Adex

Zapotrzebowanie mocy w prasach

Polecane posty

Adex    0

@robert1226 a jaki masz model tej prasy hesstona i jakie nią bele robisz?

 

@endrju00711 a jak to jest z tymi prasami pasowymi bo słyszałem, że często pękają w nich pasy a czasami nawet palą się. Czy to prawda?

 

A nikt jeszcze nie napisał o JD 540? Co o niej sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A więc to, że te prasy się palą to taki mit, mi jak jeździłem dwa sezony jeszcze nic się nie spaliło, fakt raz było blisko, ale to wszystko przez moją nieuwagę. Wiadomo, jak dbasz tak masz, wystarczy kontrolować sterownik od prasy i reagować jak coś zaczyna się dziać. Trzeba dbać o stan łożysk, akurat z tym nie mam większych problemów, JD robi porządne łożyska. Oraz wystarczy co dzień po pracy wyczyścić prase z resztek a daje ci gwarancje, że prasa nie ulegnie samozapłonowi :P. Odnośnie pasów to również mit, jedyne co mi się zrywa to spinki lubią pęknąć, inaczej by było jak bym zakładał orginały JD, teraz ten polski szajs co sezon trzeba zmieniać, czyli taka pozorna oszczędność, chyba pozakładam orginały i będę miał święty spokój :)

 

P.S. Odnośnie pras 540, osobiście miałem porównanie jak szukałem swojej prasy, stały dwie obok siebie, 545 i 540, wtedy żadnych różnic nie widziałem, może z zdobytym do tej pory doświadczeniem jakąś różnice bym znalazł, ale jakoś nie mam ochoty jechać 100 km tylko po to, aby porównać obie te prasy dziś, skoro wiem, że i tak takich nie kupię, następna pewno będzie 592 albo 582, ale to nie prędko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

@endrju00711 a jak jest z częściami do pras JD, są one łatwo dostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Mam hestona 5650 bele robi max 150 cm , obsługa jest prosta jak budowa cepa sterownik jest elektryczny owijanie sznurkiem też elektryczne tylko trzeba uważać aby się bela równo zwijała . endruj00711kto będzie chciał zagrzać ciągnik ,albo go zajeżdzić to i na pusto to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

@robert1226 mam parę pytań :) jakie bele nią robisz 150? A jak tam z awaryjnością tej prasy? i czy części w Polsce są łatwo dostępne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Bele na max robię słome i siano ,do sianokiszonki mam za słabego tura . Awari 0, tylko kilka palcy wpodbieraczu 2czy 3 sztuki ale dopasowałem w Agromie ,a pozatym jakie częśćci pasy i spinki to niema problemu ,a łożska to najmiejszy problem a pozatym co tam ma sięwięcej zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A więc odnośnie części do JD to standart, wszystkie podstawowe, takie jak spinki od pasów dostaniesz od ręki w byle jakim sklepie z częściami do maszyn rolniczych. Chyba że poważniejsza awaria, coś jak łożyska itp. to jest pewna firma w poznaniu, nie pamiętam teraz nazwy, oni mają zamienniki, jak chcesz orginał to w pare dni sprowadzą ci je. Sam zmieniałem jedno łożysko przed sezonem, później w sezonie wysiadło ale ojciec od razu kupił dwa, w całej prasie są dwa albo trzy rodzaje łożysk, lepiej kupić na zapas i niech sobie lerzą w warsztacie. Za zamienniki daliśmy jak dobrze pamiętam 150 zł za sztukę. Nie jest strasznie z cenami części, a po drugie to tam na prawdę nie ma się co psuć. :) Odnośnie Hesstona, powiedz kolego jak tam masz rozwiązany nacisk na bele, kiedyś oglądałem to miały tylko na sprężynach, ogólnie sam chciałem hesstona, ale przestraszył mnie ten sposób dobijania beli, jednak w JD mam hydraulicznie, ile ustawie od początku tyle samo ciśnienia trzyma, i bela równo zbita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Tak nacisk jest na sprężnach i jest ok bela jest równo dociśnięta od początku do końca ,ale też jest regulacja nacisku przez przełożenie 2-uch bolców .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

u mnie mam sąsiad JD 545 i robi C360-3p i sobie spokojnie chodzi w słomie i sianokiszonce i nie widzę żeby ciągnik po garach dostawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czemek84    0

Mam hestona 5650 bele robi max 150 cm , obsługa jest prosta jak budowa cepa sterownik jest elektryczny owijanie sznurkiem też elektryczne tylko trzeba uważać aby się bela równo zwijała . endruj00711kto będzie chciał zagrzać ciągnik ,albo go zajeżdzić to i na pusto to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Welgera do c 360 nie kupuj ja mam i chce zmienić na większy z przednim napędem bo c 360 zrobisz bele ale kopci jak lokomotywa przy samum końcu i pare razy go udusiłem w trakcie owijania sznurka a większa góreczka to dymi i grzebie jak szalony i problemy chyba że masz równo jak stół to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia    0

Mam podobny problem. Zastanawiam się czy nad kupnem prasy do 30tys z którą poradziłby sobie C360. Poważnie zastanawiam się nad Krone KR 130, ponieważ zależy mi na szerokim podbieraczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikiw    0

a do prasy carraro może pasowałby obwiązywacz siatką od sipmy bo wydaje mi sie że obie mają podobną budowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK0603    0

Nie chciałem zakladac nowego tematu więc pytam tutaj. Jakie zapotrzebowanie ma prasa jd 575? Czy podoła jej Farmtrac 675 DT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

takie pytanie jaką z JD lub krone wybrać do zetor 8011 do wydania 20-25 tys z siatką i w miarę dobrym stanie ;)

 

nie potrzebne mi żadne dogodności jak noże szeroki podbieracz czy coś tam byle ładnie szła będę nią robił 500 balotów sianokiszonki i jakieś 200 słomy :D


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

nikt nic nie napisze ?? :D


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

aha jeszcze ma nie być zmienno komorowa najlepiej 120x120


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Od Sipmy do Carraro dużo części pasuje. Jeśli szukasz orginału to sprowadza części firma Samasz Białystok link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Od sipmy niewiele pasuje te części są tylko podobne potrzebne sprzęgło przeciążeniowe. Dzięki za podpowiedź zadzwonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

jaki ciagnik bedzie odpowiedniejszy do prasy deutz gp 510 stalo komorowa 150*120 ursus 385 czy 1214, chodzi o slome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

Jakie zapotrzebowanie mają prasy: krone 125, deutz fahr 2.30

Pociągnie je ursus 2812?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

NA upartego tą Krone by jeszcze pociągnął ale GF to już nie. Jest walcowa i już przy dobijaniu to te 50-60 KM min musi być. Chociaż przy Krone też szkoda tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj