Skocz do zawartości
Belaruss820

Zakleszczony wałek przekaźnika mocy

Polecane posty

Belaruss820    11

Witam. Mam problem z wałkiem przekaźnika mocy. Cofnął się tak że nie da rady go zdjąć z walka rozrzutnika. Ten zatrzask się wysunął i wałek poszedł za kanał. Jakiś prosty sposób jest na to aby go zdjąć?

extrabyk    1420

Pewnie wałek zatrzasku trochę się "rozklepał" wchodząc na wieloklin i łatwo nie będzie. Najpierw spróbuj młotkiem wbić zatrzask aż do końca a potem wbijaj jakiś klin między koniec wałka a obudowę łożyska w rozrzutniku. Wszystko oczywiście z wyczuciem żeby obudowa nie pękła. Na początek spryskaj porządnie WD40 czy czymś podobnym bo dobry poślizg ułatwi sprawę. Powodzenia :D a jak już Ci się uda to zatrzask do wymiany bo sytuacja będzie się powtarzać aż w końcu wieloklin na wałku w maszynie Ci zniszczy.

extrabyk    1420

Młotek jest dobry jeśli da się tym młotkiem przyłożyć a jak nie ma dostępu to albo tylko da się klepać aby klepać albo co gorsze można coś uszkodzić jak młotek się omsknie. W wypadku jak ten najlepszy jest klin wycięty z blachy ok 1 cm. grubości i dopiero ten klin traktować można młotkiem.

extrabyk    1420

To akurat prawda sam klin bez młotka nie działa :D a swoją drogą to kolega mógłby napisać czy problem rozwiązał.

Belaruss820    11

Jeszcze problemu nie rozwiązałem, nie miałem czasu do tego podchodzić bo zawsze jakaś inna robota się znalazła. Dobrze że jest jeszcze awaryjny rozrzutnik to jakoś dajemy radę. Jak się uporam z problemem to dam znać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piechu
       Mam pewien problem a mianowicie paręnaście dni temu kupiłem MF 3070 1989 rok Wyposażony one jest w 2 wajchy którymi ustala się prędkość obrotową wałka przy danych obrotach silnika Jeżeli pierwszą od kierowcy ustawiam na 2000 obrotów silnika i włączam wałek wszystko pięknie działa Płynnie przechodzi z 540 na 1000 i odwrotnie. Ale jeżeli przełączam pierwszą wajchę na 1550 (obroty silnika) i włączam wałek nic się nie dzieje. Nie ważne czy 2 wajcha jest ustawiona na 540 czy 1000 wałek nie kręci się. Jeżeli wie ktoś z Szanownych Kolegów w czym tkwi problem będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc
    • Przez matiyas3512
      Witam
      Czy ktoś orientuje się co trzeba przerobić w Ursusie 3512 aby mieć WOM zależny i niezależny?
      Może posiada ktoś katalog części do tego traktora?
    • Przez pio46
      Czy ktoś podnosił moc ciagnika t6050 na pompie mechanicznej( obecnie 126 km)? O ile km? Jakie opinie? Jakie ceny? Jaka Firma?
    • Przez avanttura
      Potrzebuję przekaźnik wom.  ze sprzęgłem. do rozrzutnika 6-cio tonowego (Jeantil) z dwiema walkami spiralnymi i posuwem mech.
      Jaką wartość Nm  w przybliżeniu powinno posiadać sprzęgło przekaźnika  ,może ktoś ma podobny?

• Przez Rolnik551
      Gdzie można odblokować wsteczny bieg?