Polecane posty

Jakub5080    3

Witam

Mam przyczepę D-47, mój problem to zjechany gwint na czopach tylnej osi i moje pytanie,  co z tym zrobić czy da się jakoś nagwintować, dać nowe czopy czy może jest jakiś inny sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli zdarza Ci się przeładowywać ją i masz dużo wertepów :D daj nowe czopy.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

Też tak myślałem, a nie wiesz może AlaCapone czy stare czopy siedzą głęboko i czy łatwo da się je wyjąć ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nowe czopy plus robota i wyjdzie Ci ładna suma za którą trafisz kompletną używaną oś, więc zastanów się czy warto się w to bawić

jeśli masz dostęp do tokarki to na początek próbuj z nowym gwintem

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

8-10 cm, ale podgrzanie palnikiem pomaga.:D

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

A jak chciałbym dorobić nowy gwint na starych czopach na tokarce, to też trzeba je wyjmować czy da się z całą osią to zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

z większą tokarką nie powinno być problemu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

W Chinach i w Stanach, jak najbardziej, tylko cena przewyższy wymianę wszystkich nowych czopów. W Rosji wykonają gwint bez tokarki.
Tak, że czeka Cię długie czekanie, tak gdzieś pół roku. Jeśli wyciągniesz czopy na każdej tokarce.

  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
Przy okazji tematu, w d47 przy jednej stronie skrzywila się oś, da rade to naprostowac? czy lepiej wyciąć i wstawke zrobić?

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli to małe skrzywienie można naprostować na prasie lub sobie znany sposób np. "japoński klucz" (młotek i przecinak). :D Jeśli skrzywienie jest większe i doszło do utworzenia fałdy trzeba ciąć a w środek dopasować (dotoczyć) wstawkę na zakładkę 10-15cm i dopiero spawać.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

A co sądzicie o nowej osi, patrzyłem w internecie w sklepie Mizar kosztuje ok. 750 złotych, warto czy to już chińszczyzna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Może nie chinol, ale produkt "a la garaż". Zadzwoń i spytaj o producenta i grubość ścianki osi.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
5 godzin temu, AlaCapone napisał:

Jeśli to małe skrzywienie można naprostować na prasie lub sobie znany sposób np. "japoński klucz" (młotek i przecinak). :D Jeśli skrzywienie jest większe i doszło do utworzenia fałdy trzeba ciąć a w środek dopasować (dotoczyć) wstawkę na zakładkę 10-15cm i dopiero spawać.

Zgięta tylko w jedną stronę("pod górę), ale jak się załaduje to koło przyciera o rame.  Prostowana już chyba straci swoje właściwości i pewnie wygnie się drugi raz?


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
1 godzinę temu, Jakub5080 napisał:

A jaka grubość powinna być i jaka może być w oryginale ?

Nie wiem, ale jeśli ma mniej i równo 6 mm to będzie mało.

 

4 minuty temu, withanight napisał:

Zgięta tylko w jedną stronę("pod górę), ale jak się załaduje to koło przyciera o rame.  Prostowana już chyba straci swoje właściwości i pewnie wygnie się drugi raz?

Jeśli zgięła się przy normalnym użytkowaniu (bez przeładowywania i przy transporcie z prędkością do 30 km/h oraz przy normalnym ukształtowaniu terenu) to faktycznie zegnie się ponownie i trzeba wzmacniać. Rozumiem, że zgięcie jest w miejscu mocowania resora do osi.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Została pożyczona i przewrócona z ładunkiem i po tym się osłabiła a w późniejszym użytkowaniu zgięła do reszty. Zgięta między piastą a mocowaniem. do ramy.


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Trzeba koniecznie wzmacniać.
Ja swoją pożyczyłem bratu. Po kilku dniach przyprowadził, ale rama pogięta i w kilku miejscach popękana - zapomniał zabezpieczeń wyciągnąć. Jak to mówią: dobry zwyczaj, nie pożyczaj!


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziomek1994
      Tak jak w temacie chce zamontowac swiatla bo z przyczepka jezdze do miasta i niewypada bez swiatel jezdzic.CHce zamontowac do niej dwie lampy LAMPA MF TYŁ URSUS PRZYCZEPA HIT PROMOCJA (825546846) - Aukcje internetowe Allegro i niewiem jak podlaczyc ktory kabel do ktorego. Przewod jest 7biegunowy
    • Przez Legion178
      Kupiłem gotowy zestaw. Podłączałem i prawie wszystko działa. Mam problem ze światłami od hamulców. Jak wciskam to żarówka lekko świeci. Prosze o pomoc.
    • Przez stek98
      Witam
      Przeprowadzam remont przyczepy d-47 (3 strony wywrotu). Chce zrobić do niej nadstawki 30 cm tak aby weszło na nią ok.5 ton max 6. Czy musze wzmacniać rame aby nie popęłakła? Jeśli tak to w jakich miejscach?
    • Przez stek98
      Witam.
      Jakie jest ciśnienie w układzie pneumatycznym (hamulcowym) w przyczepie d47
    • Przez ErLetto
      Witam, 
      Zastanawiam się nad kupnem przyczepy pottinger i zastanawiam się nad wyposażeniem jej w system autocut który ostrzy noże bez wyciągania ich z przyczepy.
      Ma ktoś takie coś w swojej przyczepie, widział jak to pracuje, jakie macie opinie na ten temat ?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj