Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtek8244    5

Witam,

Posiadam ciągnik Renault 551 (nowy zakup) i piszę na forum do posiadaczy tego ciągnika, bo mam problem. Gdzie jest w tym ciągniku włączanie świecy płomieniowej? Robi się zimno i przydałoby się trochę podgrzać, z tego co mi się wydaje to włączanie jej jest w stacyjce, ale nie jestem pewny dlatego pytam. Sprawdzone było multimetrem i nie ma napięcia na świecy, sprawdzenie świecy czy jest dobra to żaden problem bo na pewno jest dobra, tylko potrzebuje informacji gdzie jest włączanie jej?

AlaCapone    5003

Świecę płomieniową podgrzewa się stacyjką - pozycja skrajna w prawo, bez wciskania kluczyka.

• Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtek8244    5

AlaCapone tak myślałem, teraz kwestia dlaczego nie ma napięcia na świecy, w weekend będę miał więcej czasu to wszystko sprawdzę, brat jest elektronikiem to damy radę :D ale i tak to żadna filozofia.

Dzięki za zainteresowanie i wskazówki.

Elektryk    121

Leć po przewodzie, aż znajdziesz skąd prąd idzie. Powinien być jakiś przekaźnik lub moduł. Nie wiem jak jest u Ciebie, ale w Aresie moduł jest obok akumulatora i poza sygnałem ze stacyjki idzie też przewód do alternatora, prawdopodobnie rozłączanie po odpaleniu. W moim przypadku odczepił się przewód od alternatora i nie było napięcia na świecy. Może Ci to w czymś pomoże.

AlaCapone    5003

Nie ma żadnych modułów, przekaźników, komórek, tabletów, komputerów, ani laptopów.
Przeczytaj temat: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/88658-renault-95-14-problem-z-odpaleniem-pilne/?page=2
Tam w moim poście z 2 lutego znajdziesz odpowiedź. Jeśli będziesz miał jeszcze problemy pisz.

• Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Elektryk    121

Ali, nie spinaj się tak. :) Swoją drogą to średnio udany pomysł z zasilaniem świecy bezpośredio przez stacyjkę.

AlaCapone    5003

Jeśli nie masz pojęcia "Elektryku" to nie pisz nic i nie wprowadzaj w błąd ludzi potrzebujących pomocy.

• Like 1
  • Thanks 1

wojtek8244    5

Sądzę że jest gdzieś obwód przerwany i dlatego nie działa. AlaCapone dzięki za zdjęcie stacyjki, na pewno dużo pomoże w znalezieniu przyczyny braku grzania, zrobię to na weekendzie bo niestety tutaj jest czas potrzebny do postawienia diagnozy i naprawy.

Edytowano przez wojtek8244

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez WiktorGorzaa
      Witam posiadam renault 110.54 na rewersie elkt hydr podczas zmiany  ciagnik czasami szarpie ,oraz zmiana nie odbywa sie zawsze  płynnie czuć jak skrzynia zmienia kierunek jazdy jest takie jak by metaliczne pukniecie , czym moze byc to spowodowane ? czy w tej skrzyni trzeba sie zatrzymywac do 0 aby zmienic kierunek jazdy ?? pozdrawiam:)
    • Przez Novo181818
      ile wchodzi oleju do silnika? U mnie na szabelce poziom trzymał się w połowie stanu. Gdzieś wyczytałem że oleju wchodzi z 15l a jak spuściłem stary to jest go max 10litrow. Silnik był rozgrzany i otworzyłem dwa spusty i wykręciłem filtr. Ile tego oleju powinno być? czy gdzieś zapomniałem spuścić?
    • Przez maxrolnik
      Witam
      Mam kilka pytań na temat renault 155.54
      1.Gdzie smaruje się przedni most(rozmieszczenie kalamitek jeśli są)
      2.Objaśnienie kontrolek na kokpicie
      3.Jakie funkcje ma komputer przy  kierownicy?I jak je uruchomić i się nim obsługiwać?

• Przez grzegorzpudlo
      Witam, 
      Potrzebuję informacji na temat ustawienia sprzęgła w ciągniku Renault 651.4. Jak ustawić sprzęgło w tym modelu? Jaka powinna być odległość między łapkami a dociskami ?
    • Przez Pattyk9601
      Witam.
      Panowie mam do wyboru w bardzo podobnych pieniążkach zetora 7745 (90r) lub Belarusa 820 (2009r). O zetorze trochę wiem, jestem w stanie naprawiać jego wszelkie usterki, natomiast o Belarusie nie mam zielonego pojęcia. Chciałbym się dowiedzieć jak on stoi z awaryjnością, dostępem części i czy nie zedrą za nie ze mnie skóry, czy jest trudny w obsłudze, a także jak wygląda komfort pracy. Dodam że Ciągnik ma pracować na około 12ha z kierunkiem rozwoju. Ziemie są różne, od lekkich do ciężkich gliniastych. Teren dość pagórkowaty. Sprzet będę dopasowywał do ciągnika. Narazie posiadam c360 to za bogato nie ma
      Jeżeli podobny temat był, to wybaczcie widocznie przeoczyłem.
      Za pomoc serdecznie dziękuję. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.