogą a teraz ścigają go wierzyciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467
u mnie w okolicy bylo takich kilku w tym jeden moj kuzyn i dzis zbiera zlom i po 10 zl przychodzi na piwo i papierosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
poszukaj tematu o tuczu kontraktowym jest wiele informacji ogólnie na pełnym ruszcie wychodzi ok 30-40zl na sztuce na ściółce jest mniej ok 0.8mkw na sztukę liczą Twoją wodą prad budynki czas i gnojowica czy obornik

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1
6 godzin temu, staszek131415 napisał:

Uważaj bo jak oni coś dają to Tobie może zostać komornik niedaleko był taki jeden co poszedł Twoją drogą a teraz ścigają go wierzyciele

 

5 godzin temu, kuba24051 napisał:

u mnie w okolicy bylo takich kilku w tym jeden moj kuzyn i dzis zbiera zlom i po 10 zl przychodzi na piwo i papierosy...

to co takiego te wasze kolegi robili że poszli z torbami??? Oj, Panowie  chyba bajki piszecie, nie ładnie nie ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzisz jak myślisz że ktoś Ci da budynek ,świnie ,paszę opiekę weterynaryjną to chce Ci dać zarobić? Pomyśl trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
tylko w jakim stanie są te budynki elektryka woda dozownik do leków wentylacją czy musisz inwestować w ruszta czy to będzie na ściółce to musisz miec mega zapas słomy no i dodatków najważniejsze musisz miec trochę pojęcia i doświadczenia w hodowli bo bez tego będzie ciężko

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1
23 godziny temu, staszek131415 napisał:

Widzisz jak myślisz że ktoś Ci da budynek ,świnie ,paszę opiekę weterynaryjną to chce Ci dać zarobić? Pomyśl trochę

 

Nadal czekam na odpowiedź czemu te wasze kolegi poszli z torbami,  czy sobie tylko tak napisaliście żeby ludzi zniechęcać do kontraktów.

Edytowano przez waldek91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo to nie jest opłacalny biznes dla rolnika no chyba że mu zależy na gnojowicy czy oborniku pomyśl jakby to był taki interes to ten co wstawia i oaszę daje sam by się tym zajął a nie szukał naiwnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

40zł od sztuki to nie jest tak zle

1000 szt x 40 zł = 40 tys x 3 rzuty = 120 tys minus koszty 

niech tylko 60 tys zostanie na czysto to i tak jest to 5 tys czystych pieniedzy na miesiac 

ile trzeba miec mleka czy byków zeby miec 5 tys na czysto/miesiac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaką inwestycje w budynki musisz zrobić żeby 1000 szt trzymac? I 5 tyś co miesiać mieć? Kilkaset tysięty starczy? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

a ile trzeba zainwestowac zeby miec 5 tys z mleka ? :)

do tego ile maszyn potrzeba ? 

a tu ciagnik plus beczka i tyle 

nawet uprawiac nic nie trzeba, tylko gnojowice wylewasz, przeorac raz na rok i jeszcze dopłate dostaniesz :) a jak masz łaki to sianokiszonka bez kupowania nawozu bedzie na sprzedanie :) 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
A liczycie wypadki losowe? trefna partia, choroby itp tak właśnie te "kolegi " chyba popłynęły.

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sadek
      Od kilku lat jestem losowany do badania pogłowia trzody, i mam takie pytanie czy wy też jesteście do tego "losowani" i traf jest taki że od kilku lat trafia na wasze gospodarstwo.?
       
      Informacje staram udzielać się sumiennie ale czy ma to sens jeżeli badane są te same gospodarstwa ?
    • Przez Theprzemo205
      Witam!! Prosze o szybka pomoc! Problem polega na tym ze własnie u prosiaków okoó 30kg zauwazyłem u uszach taką narosl.Wyglada to tak samo jak parch w uszach u królików. Prosze o szybką pomoc. Jak to wyleczyc?? czy to grozne?? I skąd to sie bierze u swin?? Z góry dziekuje!!
    • Przez razor275
      "Krajowy producent traktorów podpisał z początkiem tygodnia umowę na dostawę 3 tys. ciągników do Etiopii. Kurs spółki rósł we wtorek nawet o 60 proc"
      http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,14684580,Jak_Ursus_zdobyl_wielki_kontrakt_w_Afryce_i_ile_kosztuja.html
       
      Co sądzicie o tym odważnym kontrakcie naszego krajowego producenta ciągników, w kontrakcie wspomniano o 180km ciągniku, czy Ursus w tak krótkim czasie zdąży skonstruować taką maszynę?
      Zapraszam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.
    • Przez gibos95
      Witam mam 8ha ziemi klasy 3/4 i 6ha klasy 5 i chciałbym się dowiedzieć przy dobrym nawożeniu ile dałbym rade z tego zboża wykarmić macior i tuczników.
       
    • Przez Patryk1996
      Witam
      Chciałbym na wiosnę założyć chów tuczników ok 12-15 szt a w żywieniu tych tuczników chciałbym podawać ziemniaki, pszenice oraz pszenżyto... pomóźcie czy mi się to uda.... jest jeden problem ponieważ mam tylko 1,5 ha pola... proszę doraćcie mi co mam robić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj