Polecane posty

Rozwojowiec    0

Witam, chciałbym poruszyć temat hodowli która nie wymaga dużo czasu i jest opłacalna. Myślę nad kurkami na wolnym wybiegu oczywiście pod produkcję jaj.. chciałbym mieć od 200-400 kur mam działkę, budynek to nie problem. Chciałbym się dowiedzieć czy to dobry pomysł i jakie są nakłady jakie zyski. Mam jeszcze jeden pomysł taki jak świniodziki.. czytałem że są z tego dobre pieniądze tylko ile zwierząt trzeba było by hodować żeby zarobić a nie dokładać i dokładać jak to w rolnictwie bywa. Wiem że hodowla ich jest nielegalna, ale rozmawiałem z wujkiem leśniczym i mówi że nikomu to nie przeszkadza i nikt tego u nas nie sprawdza. Mógłbym odrodzić Las i trzymać swiniodziki właśnie tam.. skoro mieszkały by w swoim naturalnym środowisku to czy dużo paszy było by im tam potrzeba ? A może kury i świniodziki na jednym wybiegu widziałem takie rozwiązanie. Jeśli macie lepsze pomysły na hodowlę innych zwierząt (bardziej opłacalnych) to proszę o propozycje. Zapraszam do dyskusji. Łódzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
następny Dyzio marzyciel hodowla która jest opłacalna i nie wymaga poświęcenia dużo czasu spróbuj ślimaki przynajmniej daleko ci nie uciekną
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwojowiec    0

Może odnośnie moich propozycji coś ? Tzn mam czas mogę poświęcić na to do kilkunastu godzin nawet jak potrzeba tylko mamy 500ha to wszystko w między czasie oczywiście na pokarm i wszystko znajdę czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2993
Radze powietrze butelkować i wysyłać do Indii bo tam świeże powietrze teraz w cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Te 500 ha to chyba w jakiejś grze masz, gdybyś je faktycznie miał nie zadawał byś takich pytań. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwojowiec    0

Mamy byki mięsne 74 szt Ale chcemy coś innego zacząć. Ale czytając was to jesteście tutaj tylko po to żeby sobie jaja z ludzi robić A nie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Hm... Gdybys mial te hektary i tyle bydla to naprawdę podchodzilbys do takiego tematu inaczej . I chyba raczej nie mialbys czasu na zadawanie (glupich?) pytan .

Ile zysku to dla Ciebie oplacalnosc ?

Na pewno swiniodzikow nie utrzymasz razem z kurami bo Ci je pozjadają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwojowiec    0

Ciekawe od kiedy świniodziki jedzą mięso xD prowadzimy wszystko na dużą skalę to pomyślałem żeby na początek z 30 świniodzików jak będzie miał kto przy tym robić to wtedy nawet ok.100 szt mamy 2 pracowników i nas dwóch więc zawsze ktoś ma czas. I powie ktoś czy z tej hodowli była by jakaś kasa czy bardziej opłacalne są byki mięsne które już hodujemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Bo to małe świniodziki, kumplowi kiedyś jak sie kura do chlewni zaplątała to nic z niej nie zostało. 

Chcesz hodowle co daje zyski i mało trzeba chodzić to wstaw z 1000 świń na kontrakt do Agriplusa. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwojowiec    0

Pracy nigdy nie brakuje.. Ale czemu by się dalej nie rozwijać. Mamy jeszcze firmę która odśnieża drogi A latem przewożą konstrukcje i z firmy jest też dochód. Ale rolnictwo to pasja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwojowiec    0

Skończyło się miejsce na więcej w następnym roku na jesień będą zalane fundamenty pod nowy budynek Ale to w przyszłości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

U mnie w okolicy gdy jest min 5 hektarów na sprzedaż to kupują na kurniki lub na szklarnie, obór nikt już nie buduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Łakomy jesteś,gdybym miał tyle ha nie marnował bym życia w oborze,życie jest zbyt ciekawe,w tej chwili bez zastanowienia byłbym na Malediwach,leżał bym nad oceanem,wsłuchiwał się w szum fal,i popijał chłodne drinki,rozkoszując się widokiem lagunyB|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
dokladnie Alamo ma racje, trzeba byc chorym zeby miec 500 ha o ile je masz myslec o jakiejkolwiek hodowli. w zime dupe na malediwach grzac niz pisac po forach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

A prawda jest taka że jak byście mieli te 500ha to byście chcieli 1000ha i o Malediwach to byście z telewizji słyszeli ;D A druga kwestia to jak ktoś już się zacznie bawić w te gospodarowanie to jakoś mu wszystkie inne przyjemności życia idą na boczny plan tylko nowe ciągniki i żeby tylko więcej jak sąsiad miał. Smutny obraz dużej części Polskiej wsi :(

A co do tematu to w dzisiejszych czasach jeśli na czymś jest odrobina fajnej kaski to wszyscy w to idą i ciężko zarobić, a nie robić a zarobić to się chyba jż nie da w rolnictwie, chyba że się przewidzi coś do przodu. Ale niestety koledzy mają racje mając taki areał to jedyny sensowny kierunek to jakaś produkcja na przemysłową już skalę bo tylko z tego jeszcze narazie zostają jakieś drobne pieniążki. Tylko zastanów się czy następne 15 lat chcesz spędzić w gównie (bez urazy i z całym szacunkiem dla wszystkich którzy niestety w tym siedzą bo ja też i teraz dwa razy bym się zastanowił, bo dochody niestety są nieadekwatne do pracy i ograniczeń związanych z hodowlą)

PS Są wyjątki które mimo tego że pracują na gospodarstwie widzą coś po za nim tylko szkoda że tak mało ;p

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Independent    20

W imię czego te 1000ha. Panuje wśród rolników jakiś dziwny etos..

Co do hodowli to drogi są dwie: produkcja -  dużo i tanio, albo przetwórstwo względnie ekologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LubieTosty
      witam mam 25lat szukam dorywczej pracy na gospodarstwie okolice Włoszczowy świętokrzyskie  posiadam prawo jazdy B, B+E, T mam duże doświadczenie prowadzeniu maszyn rolniczych prac dorywcza na codzien pracuje ale po pracy mogę przyjechać na gospodarstwo  pracuje po 8H
      proszę pisać w prywatnych wiadomościach lub na
      email Damianskoda2@gmail.com
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam
      Więc tak chciałbym kupić tak ze 150 kur tylko że to jest jakby mój pierwszy raz i nie za bardzo wiem jakie opłaty tutaj będę związane. Jakby tak ktos mogl dokladniej opisac po kolei co i jak i ile kosztuje. Proszę o wyrozumiałość oczywiście zboże jest
    • Przez rocky1122
      Sprzedam Kurki Nioski własny odchów
      601-674-910
      Serokomla woj.Lubelskie
    • Przez nowakm6
      Witam wczoraj kupiłem 200szt kur niosek z fermy od sąsiada. Kury maja 72tydzien życia. Jaka pasze dawać na przepierzenie żeby potem dobrze niosły. Jakie ewentualne witaminy. Czy narazie trzymać je na samej pszenicy zanim się przepierza. Proszę o jakieś info. Pozdrawiam
    • Przez nowakm6
      Witam moje nioski z wolnego wybiegu padają. Początkowo zaczyna im puchnąć jedna strona głowy a potem cała, oczy pozamykane. Maja duże problemy z oddychaniem, dzioby pootwierane i charczą. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj