Polecane posty

Vincero    0

Witam
Nie wiem czy w dobrym miejscu dodaje temat ale mam problem z wspomaganiem w moim Zetorze 7211

Otóż od pewnego czasu zapalam ciągnik a koła samoczynnie same się zakręcają w lewo .. po chwili działa wspomaganie odkręcę i działa wszystko lecz za jakiś czas znowu nie mogę w prawo ciężko idzie kierownica ..

z tym problemem zajrzałem do filtra ewidentnie do wymiany olej brudny i lekkie drobinki metali widzę pływają , dodam jeszcze że było go stanowczo za mało ... mam zamiar wlać nowy olej dokładnie Boxol 26 czytałem że może być lecz nie wiem jak z całego układu pozbyć się starego oleju ... ?

Jak ktoś miał podobne problemy i wie jak szybko i skutecznie naprawić ten problem proszę o pomoc .
A może jakiś inny wlać ? jaki używacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vincero    0

tomas318 .

Tak jak widzę oryginalne rozwiązanie pompa orbitrol i siłownik .... 

Xerkses

A jak to zrobić ? mogła by być to przyczyną takiego zachowania ? Ja w tych sprawach zielony trochę pierwszy ciągnik z wspomaganiem uczę się :P więc proszę o cierpliwość w tłumaczeniu :) .. Tam jest taki pierścień na siłowniku tym ? Tak sam z siebie mógł się rozkręcić ? 
Powiedzcie jaki macie zalany olej do wspomagania "Boxol 26" nadaje się ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
A napewno masz orbitrol pod kierownicą? a nie te głupie serwo jak masz silownik to jeden koniec masz do ramy a na drugim jest taki zawór i później łączy się to z przekładnią pod kierownicą? jeśli tak to nie jest orbitrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
A i ztego co pamiętam to nasz przez 28 lat zawsze miał coś nie halo ze wspomaganiem właśnie to skrecanie trzebabylo regulować aż zalozylismy orbitrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vincero    0

sadek9

Kurde Prawdę mówisz ! ... nie mam orbitrola zwykłe seryjne wspomaganie ...  czyli układ z cylindrem i wbudowanym rozdzielaczem jak to ładnie pisze ...
widzę że miałeś styczność z tym ... wiesz jak to regulować ?? nie mogę zaleście jak to wyregulować .. chyba że zniknie problem po wymianie oleju i filtra bo wszystko grało ładnie mam go rok i nie było problemu. 

Wymienię jutro olej i filtr zobaczę jak to chodzi ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108
Chwyć za ten pierścień na tłoku siłownika kluczem hydraulicznym i trochę wkręć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vincero    0

" Xerkses " Dzięki za wskazówki Pomogły ! :D 
Chociaż nie wiem czy to od tego ale lekko wkręciłem i jest teraz ok ... przy okazji wymieniłem filtr i płyn cały ..
zapalam i jest ok kierownica stoi w miejscu lecz teraz dziwna sytuacja w lewo jak kręcę na wolnych obrotach to lekko idzie ale w prawo praktycznie jak bez wspomagania ... jak podkręcę obroty silnika na " robocze " to jest ok i w lewo i w prawo ... 
Czy miał ktoś coś podobnego ?    Co to może być ?

Nie widzi mi się gazować ciągnikiem w miejscu jak będę manewrował na podwórku ..
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj