drax

MTZ 50 - obsługa - pytania przed zakupem

Polecane posty

drax    1

Cześć, mam możliwość zakupu MTZ, właściciel twierdził, że model 80, jednak na miejscu okazało się, że to 50, pali, jeździ , hydrualika działa jednak dość istotny jest dla mnie wom:

czy da się w tym ciągniku w jakiś sposób uzyskać 1000 obr na WOM (np jak przez skrzynie w 360) ?

Jaka jest prędkość tego ciągnika na drodze ?

jakie ciśnienie oleju powinien mieć silnik ?

Jaki tam jest rozkład biegów? udało mi się znaleźć 3 biegi do przodu, 1 do tyłu + reduktor

czy da się jakoś wyregulowac kierownice żeby nie była na wysokości brody ?

Ma ktoś może instrukcje obsługi do tego ciągnika aby doczytać i rozwiać pojawiające się wątpliwości ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520
Kierownicy nie da sie wyregulowac, trzeba inna kolumne montować np. c360 wałek zapewne nie ma 1000obr wszystko zależy czy to wersja export, bodajże jest śrubka w kadlubie w skrzyni od dołu...(mogę sie mylić) wałek oryginalny nie jest taki można go regulować... zależy co chcesz nik robić ktory rok tego sprzętu ? ciśnienie za zimnym 3-4 ciepłym 2,8-3,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

Nie wygląda to na export, od spodu ciągnika nie widziałem jakiś śrub mogących sugerowac, jakieś regulacje.

właściciel twierdzi, że to 1980 rok. Sprzęt służyłby do ciągnięcia przyczepy lub napędu rębaka jeśli mialby te 1000 obr/min oraz zapewne do rotacyjnej, mam już 4011 z turem na placu więc w sumie wykonywał by podobne prace jak 4011. Gospodarstwa nie prowadze, od czasu do czasu jedzie się po drewno do lasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520
Sam rok mówi o tym że nie ma 1000 obr... Cóż to decyzja so ciebie należy, moge dodać ze spali mniej niz 4011, i części są tanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

a możesz powiedzieć coś odnośnie skrzyni (ile biegów ?  6+2 tak jak "znalazłem" czy tam jest więcej przełożeń ?) jak z prędkością w porównaniu do 360 ? jest szybszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Może być troszkę szybszy, ale nie wymagaj, bo obroty możesz dawać max 1800-1900. Wałka 1000 się nie spodziewaj. 

post-1895-1200851998.jpg

Ja go nie polecam, z częściami do 50 nie jest tak kolorowo, a pewnie jak na każdego 50 przystało, gotuje się albo będzie się gotował.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
MTZ 50 jest dobry, skrzynia jak w 82 tylko bez reduktora, czyli 9/2, podnośnik prosty WOM 540 ale jest minimalnie szybszy niż w standardowym, bo osiąga 540 przy 1600 obr a nie przy 2000. Świece żarowe jak w samochodzie, powinien palić na mrozie. Jedyny problem to może być gdy głowica pęknie, jest prawie nieosiągalna nowa. Co wy macie z tym gotowaniem? Umyć chłodnicę i będzie dobrze, ja mam Turbo na chłodnicy z 50 i się nie gotuje.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Chłodnice mają w porządku, tłoki nie dostają tak po d*pie jak w 82, ale głowice do 50 są zbyt delikatne do temperatury spalania i dociągania z siłą 210 Nm.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dziki97
      Witam potrzebuję zrobić w miarę dokładny prędkościomierz do swojego ruska, potrzebny będzie do oprysków i siania nawozów.  Zastanawiam się na prędkościomierzem GPS, mógł bym używać go także  w Fortschricie 323. Posiada ktoś z was takie urządzenie i jak to się sprawuje???? do tej pory używałem telefonu z jakąś tam apka ale to denerwujące.
    • Przez Scappy
      Cześć . Zbliża mi się wymiana głowicy ,bo przepuszcza ona olej do komory spalania . Obecna była już na szlifie i Pan powiedział że następna regeneracja musi być już konkretna,bo zawory głęboko siedzą i może się to nie zamknąć w 900 zł . Myślę że lepszą opcją będzie kupno nowej głowicy i jest kilka ofert na rynku . Co polecacie żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty ? Czeka mnie też wymiana pierścieni,może i też tłoków ale to zobaczymy .
       
      Pozdrawiam
    • Przez simpleNICKpl
      Witam. Potrzebuję maszyny do wyrównywania i ewentualnie lekkiego spulchniania gleby bezpośrednio przed ciągnikiem (zawieszanej na przedni tuz). Chodzi mi głównie o większość prędkość pracy z siewnikiem. Myślę o prędkości ok 15km/h. Gleby mam różne, mozaika, na jednym polu może się zdarzyć piach 6 klasa i 50m dalej ciężka glina 3 klasy. Przy siewie bezpośrednio w orane pole przy już tych 10-12 km/h można wylecieć z ciągnika a wiadomo że im mniej przejazdów po polu tym mniejsze zużycie paliwa. I tu rodzi się pytanie: jaka maszyna najlepiej spełni to zadanie? Podoba mi się guttler duplex ale cena jest przerażająca. Jakie są wasze pomysły czy też inne propozycje maszyn? Pozdrawiam.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj