Polecane posty

Witam.

Jestem tu nowy i zbytnio nie ogarniam jeszcze tego forum więc prosił bym o wyrozumiałość. Mam zamiar jak w temacie zakupić claasa Europę z sieczkarnią i chciałbym zasięgnąć waszych opinii o tym kombajnie, jak się sprawuje czy jest awaryjny jak z częściami i czy dało by się go ustawić do koszenia bobiku oraz rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
jak będzie miał komplet sit to go ustawisz do grochu i rzepaku z tego co wiem ma silnik dojcza dwucylindrowy chłodzony powietrzem naped bebna mlocacego ma na łańcuch i sprawdź stan tych zębatek i napęd kosy bo wyrabi się wałek frezy na nim maszyna mało wydajna 1ha trzeba ze 2 godziny mlocic jak nie więcej. dwadzieścia parę lat temu ten model to był mój pierwszy kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi czy da się zmniejszyć obroty maszyny żeby nie przetrącała ziaren bo do tej pory młócił mi pan mercatorm i nie dało się go ustawić żeby nie przetrącał. Na sąsiedniej wsi gość miał kilkanaście lat temu taki kombajn i młócił nim u siebie 20h i jeszcze po ludziach robił. I kombajn był chłodzony cieczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
to nie obroty maszyny tylko obroty bębna mlocacego trzeba zmniejszyć a tam takowej regulacji nie ma chyba ze tylko przez zmianę wielkości koła zebranego na bebnie mlocacym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7956

kolega taki miał, kosił tym hektar poł dnia, silnik 4 cylindry perkins. Pozbył sie tego, kupił to ktos kto mial 4 czy 5 ha. To juz zabytek 50 letni, czesci sa ale z rozbiórkowych, albo na zołmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie miał takiego kolega i kosił nim hektar gdzieś około 1,5 godziny ale to zależało od zboża i też miał powyżej 10ha a  mi był by potrzeby na plus minus 15 ha narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7956

to szukaj merkatora, ja nie wiem jakie on miał zboze ze kosił 1,5godziny hektar, bo jak mocne zboze to bizonem trzeba tyle tłuc. Chyba ze owies 30 cm co sypał tone z hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym kombajnem jeździ się zasadniczo szybko bo cheder ma mały i gardziel jest większy wiem co mówię bo kilka lat temu miał takiego mój tata tylko go sprzedał na złom bo silnik się zatarł a nie chce inwestować narazie w droższy kombajn bo nie jest stabilnie z cenami płodów rolnych, kupić jest łatwo tylko czy się to zwróci. Na taki areał wystarczający będzie taki kombajn ,może potem jak się będzie coś powiększało areał to wtedy się zainwestuje w coś większego bo narazie muszę postawić większy garaż a to też jest niemały koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7956

ja w 2012 roku na 15 ha zboza wtedy kupiłem dominatora 96, dawno sie zwrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7956

ja bym Ci jednak polecał poszukać merkatora, albo jakiegos fahra małego, tyle co naogladałem sie kombajnów jak szukałem to te małe były niektóre w super stanie, teraz widze o ogloszeniach ze te małe juz wlasnie potaniały, takim zawsze szybciej zrobisz a i moze na usługe pojedziesz, bo europa na usługe to nie ma szan, bynajmniej u mnie nik by tego na pole nie wział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na usługę raczej nie pojadę bo u nas na okolicy większość ma kombajn chodzi tylko żeby u siebie wymłócić a jest w niezłej cenie więc nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7956

no to juz zalezy od Ciebie na co się zdecydujesz.  jezeli taka Europa Ci wystarczy to szukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj