kolol

Sortownik do ziemniaków, remprodex czy rolmet?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kolol    0

Wiem, że nie tak dawno temu był tu podobny temat i polecany był sortownik od remprodexu. Ja sam zastanawiam się właśnie nad nim i nad rolmetem. Niby rolmet tańszy, ale bardziej skłaniałem się ku remprodexowi. Zwłaszcza, że w internecie wyczytałem opinie, że u rolmeta słabo z jakością. O remprodexie właściwie nie widziałem żadnej opinii. Ale jak się okazało, znajomy niedawno go kupił i nie poleca. Mówi że głośny i mocno podrzuca ziemniaki, że za taką cenę nie warto. Podkopało to trochę moje pozytywne nastawienie do tego sortownika więc postanowiłem założyć nowy temat. Proszę o opinie o obu sortownikach, Rolmet M614 oraz Remprodex M616. Który lepszy? Który bardziej opłacalny? Jakie wady? Może znajomy coś źle poustawiał w tym remprodexie i dlatego jest głośny? A może warto zainteresować się innym sortownikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Remprodex - najlepszy sortownik. Mam od roku. Zalety: kompaktowy, dokladnie sortuje, nie niszczy ziemniaków, posiada taśmę boczna na drobne. Zdjęcia w galerii mam.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolol    0

Dzięki za opinie, jeszcze bardziej mnie przekonaliście do remprodexa. A nie masz problemów z głośną pracą sortownika? Wiem, że to pewnie subiektywne odczucie, ale znajomy mówił, że nie da rady przy nim pracować cały dzień chyba, że w jakichś nausznikach ochronnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolol    0

Wiadomo, że taki sprzęt nie będzie pracował bezgłośnie. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Za Remprodex'a kupisz 2 Rolmety, także nie ma co wymagać i zbytnio porównywać. Jest też zupełnie inny system sortowania i wydaje mi się że Remprodex jest bardziej zwarty. Ilość sit też jest zadowalająca. Dla mnie poza ceną to same plusy. 

Na dniach będę pewnie zamawiał bo już mój zlepek się sypie. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolol    0

Też racja. Ale jeśli miałbym kupować Rolmeta, to nowego, zresztą używanego nie widziałem, nowy kosztuje około 12000 zł. A Remprodex kupowałbym raczej używany, czasami pojawiają się kilkuletnie za 11000-13000 zł. Cenowo wyjdzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Witam, czy można do rolmeta założyć inną taśmę do podajnika, bo orginalna troche kaleczy ziemniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez Adaskooo96
      Witam . mam problem z sortownikiem mianowicie gdy założę sita dół 35 góra 45 dolne sito się zatyka . próbowałem już ustawiać sortownik pod większym kątem i dalej to samo . macie panowie jakieś porady co mogę jeszcze zrobić ? 🤔
    • Przez Adaskooo96
      Witam . mam problem z sortownikiem mianowicie gdy założę sita dół 35 góra 45 dolne sito się zatyka . próbowałem już ustawiać sortownik pod większym kątem i dalej to samo . macie panowie jakieś porady co mogę jeszcze zrobić ? 🤔
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj