Adex

Zapotrzebowanie mocy w prasach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adex    0

Witam

Chciałbym dowiedzieć się jakie zapotrzebowanie mocy mają następujące prasy: welger rp12, john deere 540, 545, 550 oraz carraro 1200 ponieważ poszukuje prasy do c 360 nie wiem jaka będzie do niej najlepsza. A może polecicie jakąś inną prasę w niewielkiej cenie do tego traktorka aby go nie zajeździć. Zależy mi na prasowaniu siana, sianokiszonki oraz słomy.

 

Z góry dzięki za odpowiedź:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Na dzien dobry mowie ci ze carraro po 1 .twoj ciagnik bedzie ją kręcił bez żadnego problemu po 2.czesci pasuja od sipmy(bo nie wiem czy wiesz?)po 3. Jest tania i dobrze wykonana technicznie ma zamnki itp .Mam tez carraro ,wczesniej mialem claasa i sipme nie zdały egzaminu.Nie wiem jak welger i jd ale mysle ze 360 bedzie miala co robic z welgerką bo ma wałi, a to jest duże obciązenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shreku94    0

jeśli chodzi o welger rp 12 to rade z nią da ale przy dobijaniu ma ciężko jak ja się rozgładalem to się pytałem znajomego bo ma rp 12 i 60-tką jeździ to powiedział ze w słomie ma co robić przy dobijaniu a w sianie i sianokiszonce to bedzie miala jeszcze ciężej to welgera do 60-tki to odradzam a co do carraro 1200 to myśle że bedzie spokojnie śmigać z nią mała prasa dużo mocy ciagnika nie potrzebuje, co do reszty pras to niewiem jak to jest ale może niech się wypowiedza ci co maja te prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Krone KR 125 i 130.

 

A ile masz kasy?

 

 

Myślałem przeznaczyć jakieś 15tys.

 

A może macie jakieś ciekawe ogłoszenia pras do c 360 w ładnym stanie za niewielkie pieniądze? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

mój kumpel @Pudelek (u mnie w ziomkach) ma cararro 1200 i bardzo sobie chwali bo chodzi z nią ursus3512 i części są do niej tanie. Więc polecam cararro 1200 :lol:

Pzdr


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

jeśli chodzi o welger rp 12 to rade z nią da ale przy dobijaniu ma ciężko jak ja się rozgładalem to się pytałem znajomego bo ma rp 12 i 60-tką jeździ to powiedział ze w słomie ma co robić przy dobijaniu a w sianie i sianokiszonce to bedzie miala jeszcze ciężej to welgera do 60-tki to odradzam a co do carraro 1200 to myśle że bedzie spokojnie śmigać z nią mała prasa dużo mocy ciagnika nie potrzebuje, co do reszty pras to niewiem jak to jest ale może niech się wypowiedza ci co maja te prasy

Ten znajomy to chyba sam nie wie co ma, w prasie Wegler RP12 to ciągnik ma najciężej w słomie, w sianie i kiszące to 60 radziła sobie jakoś ale też rewelacji nie było, żeby praca szła dość sprawnie to ta prasa potrzebuje ok 70km wiem z własnego doświadczenia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

Ursus 360 jest slabym ciagnikiem jak na prasy jesli chcesz prasowac sianokiszonke. Sianokiszonka musi byc dobrze zgniecona w bela nie jakieś gówno pozniej nie zakisi sie tobie bo za duzo powietrza bedzie, tak juz mialem


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

@zetor10045 ma rację że w prasie Welger rp12 ciągnik ma najciężej w słomie, w sianie i w kiszące jest trochę lepiej. Też wiem to z własnego doświadczenia :lol:

A co do sianokiszonki to 60tka mi dobrze zbija i baloty są dobrze zakiszone i dobrze się przechowują.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

A co myślicie o połączeniu c 360 z JD 540, 545 albo 550, a może ma już ktoś taki zestaw. Jak tak to jak się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewDF    0

Znajomy ma prasę JD 540 i 2 lata temu prasował c-360. W tamtym roku prasował zetorem 8111. Mówił że c360 trochę ciężko miała. A co do prasy rp12, to wujek dopóki nie zakupił MTZ-a to 5 lat prasował c-360, tak ok.20-30 hektarów rocznie i dawał rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Myślę że lepiej będzie się pracowało pasową zmiennokomorową, np.JD 545,550 ale i inne marki.Dobre ubicie beli od samego rdzenia, stałe zapotrzebowanie na moc,nie jak w stałej komorze że pod koniec traktor dostaje "w kość".Jest wielu użytkowników takich pras: endrju,luke16,pongO - mogą tobie doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

A c 360 nie będzie miała za ciężko w prasach pasowych John Deera?

 

A wie ktoś może jakie zapotrzebowanie mocy mają prasy JD 540, 545 i 550?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Znajomy ma prasę JD 540 i 2 lata temu prasował c-360. W tamtym roku prasował zetorem 8111. Mówił że c360 trochę ciężko miała. A co do prasy rp12, to wujek dopóki nie zakupił MTZ-a to 5 lat prasował c-360, tak ok.20-30 hektarów rocznie i dawał rade.

Tylko jak mocno była dobita bela? i z jaką prędkością prasował? u nas też w początkach prasowaliśmy 60 ale nie dało rady dobrze dobić beli i uzyskać zadowalającej prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewDF    0

Prędkość nie była zbyt duża i bele nie były odpowiednio dobite. Ale jak nie miał innego ciągnika to nie było wyjścia. U mnie w okolicy do c360 najczęściej zapinają Claasa lub z-230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Prędkość nie była zbyt duża i bele nie były odpowiednio dobite. Ale jak nie miał innego ciągnika to nie było wyjścia. U mnie w okolicy do c360 najczęściej zapinają Claasa lub z-230

 

z-230 to robi trochę za duże bele. A claasy to są trochę za wielkie do c360 :lol: .

 

A macie może jakieś ciekawe ogłoszenia pras do c 360 w jakimś ładnym stanie? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Ja mam carraro na sprzedaz jak chcesz to wpadnij zobaczyc bo widze ze tez jestes z podlaskiego

 

A tak dokładniej to skąd jesteś i za ile ta carraro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Prędkość nie była zbyt duża i bele nie były odpowiednio dobite. Ale jak nie miał innego ciągnika to nie było wyjścia. U mnie w okolicy do c360 najczęściej zapinają Claasa lub z-230

A skoro tak jest to chyba lepiej kupić prasę z która ciągnik sobie poradził i się nie będzie męczył. Z tego co wiem to carraro ma małe zapotrzebowanie na moc i do tego ceny nie są jakieś strasznie wygórowane, dlatego rozglądał bym się raczej za taką właśnie prasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Ja swoja belowalem jd 55 km i bez zadnego problemu .Nawet i 3p nienarzekał. cena okolo 18 tys garazowana piszcie na gg jak kogos interesuje 5055729

 

aa i mieszkam 3 km od bialego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Najlepiej kup właśnie jak koledzy wyżej piszą carraro. Ewentualnie krone, ale ciężko będziesz miał znaleźć w dobrym stanie egzemplarz za taką kasę. Przy kupnie sprawdzaj łożyska, wszystkie spawy na ramie, i wały napędowe czy nie były spawane(jak to się mówi Polak potrafi) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Do c-360 to tylko pasowa ,ja mam hesstona kupiłem w idealnym stanie za 15000 zł.jak sianokiszonkię zrobie to tura ciężko w bele wbići a słoma może być jak pieprz sucha i idzie jak burza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostekk1990    0

Niestety nie mam fotek bo stoi w stodole troszke zastawiona.Wertus masz racjie polak potafi,ale u mnie takich niespodzianek nie ma to chyba mam ten dobry egzemplaz co? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Myślę że lepiej będzie się pracowało pasową zmiennokomorową, np.JD 545,550 ale i inne marki.Dobre ubicie beli od samego rdzenia, stałe zapotrzebowanie na moc,nie jak w stałej komorze że pod koniec traktor dostaje "w kość".Jest wielu użytkowników takich pras: endrju,luke16,pongO - mogą tobie doradzić.

 

A więc przyznaje prasowałem JD 550 z C-360 , są chyba nawet foty w galeri. Powiem tak, jakiej byś prasy rolującej nie kupił, licz się z tym, że zawsze będzie brakować ci mocy, wszystko zależy od wymagań stawianych przez ciebie. Z JD 550 pojedziesz jedynką na małym ciśnieniu w beli, wyjdzie ci na hektar dwie belki więcej, i z pół godziny dłużej, a nawet wody nie zagotujesz :) Niestety ja tak nie potrafiłem, jeździłem ile fabryka dała, na granicy przysłowiowego zdychania silnika, pięć litrów wody na pole i jakoś szło, dodam tylko, że rotacja między biegami to dwójka, trójka szosowa, jak z górki i z wiatrem, żegle rozstawiałem i czwórke szło wbić w słabej jęczmionce :):P Przy takiej jeździe zakatowałem ciągnik w sezonie, drugi sezon jeździłem Renault 75 km, potrafiłem również w niej zagotować wodę, ale tak to było przyzwoicie :). Teraz musiałem sobie kupić renault 85 km, na następny sezon, zobaczymy jak ta będzie chodzić, nie wiem, może za rok mi 100 km zabraknie :) Tak jak więc pisałem wszystko zależy od wymogów urzytkownika :)

P.S. Pomyśl jakie wielkie bele chcesz robić, jak małe bierz 545, zawsze to jakieś mniejsze opory stawia na wom ciągnika :) Jak chcesz wiedzieć coś więcej na temat pras JD to jestem otwarty :)

Pozdrawiam : Endrju00711 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj