Bolo77

MTZ 82 jaka skrzynia biegów.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bolo77    0

witam.

planuje zakup MTZ 82 możecie podpowiedzieć jaki zakupić: ze skrzynią biegów na środku czy może z boku. Nie mam doświadczenia z tym ciągnikiem więc liczę na pomoc, możecie też podrzucić na co zwracać uwagę przy zakupie. 

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520
Biegi z boku są dużo wygodniejsze i lepiej wchodzą... Jeśli hydraulika sie poci to nie patrz na to, tanim kosztem ją uszczelnisz, skrzynie sprawdź przed zakupem oraz ciśnienie oleju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmtz    2
Ja mam z boku i jest zajebiscie tam ich nie słuchaj tej opinni o mtz bo styczności niemieli a sie mądrzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
6 godzin temu, aprochota napisał:

daruj sobie MTZ to najwieksze dziadostwo jakie istnieje.

ile ich miałes że taka opinia,pewnie żadnego,,jak krytykujesz to konkrety i na temat 

Bolo jesli Twój wybór padł na MTZ ,to ogólnie zwracaj uwagę na stan ,to prosty ciągnik i tani w naprawie ,biegi z boku wygodniejsze ,ale jesli trafisz na dobra sztuke z biegami na środku ,to brać ,bo przeróbka ,majątku nie kosztuje ,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

"daruj sobie MTZ to najwieksze dziadostwo jakie istnieje."

Skończ szkołę, potem udzielaj rad.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

Dokladnie . Poczytaj sobie komentarze pod zdjeciami urzytkownika prorok. A ujrzysz przepasc miedzy mtz a c 360 


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Mam mtz80 od wiosny tego roku pracuje na spółkę z   ursusem c360 i jak na moje 17ha jest super ciągnik, tanie graty  można samemu naprawić,

ale warto poszukać czegoś w dobrym stanie ,, potem mniej roboty ?ogólnie polecam  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

U mnie robi ponad 20 ha i nie mogę powiedzieć, że jest zły.

Uwagę trzeba zwracać na wszystko, jak przy kupnie innego traktora, ale m. in.:

- czy to napewno 82 - dało się słyszeć na AF, że sprzedający wmawia, że to 82, a jest to np. 52

- czy przód działa, 

- czy biegi nie wyskakują, to nie sprawdzisz, bo musiałbyś orać z pół godziny,

- warto zwrócić uwagę na dużą kabinę,

- ważna jest praca silnika, czy pali olej - jak olej jest świeżo wymieniony, to widocznie coś może być nie halo.

 


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo77    0

Panowie ostatnio oglądałem traktor i po wyjeciu miarki od oleju mial on szary kolor jak myslicie co to moze znaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Jak będzie lekko zszarzały, ale żółty i przezroczysty, to nic, ale jak jest typowo szary, to zupa z wody i oleju.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo77    0

Panowie podpowiedzcie co zrobic. Kupiłem mtz82 z 95roku.u sprzedawcy ciagnik za kazdym razem odpalal bez problemu za pierwszym strzałem. Wczoraj go przywiozlem na lawecie i nie moglem go odpalic zeby zjechac z lawety w koncu go zepchneliamy po 3 godzinach kombinowania wkoncu załapał. Ale dzis znow nie moge go odpalic. Powiedzcie jak wy odpalacie swoje albo co zrobic, sprawdzic zeby mogl zapalic. Dodam ze jest to moj pierwszy mtz i za duzo o nich nie wiem. Czy to prawda ze skrzynia biegow musi byc jakos konkretnie ustawiona czy to nie ma znaczenia. 

Edytowano przez Bolo77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czujnik to musisz dzwignie od zmiany biegow popchnac maksymalnie w lewa strone w miejsce przełączania grupy biegow L H,trzymajac dzwignie w tej pozycji przekrecasz kluczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo77    0

Wlasciciel mowil ze nie ma znaczenia to jak ustawie dźwignie

Edytowano przez Bolo77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354
sprawdz 2 duze bezpieczniki za kierownica albo gdzies moze kabel luzny po przejazdzce

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KamilStachurski
      Witam. Mam problem ze skrzynia 32x32 w massey 3050. Chodzi o to że jak przełącze na żólwia I wbije jaki kolwiek bieg to jest zgrzyt nie ważne czy A czy B przód czy tył. Na zającu jest wszystko okej wszystkie biegi działają tak jak powinny. W czym może tkwić problem? Szczerze mówiąc używam tylko zająca nie ma okazji przechodzić na żółwie Ale jednak siedzi w głowie to że coś tam nie gra w tej skrzyni.
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj