Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sebastian24A2

Czy możliwe jest dofinansowanie dla rolnika na budowę magazynu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam. Chcę w najbliższym czasie postawić murowany budynek o wymiarach ok. 8m x 20m.Jego celem będzie przechowanie różnych wyżyw lub zbóż (nie chłodnia). I mam pytanie czy jest możliwe jakieś dofinansowanie na budynek o podobnym zastosowaniu i wymiarach, jeśli tak to proszę o jakieś porady linki i kontakty. Jeśli jednak tak owe dofinansowanie nie jest możliwe proszę o podobne możliwości dofinansowań na budynki o podobnym zastosowaniu z uwzględnieniem tych wymiarów. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie o modernizacji gospodarstw rolnych

Czytałem ale nie mogę nic znaleźć odpowiedniego dla siebie, czy możesz ew. podać mi linki do podobnych wniosków. Może ktoś podesłać jakieś gotowe wzory o dofinansowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Bez problemu możesz wybudować magazyn płodów rolnych, tak jak ja.

 

To to to świetnie ale czy ktoś może mi pomóc z tymi dofinansowaniami. Nikt narazie nie wskazał konkretnych możliwości linków oraz ew. dokumentów. Ciesze się że jest pan z województwa lubelskiego ja też. Może pan podać miejscowość? CZY ZNAJDZIE SIĘ JAKIŚ CHĘTNY DO POMOCY ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    100

@jankris - powiedz mi jedno - stawiałeś sam magazyn?

Myślę nad czymś takim. Jeden budynek. 35% to garaż (podzielony na warszat+garaż), pozostałe to magazyn na maszyny/zboże w okresie od żniw do czasu aż je sprzedam. Da się coś takiego pod PROW podciągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Kolego nie ma takiej opcji jak garaż czy warsztat lub jakkolwiek to zwał pomieszczenie na maszyny! Możesz wybudować magazyn na zboża lub inne płody, może to służyć jako pomieszczenie do przygotowania produktów do sprzedaży lub cokolwiek związane z magazynowaniem i konfekcjonowaniem. Jednak muszisz umotywować sensownie potrzebę takiej inwestycji. Nie ma jako takich ekspertyz jaki wielki budynek przysługuje na jak duże gospodarstwo ale proponował bym Ci zachować zdrowy rozsądek bo pomysł może spalić na panewce.

 

Jednak że potem wykorzystasz pomieszczenie jako garaż lub warsztat to twoja sprawa chyba nie musisz tak tego nazywać we wniosku?!?!

 

Myślę ze za tydzień podpiszę umowę na budowę budynku magazynowego z chłodnią o wymiarach 14*36 przy tym rozmiarze może słuzyć do wszystkiego jednak nazwa musi być taka jak widzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    100

opcja jest taka że garaż stawiam ze swoich a magazyn na zboże a także maszyny byłby z dofinansowania tylko nie wiem czy wyrobiłbym się z budową garażu żeby mieć projekt i dokumnetację pod magazyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    10

Jeśli garaż wybudujesz poza modrenizacją to OK. Ale najlepiej wtedy abyś miał dwa odrębne pozwolenia, lub w jednym jasno rozdzielone że to jest garaż a to magazyn płodów rolnych. Uzasadnienie musi szczegółowo określać co i jak w tym magazynie i na jakich powierzchniach będzie magazynowane, w odniesieniu do plonów w gospodarstiwe po to aby w miarę wykorzystać całą jego powierzchnię.

Przy takim projekcie wsparcia z PROW musi też być sporo dobrej woli i odwagi osoby weryfikującej, bo inaczej do wszystkiego można się przyczepić.

 

Oczywiście najlepiej aby wybudowała ci jedna firma, wtedy procedura jest uproszczona. Wartość takiej inwestycji moim zdaniem musi wynosić powyżej 200 tys netto bo inaczej to się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×