polk81

Pęknięty ślimak hedera

Polecane posty

polk81    0

Witam wszystkich 

Podczas końcówki żniw pękł ślimak hedera w hederze do Class Dominator 98 

Szerokość hedera 4,5 m 

Czy warto spawać ślimak, kupić nowy?

Czy znacie kogoś kto sensownie naprawia takie rzeczy - najlepiej województwo zachodniopomorskie lub ościenne 

Uszkodzenia na zdjęciu 

20171029_114948.jpg

20171029_114959.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

koło mnie robi takie rzeczy firma  Andrzej Gregor Firma ANGREG okolice rawicza wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520
Moim zdaniem jest lepiej kupić nowy oraz nowe łożyska w slimaku po zakładać, to bedziesz miał spokój na kilka sezonów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12
Za nowy zamiennik 3250 brutto [ jest na olx]. Naprawa w tej firmie w okolicach Rawicza ponad 4000 ale z wymianą łożysk , palcy i tulejek. A takie pęknięcie to można samemu naprawić. Ważne aby żmijka nie miała bicia, pospawać i wzmocnić nakładką z blachy. Miałem gorzej wyglądający ślimak, po naprawie pracuje od 8 lat. Na przyszłość aby uniknąć takich uszkodzeń sprawdzić o wyregulować spręgło.

_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrek9411
      Witam, sprzedam fabryczny heder do rzepaku, szerokość 3,6m pasuje do claas merkator
      https://www.olx.pl/oferta/heder-stol-przystawka-do-rzepaku-claas-merkator-CID757-IDtVVel.html
       
      Pozdrawiam
    • Gość
      Przez Gość
      Cześć. Powiedzcie mi od czego ten czujnik i gdzie powinien być przypięty. 
      Druga sprawa rozumiem że na przenośniku pochyłym powinienem mieć gumę,  a jak powinien wyglądać odbój? Czy jeśli podniesie do końca heder to jest jakiś automat odcinający lub blikujący dźwignię podnoszenia? Załączam zdjęcia jak jest u mnie. Czekam na Waszą pomoc...



    • Przez MatiRol92
      Witam, mam pytanie do posiadaczy pokosówek fortschritt, chodzi mi o opuszczenie hederu w pokosówce, jak go opuszczam to strasznie trzęsie sie cała maszyna (podnoszenie jest okej) nawet jak opuszczam bez hederu to sa drgania. Nie wiem jak ten problem rozwiazać 
    • Przez Szymek889
      Witam, posiadam kombajn claas dominator 80, mam problem z nierównym podnoszeniem heder tzn widać że pierwszy podnosi siłownik z prawej strony po chwili dopiero lewy przez co heder jest przekoszony, tak samo dzieje się też z podnoszeniem motowideł najpierw podnosi się z prawej strony dopiero po chwili z lewej. Nie mam pojęcia gdzie leży problem. Czy może być to rozdzielacz? Miało by to związek z hederem i motowidłmi?? 
    • Przez Gryzon
      Witam, na ślimaku idacym do podajnika ziarnowego łożysko ma już luzy na dodatek ośka obraca się w łożysku. Do skoszenia jest 10h czy mogę dokończyć z tą usterką sezon? Nie rozleci się? Mam zamiar po sezonie robić generalny (wszystkie łożyska i wyrobione części)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj