Polecane posty

wojtek8244    7

Witam,

Posiadam ciągnik Renault 551 (nowy zakup) i piszę na forum do posiadaczy tego ciągnika, bo mam problem. Gdzie jest w tym ciągniku włączanie świecy płomieniowej? Robi się zimno i przydałoby się trochę podgrzać, z tego co mi się wydaje to włączanie jej jest w stacyjce, ale nie jestem pewny dlatego pytam. Sprawdzone było multimetrem i nie ma napięcia na świecy, sprawdzenie świecy czy jest dobra to żaden problem bo na pewno jest dobra, tylko potrzebuje informacji gdzie jest włączanie jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Świecę płomieniową podgrzewa się stacyjką - pozycja skrajna w prawo, bez wciskania kluczyka.

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

AlaCapone tak myślałem, teraz kwestia dlaczego nie ma napięcia na świecy, w weekend będę miał więcej czasu to wszystko sprawdzę, brat jest elektronikiem to damy radę :D ale i tak to żadna filozofia.

Dzięki za zainteresowanie i wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Leć po przewodzie, aż znajdziesz skąd prąd idzie. Powinien być jakiś przekaźnik lub moduł. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale w Aresie moduł jest obok akumulatora i poza sygnałem ze stacyjki idzie też przewód do alternatora, prawdopodobnie rozłączanie po odpaleniu. W moim przypadku odczepił się przewód od alternatora i nie było napięcia na świecy. Może Ci to w czymś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie ma żadnych modułów, przekaźników, komórek, tabletów, komputerów, ani laptopów.
Przeczytaj temat: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/88658-renault-95-14-problem-z-odpaleniem-pilne/?page=2
Tam w moim poście z 2 lutego znajdziesz odpowiedź. Jeśli będziesz miał jeszcze problemy pisz.

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Ali, nie spinaj się tak. :) Swoją drogą to średnio udany pomysł z zasilaniem świecy bezpośredio przez stacyjkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli nie masz pojęcia "Elektryku" to nie pisz nic i nie wprowadzaj w błąd ludzi potrzebujących pomocy.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

Sądzę że jest gdzieś obwód przerwany i dlatego nie działa. AlaCapone dzięki za zdjęcie stacyjki, na pewno dużo pomoże w znalezieniu przyczyny braku grzania, zrobię to na weekendzie bo niestety tutaj jest czas potrzebny do postawienia diagnozy i naprawy.

Edytowano przez wojtek8244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez koomar
      Jak w temacie w aresie tylny tuz wolno opuszcza i to niezależnie czy jest obciazony czy pusty. Ja zimnym oleju jeszcze jest w miare ok ale po rozgrzaniu się oleju jest słabo. nie ma reakcji na ustawianie szybkości opadania. czy to może być wina pompy czy może bardziej sekcji?
    • Przez szymek
      Sprzedam kombajn zbożowy bizon ZO56 z 1995r z sieczkarnia oraz wózkiem na heder.kombajn 20 lat w naszym posiadaniu znamy go na wylot.Garazowany ,po każdym sezonie nie myty. Silnik 5 lat temu robiony w Andrychowie nie pobiera grama oleju nie grzeje sie. Pracował na 30hektarowym gospodarstwie. Więcej informacji udzielę przez tel:519863005.Jeśli nie odbieram poproszę o SMS oddzwonię. Cena 19.000zł

    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj