Polecane posty

Witam, posialem w tym roku saladere na kilku kawałkach, wykosilem, przewialem... Ale teraz mam pytanie, gdzie sprzedajecie plon z saladery albo może wiecie gdzie i kto skupuje te nasiona?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Kolego nie saladera tylko seradela :D Nie żebym się czepiał dupereli ale to forum rolnicze i trzeba by używać właściwych nazw roślin.

Co do pytania to nie wiem czy to ktoś skupuje. Jeśli możesz i masz warunki by to przechować do wiosny to możesz próbować sprzedawać innym rolnikom do siewu. Sam dwa lata temu kupowałem i to z drugiego końca Polski z przesyłką kurierem bo bliżej było sporo drożej. W tym roku miałem siać ponad 10 ha ale kolega mnie wyrolował z nasionami i nie posiałem...teraz mogę powiedzieć,że chyba dobrze się stało bo w tą pogodę co była w tym roku nie zebrałbym tego na siano jak planowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wystaw wiosną i latem na OLX na pewno zejdzie i po dobrej cenie ja płaciłem 7zł kg nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez arturcase1394
      witam mam pytanie w tym roku planuje posiac saladere na 1.2 ha po ugorze na ktorym byl siany rok temu owies.
      czy dawac jakis nawoz ? mieszać z np facelią lub owsem czy sam siac?
    • Przez bambrzwlkp1
      Witam po wymluceniu saladery przyszedl czas na jej odwianie. I tu jest problem, w saladerze jest duzo powojki.... mam pytanie do was jakie bym musial zalozyc sito zeby ją odwiac. (Moja wialnia jest wlasnej roboty wiec sita tez trzeba samemu zrobic) zrobilem juz jedno sitko z moskietery ale jest za gęste. . ; ( moze macie pomysl jak ja odwiac lub z czego zrobic tak geste sito zeby saladera przeleciala a nie powojka lub na odwrót. dzieki za wszystkie odp.
    • Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez emilko
      Wiele osób narzekało, że dopłata do strączkowych w 2015 okazała się taka mała w porównaniu do założeń. 
      Z obserwacji w mojej gminie mogę wnioskować, że w 2016 będzie jeszcze mniejsza, ponieważ  w 2016 strączkowych zasianych jest jeszcze więcej ( przynajmniej na moim terenie).
      Jak jest u was, rzucili się wszyscy strączki?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj