Belaruss820

Zakleszczony wałek przekaźnika mocy

Polecane posty

Belaruss820    1543

Witam. Mam problem z wałkiem przekaźnika mocy. Cofnął się tak że nie da rady go zdjąć z walka rozrzutnika. Ten zatrzask się wysunął i wałek poszedł za kanał. Jakiś prosty sposób jest na to aby go zdjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Pewnie wałek zatrzasku trochę się "rozklepał" wchodząc na wieloklin i łatwo nie będzie. Najpierw spróbuj młotkiem wbić zatrzask aż do końca a potem wbijaj jakiś klin między koniec wałka a obudowę łożyska w rozrzutniku. Wszystko oczywiście z wyczuciem żeby obudowa nie pękła. Na początek spryskaj porządnie WD40 czy czymś podobnym bo dobry poślizg ułatwi sprawę. Powodzenia :D a jak już Ci się uda to zatrzask do wymiany bo sytuacja będzie się powtarzać aż w końcu wieloklin na wałku w maszynie Ci zniszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Młotek jest dobry jeśli da się tym młotkiem przyłożyć a jak nie ma dostępu to albo tylko da się klepać aby klepać albo co gorsze można coś uszkodzić jak młotek się omsknie. W wypadku jak ten najlepszy jest klin wycięty z blachy ok 1 cm. grubości i dopiero ten klin traktować można młotkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

To akurat prawda sam klin bez młotka nie działa :D a swoją drogą to kolega mógłby napisać czy problem rozwiązał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1543

Jeszcze problemu nie rozwiązałem, nie miałem czasu do tego podchodzić bo zawsze jakaś inna robota się znalazła. Dobrze że jest jeszcze awaryjny rozrzutnik to jakoś dajemy radę. Jak się uporam z problemem to dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj