michal12301

Brama przesuwna czy coś innego

Polecane posty

michal12301    27

Witajcie. Chciałbym się poradzić czy mieli byście jakiś pomysł jak zrobić wrota. Problem jest w tym że miałem zrobić przesuwane ale wystaje właśnie ta klamka i nie wiem jak to rozwiązać. W drugą stronę drzwi nie mogą chodzić.

Bez tytułu.png

Edytowano przez michal12301

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80
wystarczy zrobic szyne, aby odchodziła od tych drzwi otwieranych i klamka przy przesuwaniu nie będzie przeszkadzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

heehe banalne ,klamke osadzić w drzwiach tak aby nie wystawała poza płaszczyznę i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

to tez pisze ,klamkę należny osadzić w płaszczyźnie drzwi  ,czyli wyciąć w nich odpowiednią powierzchnie ,aby byl swobodny ruch jak i klamki ,tak i dłoni ,zamek cofasz do tyłu i po robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

niestety nie ,u mnie nie mam takich kolizji ,ale przerabiałem tak zamek z klamka ( w stalowych)jak montowałem drzwi przesuwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie wiem w jakiej odległości klamka od drzwi ale może dało by się minimalnie ugiąć prowadnicę aby ominąć klamkę, klamkę zbliżyć maksymalnie do drzwi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe ,Sadek bez urazy ale jak bym miał zakrzywiać prowadnice ze względu na klamkę ,to wolał bym ją na sznurku uwiązać ,by robiła przy okazji za klucz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Szczerze to sam bym tego nie zrobił, ale uważam że się da zminimalizować klamkę do ok. 3 cm wysokości a drzwi odsunąć na ramce fakt rozwiązanie droższe ale szczelniejsze.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Można jeszcze wysunąć bramę przesuwną do przodu, dorobić futrynę lub przykleić kawałek płyty, czy jakiegoś styropianu i zaszpachlować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Zamontuj elektrozaczep i jakiś uchwyt na drzwiach jedynie po to by je pociągnąć a na ścianie włącznik do elektrozaczepu wciskasz włącznik jedną ręką drugą ciągniesz dzwi i po kłopocie do czasu zaniku prądu ale to też jest do rozwiązania. Coś na zasadzie działania domofonu i furtki wejściowej na posesję

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

I jak problem został rozwiązany?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie ma sytuacji bez rozwiązania.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

zamek rolkowy wpisz w googla i możesz mieć gładka ścianę wtedy np pasek skórzany jako uchwyt bądź coś elastycznego do otwierania albo pochwyt wpuszczony w drzwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Radan
      Witam.
       
      Miał ktoś styczność z tą maszyną w warunkach polowych.
      Pytam bo zamierzam kupić a interesuje mnie sprzęt zarówno do zastosowań w transporcie sieczki jak i rozrzutnik obornika.
      Fliegl ASW 391 w identycznej konfiguracji jest prawie dwa razy droższy.
    • Przez koval103
      Witam!
      Nie tak dawno przyjechał do nas dostawca z materiałem siewnym, podczas wyjazdu z posesji źle się naddał, i zahaczył końcem ciężarówki o słupek bramy(ten przy łączący bramę i furtkę) powodując wygięcie go praktycznie o prawie 90 stopni i porysowanie całego skrzydła bramy. Kierowca zostawił swoje dane kontaktowe i podjął się pokrycia kosztów. Niby brame da się naprostować ale bez palników się nie obejdzie , plus do tego te rysy i wygięcia.
      Chciałbym zapytać ile mam powiedzieć za koszt naprawy (nie chciałbym naciągać chłopaka na koszt wymiany całej) ? Cena bramy ok.1800 zł , można też ciąć słupek i wspawywać odnowa,ale to już nie będzie to co było.
      Z góry dziękuje za pomoc !
    • Przez Mateo905
      Witam,
      mam problem z moim Masseyem 6120 Dynashift 32x32, rewers przy kierownicy. Wytarł się wodzik od rewersu, tzn nie wrzucał biegów do przodu, do tyłu jeszcze jakoś mu się udawało. Ciągnik rozpołowiłem, wodzik został wymieniony i ten problem zniknął. Pojawił się inny: po puszczeniu sprzęgła, bez żadnego biegu, czyli na luzie, ciągnik aż przygasa, strasznie się męczy, czuć jakby go coś hamowało. Wciskam sprzęgło: silnik pracuje lekko. Biegi udaje się włączyć, ciągnik jeździ do przodu i do tyłu, jednak kiedy podczas jazdy wciskam sprzęgło, to prawie staje w miejscu, tak jakby miał wciśnięty hamulec. Można włączyć WOM, podnośnik również działa. Zauważyłem też, że wraz ze zmianą półbiegów zmienia się obciążenie silnika, tzn na jednym z półbiegów przygasa znacznie mocniej niż na pozostałych.
      Przed wymianą tego wodzika wszystkie inne podzespoły (poza rewersem oczywiście) działy normalnie. Macie jakiś pomysł, gdzie szukać przyczyny? Nie zrobiłem jeszcze pomiarów ciśnień, bo stwierdziłem, że podczas postoju w garażu na czas remontu raczej nie padła pompa, ale w przyszłym tygodniu postaram się załatwić manometry i te ciśnienia zmierzyć. Jakieś wskazówki, co jeszcze sprawdzić?
    • Przez Radan
      Witam.
      Chcę wiedzieć którą z tych firm polecacie i dlaczego. Mowa tu o agregacie / bronie talerzowej do uprawy ścierniska na 15 - 25 cm.
    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj