Skocz do zawartości
lexiflexi

Sipma 279/1-Wadliwa siatka czy awaria prasy?

Polecane posty

lexiflexi    3

Witam... Przytocze temat z ponad miesiąca o którym nie pisałem tutaj ... Kupiłem siatkę ecobull do sipmy z279/1 ... Pierwsze 20 bel kiszonki ładnie owinela aż zachodziło za boki ... Później już trochę boki odslonila i zauważyłem ze boki siatki są luźne chodzi o ta co jest nawinieta na rolce a do dołu schodzila napieta. .. Mój system co sam przerobilem nie dawał rady później już jej ładnie rozciągnąć ... Dodam ze miałem wcześniej manuagrii i z nią nie było żadnych problemów ... O co tu może chodzić ? Czy ta siatka z ecobull jest źle nawinieta ? Zostało mi ponad pół rolki szkoda to wyrzucić ...

lexiflexi    3

Nie ma hamulca jest pręt ... W nowym sezonie rozwinę z 20 m siatki dalej może będzie dobra i zobaczymy jak to będzie szło ...

Wiadomość z agroFakt.pl

extrabyk    1854

Pręt jest od tego żeby siatkę rozciągało na boki. Można ten pręt przekręcać do przodu lub do tyłu i to też wiele zmienia ale hamulec też masz. Bez hamulca siatka szłaby byle jak i w ogóle by się nie rozciągała. Stojąc z przodu prasy hamulec masz z lewej strony rolki. Naciąg tego hamulca regulujesz przez zmianę napięcia sprężyny. Jest tam kilka otworków.

lexiflexi    3

O tym aparacie mówisz?  Nie mam takiego ... Na siatkę klade pręt i on mi hamuje .... Mam starszego typu aparat ...

Screenshot_2017-11-19-00-01-04.png

extrabyk    1854

Tak pisałem o tym, którego foto wstawiłeś. Prasy swojej nie mam ale kolega ma taką i miał problemy z siatką. Popatrzyłem, pomyślałem i podregulowałem ten pręt i hamulec no i prasa zaczęła owijać idealnie. Nie wiem jak to wygląda u Ciebie. Może napisze ktoś kto ma taki aparat jak Twój.

lexiflexi    3

Dziwne trochę bo tylko z ta siatka tak się stało ... Manuagrii zuzylem 3 rolki i było ładnie wszystko nic nie sciagalo bele do końca zawinięte ... 

extrabyk    1854

Być może ta siatka wymaga lepszego naciągu żeby ja dokładnie rozkładało na całej szerokości beli. Gdybyś miał hamulec o którym pisałem to mógłbyś poeksperymentować z różnym naciągiem a tak to nie wiem co Ci poradzić bo tego aparatu na oczy nie widziałem.

ZYLA    408
To jest siatka od Tamy tak? Też zacząłem jej używać w Carraro. Wczesniej używałem greckiej, ale uciekaly jej boki do środka. Ta jest o niebo lepsza. Zuzylem dwie rolki i kazda bela fest. Sąsiadowi też ją polecilem, a ma Sipmę ze starym systemem z prętem kladzionym na rolkę. Też chwalił i przerzucił się na nią. Ogolnie to bardzo narzeka na cały mechanizm owijania w tej prasie.

lexiflexi    3

Ja właśnie nie narzekam bo jest po przerobkach i wszystko ładnie działa tylko jak kupiłem ta siatkę to się tak działo ...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez iwan7777
      Mam pytanie kupiłem prasę john deere 545 i nie wiem jak uruchomić wiązanie siatką.   
    • Przez Roman2
      Kupiłem w tym roku prasę John Deere 582 używaną i mam z nią pewien problem.
      Mianowicie przy podawaniu siatki, zostaje ona owinięta na wałku gumowym, a nie podana na snopek. 

W czym tkwi problem? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

• Przez lukas1320
      Mam problem z siatką siatkę ściąga mi do środka na rolce siatki później ładnie pręt rozprowadza a następnie znowu jak idzie w te wałki co ją wciągają to pomiędzy nimi już z powrotem ją zciąga do środka. Co robić? pomocy! Na 160 belek w tym sezonie to może 10 ładnie owiniętych mi wyszło i to dzięki temu że ja owijam a tata na prasie ręcznie rozprowadza siatkę na boki lecz też ciężko to robić bo na 1000 obr/min mam wałek i nawet na małych obrotach ciągnika goni jak głupia.
      prasa widoczna na tym filmie

• Przez tomekciemny
      Siemka,
      Co polecacie z Polskich producentów?
      Pozdrawiam, 
      Tomek
    • Przez viperwlkp
      witam wszystkich. mam pytanie jakiej siatki i jakiej długości używacie w prasach ursus i warfama u. z góry dzięki za odpowiedź

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.