Skocz do zawartości
Belaruss820

Zakleszczony wałek przekaźnika mocy

Polecane posty

Belaruss820    8

Witam. Mam problem z wałkiem przekaźnika mocy. Cofnął się tak że nie da rady go zdjąć z walka rozrzutnika. Ten zatrzask się wysunął i wałek poszedł za kanał. Jakiś prosty sposób jest na to aby go zdjąć?

extrabyk    960

Pewnie wałek zatrzasku trochę się "rozklepał" wchodząc na wieloklin i łatwo nie będzie. Najpierw spróbuj młotkiem wbić zatrzask aż do końca a potem wbijaj jakiś klin między koniec wałka a obudowę łożyska w rozrzutniku. Wszystko oczywiście z wyczuciem żeby obudowa nie pękła. Na początek spryskaj porządnie WD40 czy czymś podobnym bo dobry poślizg ułatwi sprawę. Powodzenia :D a jak już Ci się uda to zatrzask do wymiany bo sytuacja będzie się powtarzać aż w końcu wieloklin na wałku w maszynie Ci zniszczy.

extrabyk    960

Młotek jest dobry jeśli da się tym młotkiem przyłożyć a jak nie ma dostępu to albo tylko da się klepać aby klepać albo co gorsze można coś uszkodzić jak młotek się omsknie. W wypadku jak ten najlepszy jest klin wycięty z blachy ok 1 cm. grubości i dopiero ten klin traktować można młotkiem.

extrabyk    960

To akurat prawda sam klin bez młotka nie działa :D a swoją drogą to kolega mógłby napisać czy problem rozwiązał.

Belaruss820    8

Jeszcze problemu nie rozwiązałem, nie miałem czasu do tego podchodzić bo zawsze jakaś inna robota się znalazła. Dobrze że jest jeszcze awaryjny rozrzutnik to jakoś dajemy radę. Jak się uporam z problemem to dam znać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pierniczek
      Witam,

Chciałbym kupić ciągnik o mocy 80 KM, max 90KM. Niestety kwota jaką w chwili obecnej dysponuję to 40 - 50 tys. Za te pieniążki można znaleźć ciągnik o tej mocy, ale nie można też wybierać za bardzo.

W związku z tym proszę was o pomoc w podjęciu decyzji jakiej maszyny szukać? Można za taką kwotę kupić MTZę, albo jakiś zagraniczny ciągnik np. MF - choć będzie dużo starszy.

Zakupiony ciągnik będzie pracował głownie przy gnieceniu pryzmy z kukurydzy, transporcie, być może przy sianokiszonce po założeniu ładowacza czołowego.

Pozdrawiam
    • Przez kat
      Witam!!! Po nowym roku mamy zamiar zmienić główny ciągnik w gospodarstwie (orka, agregat, talerzówka, transport). I tu moje pierwsze pytanie czy opłaca się kupować ciągnik kilku letni taki jak DF Agrotron 120, czy lepej kupić nowy (zetor, same)???
      Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takrze proszę o opinie

Pozdro dla całego AF ;D
    • Przez kaszewskim
      Poszukuję elektryka do MF 3080. mam problemy z załączaniem się WOM, przedniego napędu oraz blokady mostów. Potrzebny mi jakiś namiar aby dowiedzieć się co może być nie tak .Może Wy macie jakieś pomysły jak to naprawić. Kupiłem Fergusona 2 dni temu i jeszcze do końca nie potrafię go dobrze obsługiwać. Z góry dziękuję za jakiś kontakt albo ewentualną pomoc.
    • Przez wojtek93
      Witajcie! Mam pytanko. Otóż żeby w Masseyu włączyć WOM muszę przestawić dźwignię do przodu i dopiero mogę włączyć Wom guzikiem. Więc czy mogę włączyć sobie tą dźwigni i mieć ą tak cały czas do przodu a WOM włączać tylko guzikiem czy za każdym razem muszę robić najpierw wajchą a później guzikiem?
    • Przez piotrekkkk
      mam 2 skibowy plug i zaczelem orac ale wydaje mi sie ze mam slaby traktor lutym go kupilem
      jak najlepiej sprawdzicgo moc jego
      na jakim sie ora biegu jest z roku 1978 pochodzi z ukrainy prosze o pomoc m am mniejsze kola