Skocz do zawartości
News
Belaruss820

Zakleszczony wałek przekaźnika mocy

Polecane posty

Belaruss820    12

Witam. Mam problem z wałkiem przekaźnika mocy. Cofnął się tak że nie da rady go zdjąć z walka rozrzutnika. Ten zatrzask się wysunął i wałek poszedł za kanał. Jakiś prosty sposób jest na to aby go zdjąć?

extrabyk    1683

Pewnie wałek zatrzasku trochę się "rozklepał" wchodząc na wieloklin i łatwo nie będzie. Najpierw spróbuj młotkiem wbić zatrzask aż do końca a potem wbijaj jakiś klin między koniec wałka a obudowę łożyska w rozrzutniku. Wszystko oczywiście z wyczuciem żeby obudowa nie pękła. Na początek spryskaj porządnie WD40 czy czymś podobnym bo dobry poślizg ułatwi sprawę. Powodzenia :D a jak już Ci się uda to zatrzask do wymiany bo sytuacja będzie się powtarzać aż w końcu wieloklin na wałku w maszynie Ci zniszczy.

extrabyk    1683

Młotek jest dobry jeśli da się tym młotkiem przyłożyć a jak nie ma dostępu to albo tylko da się klepać aby klepać albo co gorsze można coś uszkodzić jak młotek się omsknie. W wypadku jak ten najlepszy jest klin wycięty z blachy ok 1 cm. grubości i dopiero ten klin traktować można młotkiem.

extrabyk    1683

To akurat prawda sam klin bez młotka nie działa :D a swoją drogą to kolega mógłby napisać czy problem rozwiązał.

Belaruss820    12

Jeszcze problemu nie rozwiązałem, nie miałem czasu do tego podchodzić bo zawsze jakaś inna robota się znalazła. Dobrze że jest jeszcze awaryjny rozrzutnik to jakoś dajemy radę. Jak się uporam z problemem to dam znać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez radek2627
      Witam posiadam deutz fahr agrotron 6.15 i chciałbym dowiedziec sie jak mozna odblokowac fabrycznie zablokowany 6 bieg.
    • Przez himen
      Prosze o pomoc , dzisiaj podczas siewu zboża zablokował mi sie 6 bieg w mtz82 , skrzynia 16/4 , reduktor działa normalnie jest zołw i zając a 6 biegu szosowy nie moge wyrzucić, co mam zrobić zdjąć pokrywe skrzyni i odblokować jakiś wodzik . Czy przy zdejmowaniu pokrywy skrzyni nic sie nie rozleci i nie wpadnie na doł skrzyni. Pytam bo nie miałem jeszcze takiego przypadku w mtz? Z gory dzieki za odpowiedzi.
    • Przez Marionos
      Witam
      Potrzebuję wałek główny oraz sprzęgłowy do Ursusa 4011 (starego typu).
      Pozdrawiam

• Przez DamianNoras
      Fendt 308 ci  nie da śię rozłączyć wałka odbioru mocy
    • Przez Pele94
      Witam.
      Od niedawna jestem posiadaczem case mx 120.
      Niestety nie działa w nim wom ani na 540 ani na 1000obr. Poprzedni właściciel wgl nie używał wom i też nie wie co jest nie tak. Moja wersja jest już elektryczna tz wom załącza się tak zwany grzybkiem i obok jest klawisz od automatycznego załączania.
      Opiszę w skrócie co zauważyłem. 
      wsiadając do ciągnika i przekręcając kluczyk  na ułamek sekundy zapala  się błąd 8 na wyświetlaczu i
      zielona kontrolka od womu mrugnie tylko raz
       Gdy ciągnik zostanie uruchomiony kontrolka ponownie mrugnie tylko raz
      po ustawieniu włomu na 540 czy 1000. i podniosę grzybek do góry kontrolka świeci się na zielono przez około 5 sekund potem zaczyna mrugać równo na zielono do momentu kiedy grzybek wcisnę kontrolka gaśnie. 
      Proszę o pomoc. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.