lexiflexi

Sipma 279/1-Wadliwa siatka czy awaria prasy?

Polecane posty

lexiflexi    20

Witam... Przytocze temat z ponad miesiąca o którym nie pisałem tutaj ... Kupiłem siatkę ecobull do sipmy z279/1 ... Pierwsze 20 bel kiszonki ładnie owinela aż zachodziło za boki ... Później już trochę boki odslonila i zauważyłem ze boki siatki są luźne chodzi o ta co jest nawinieta na rolce a do dołu schodzila napieta. .. Mój system co sam przerobilem nie dawał rady później już jej ładnie rozciągnąć ... Dodam ze miałem wcześniej manuagrii i z nią nie było żadnych problemów ... O co tu może chodzić ? Czy ta siatka z ecobull jest źle nawinieta ? Zostało mi ponad pół rolki szkoda to wyrzucić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Nie ma hamulca jest pręt ... W nowym sezonie rozwinę z 20 m siatki dalej może będzie dobra i zobaczymy jak to będzie szło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Pręt jest od tego żeby siatkę rozciągało na boki. Można ten pręt przekręcać do przodu lub do tyłu i to też wiele zmienia ale hamulec też masz. Bez hamulca siatka szłaby byle jak i w ogóle by się nie rozciągała. Stojąc z przodu prasy hamulec masz z lewej strony rolki. Naciąg tego hamulca regulujesz przez zmianę napięcia sprężyny. Jest tam kilka otworków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

O tym aparacie mówisz?  Nie mam takiego ... Na siatkę klade pręt i on mi hamuje .... Mam starszego typu aparat ...

Screenshot_2017-11-19-00-01-04.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Tak pisałem o tym, którego foto wstawiłeś. Prasy swojej nie mam ale kolega ma taką i miał problemy z siatką. Popatrzyłem, pomyślałem i podregulowałem ten pręt i hamulec no i prasa zaczęła owijać idealnie. Nie wiem jak to wygląda u Ciebie. Może napisze ktoś kto ma taki aparat jak Twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Dziwne trochę bo tylko z ta siatka tak się stało ... Manuagrii zuzylem 3 rolki i było ładnie wszystko nic nie sciagalo bele do końca zawinięte ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Być może ta siatka wymaga lepszego naciągu żeby ja dokładnie rozkładało na całej szerokości beli. Gdybyś miał hamulec o którym pisałem to mógłbyś poeksperymentować z różnym naciągiem a tak to nie wiem co Ci poradzić bo tego aparatu na oczy nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725
To jest siatka od Tamy tak? Też zacząłem jej używać w Carraro. Wczesniej używałem greckiej, ale uciekaly jej boki do środka. Ta jest o niebo lepsza. Zuzylem dwie rolki i kazda bela fest. Sąsiadowi też ją polecilem, a ma Sipmę ze starym systemem z prętem kladzionym na rolkę. Też chwalił i przerzucił się na nią. Ogolnie to bardzo narzeka na cały mechanizm owijania w tej prasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Ja właśnie nie narzekam bo jest po przerobkach i wszystko ładnie działa tylko jak kupiłem ta siatkę to się tak działo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj