Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek8244    5

Witam,

Posiadam ciągnik Renault 551 (nowy zakup) i piszę na forum do posiadaczy tego ciągnika, bo mam problem. Gdzie jest w tym ciągniku włączanie świecy płomieniowej? Robi się zimno i przydałoby się trochę podgrzać, z tego co mi się wydaje to włączanie jej jest w stacyjce, ale nie jestem pewny dlatego pytam. Sprawdzone było multimetrem i nie ma napięcia na świecy, sprawdzenie świecy czy jest dobra to żaden problem bo na pewno jest dobra, tylko potrzebuje informacji gdzie jest włączanie jej?

AlaCapone    5001

Świecę płomieniową podgrzewa się stacyjką - pozycja skrajna w prawo, bez wciskania kluczyka.

• Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtek8244    5

AlaCapone tak myślałem, teraz kwestia dlaczego nie ma napięcia na świecy, w weekend będę miał więcej czasu to wszystko sprawdzę, brat jest elektronikiem to damy radę :D ale i tak to żadna filozofia.

Dzięki za zainteresowanie i wskazówki.

Elektryk    95

Leć po przewodzie, aż znajdziesz skąd prąd idzie. Powinien być jakiś przekaźnik lub moduł. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale w Aresie moduł jest obok akumulatora i poza sygnałem ze stacyjki idzie też przewód do alternatora, prawdopodobnie rozłączanie po odpaleniu. W moim przypadku odczepił się przewód od alternatora i nie było napięcia na świecy. Może Ci to w czymś pomoże.

AlaCapone    5001

Nie ma żadnych modułów, przekaźników, komórek, tabletów, komputerów, ani laptopów.
Przeczytaj temat: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/88658-renault-95-14-problem-z-odpaleniem-pilne/?page=2
Tam w moim poście z 2 lutego znajdziesz odpowiedź. Jeśli będziesz miał jeszcze problemy pisz.

• Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Elektryk    95

Ali, nie spinaj się tak. :) Swoją drogą to średnio udany pomysł z zasilaniem świecy bezpośredio przez stacyjkę.

AlaCapone    5001

Jeśli nie masz pojęcia "Elektryku" to nie pisz nic i nie wprowadzaj w błąd ludzi potrzebujących pomocy.

• Like 1
  • Thanks 1

wojtek8244    5

Sądzę że jest gdzieś obwód przerwany i dlatego nie działa. AlaCapone dzięki za zdjęcie stacyjki, na pewno dużo pomoże w znalezieniu przyczyny braku grzania, zrobię to na weekendzie bo niestety tutaj jest czas potrzebny do postawienia diagnozy i naprawy.

Edytowano przez wojtek8244

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adhock
      Cześć wszystkim,
      Ściągnąłem dzisiaj głowicę w swoim ciapku do regeneracji i to co zobaczyłem lekko podcięło mi nogi.... w kanałach wodnych głowicy znalazłem kawałki drutu:

sporo tego drutu jeszcze tam zostało ale nie mogę go wyciągnąć....  ten ciągnik jeździł tak ze 20 lat....

Spotkaliście się z czymś takim ???

• Przez Sadownikx2
      Witam posiadam wuzek widłowy z silnikiem c 330 i mam pytanie jak zmniejszyć mu dawke paliwa bo kocpi na czarno do przesady jak z parowozu.
    • Przez miskoooo92
      Sprzedam Ursus c355, 1974 rok. Powiat wielicki, województwo małopolskie, tel. 502664997

• Przez bulekk
      Witajcie.

Nowy Zetor Forterra 120 Hsx, prasa John Deere 570.
      Po podłączeniu komputera prasy do gniazda 3 biegunowego zamontowanego fabrycznie, komputer nie uruchamia się, nie reaguje. Dodam, że prasa podłączana pod inny, starszy ciągnik działa bezproblemowo. Dodatkowo pomimo dobrze podłączonych gniazd 7 pinowych, wrzucając kierunek w prawo, w Zetorze przepala się bezpiecznik. Przy innym ciągniku również jest OK.

Pozdr.
      Krzysiek
    • Przez maureliusz
      Witam!
      Posiadam C330
      Do skoczenia raz/dwa razy w roku ok. 1,5 hektara
      Obecnie mam kosiarkę rotacyjną, ale wkurza mnie, że zostawia pokosy, co leżą i leża...
      Zastanawiam się nad zakupem kosiarki bijakowe. I tu nasuwają się pytania:
      -Czy C330 da radę?
      - jaką? 120cm czy może coś szerszego troszkę?
      -czy będę musiał kosić... na dwójce czy da radę na 3-4 biegu?
      - jaki model / tani polecacie do takiego koszenia od święta?
      Z góry dzięki za pomoc!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.