BARTOLA

Zetor 7011- Jaki rozmiar opon na tył ?

Polecane posty

BARTOLA    0

witam posiadam zetora 7011  z tylnymi kołami o rozmiarze 13.6-36 i mam takowy problem ze przy orce z pługami 3 skibowymi ma słabą przyczepność i troche brakuje mu mocy zastanawiam sie nad zmiana kół na rozmiar 28  czy coś da ta zamiana?  słyszałem ze koła od c360  bedą pasować  ktos coś pomoże w tym temacie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nawet ich nie zakładaj!!!  Na tych kołach zetor już w ogóle nie jedzie. One są dobre moze do 50xx czy 52xx i na tym koniec. Szukaj 30-tek 16,9 lub 34 o tej samej szerokości.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARTOLA    0

i jak bym zmienił z r36 na 30 lub 34 to wtedy bedzie troche wolniejszy ale silniejszy tak?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Uciąg nie koniecznie większy ale będzie się mniej męczył. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARTOLA    0
16 godzin temu, marcin7011 napisał:

ja u siebie w 7011 mam 16.9 na 28 tak wyjechal z fabryki i. iech tak zostanie

i jakim biegiem orzesz na tych kołach i jakimi pługami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin7011    0
biegiem 3 szosowym i moze będą komentaze ze nie da rady ale ciagnie 5 grudziackie w ktorych zostal zwiekszony przeswit pod ramo i bez problemowa daje rade aby na ilach trzeba 2 biegien szosowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Chyba podorywka w piachu.

5skib do 7011 i 3szosowa idzie. No proszę Cię..Na jakiej ziemi? Na jaką głębokość? U mnie o 3ce to można myśleć na podorywke, z 3skibami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czemu nie ? To nadal pług podorywkowy o szerokości roboczej ok100cm . Robi orkę na 15cm i nie ma to tam to .B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaprzeczysz ? Ja tak tylko podejrzewam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na trojce, na kołach 16,9r28 dasz po gazie w orce bo inaczej nie ruszy to bruzdę robi na 80 cm.    To jeden z kolejnych powodów z jakiego te koła w ogóle nie nadają się do tego ciągnika.  Na dwójce, 16,9r34 idzie sobie w orce jak złoto trzyskibowym pługiem. Czwórka pług do tego ciągnika jest za duża chyba że grzebiesz w piachu.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

X lat orałem 7211 na ori ogumieniu 16.9/28 pługiem Fortschritt b125 czyli 3 skiby i na dwójce było akurat, niekiedy miał cieżko a ciagnik w tedy był nowy. Obecnie braciak ma nanim 16.9/34 ale juz nie robi ciezkiej roboty  tylko lekkie prace typu orpysk i takie tam, i czuc ze od razu ciagnik na nich zrobił sie słabszy, ale za to szybszy, wiec wątpie aby teraz sobie dał rade na 2ce tak jak kiedys albo po prostu by sie bradziej meczyl. Mysle ze jak do roboty w polu 16.9/30 lub nawet jak ktos chce 18.4/30 bedą najlepsza opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Szkoda . Bo ja sam na takim ogumieniu orzę na trzecim biegu , trójką Unii 3x35 Zetorem 5211 .:D Orka na głębokość ok 27cm klasa ziemi 4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na drugim biegu z trójką idzie bardzo fajnie 5340 na oponach 16.9r34 a ma 60 koni. Trójka już za szybka. Ziemia 4 klasa lub góry i sporo kamieni. Ale tam akurat orze dwójką bo trójka za duża. 

5211 trochę słaby do niego jedynie 28 felga. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj , zgapiłem . Ja mam felgi 28 . Ładnie idzie na trzecim biegu , ale z tego co wiem to 52jest dużo wolniejszy na trójce od większych modeli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224
8 godzin temu, zetorki12 napisał:

 Szkoda . Bo ja sam na takim ogumieniu orzę na trzecim biegu , trójką Unii 3x35 Zetorem 5211 .:D Orka na głębokość ok 27cm klasa ziemi 4 .

Hmm chyba lekko zgubiłem sens naszej wymiany zdań.. :)

U mnie 3grudziadz, to w orce na głęboko 1-2bieg w zależności od warunków na polu. Na 3ce to może może w bardzo korzystnych warunkach, na lżejszych kawałkach, z górki :) jeszcze jak kiedyś ojciec oral to 3ka to tylko podorywka. A znał ten ciągnik i oral dużo lepiej niż ja. Dlatego jak ktoś pisze, że ORZE 3biegiem z pługiem 5skibowym, no to sorry, ale nie, no po prostu, k**wa, no nie :) Choć z drugiej strony różne rzeczy na YT podczepiaja pod ciągniki, także może zbyt ostro do tematu podszedłem, to sorry. Niemniej jednak ja tego nie widzę.

A tak na marginesie tekst z ogłoszenia o unię 5skibowa "pięknie obraca" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin7011    0

Mowilem ze możecie nie wierzyc ja orze 5 grudziackim 3 biegiem szosowym na klasach ziemi 2,3 i 4 i na glebokos od 20 do 25 i daje rady nawet po górach tylko trzeba miec jeszcze traktor dociazony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ta 60 koni z groszami.... dociążyć możesz żeby to w ogóle uciągnął ale mocy mu już nie dołoży. A licząc już minimalnie 20 koni na  korpus musiał byś mieć 80 koni. No chyba ze drapiesz w piasku bo innej możliwości nie ma.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin7011    0

seweryn20 a kto tu mowi o dokladaniu mocy. chcesz możesz nie wierzyć ja tak jak napisalem wyżej oralem przez 4 lata i dawal rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Żebym nie miał 7011 to bym może i nic nie pisał, ale jakbym u siebie mu dwie skiby dołożył to by z nim z miejsca nie ruszył nawet. A tu 2klasa ziemi, górki i 3bieg. Dalej tego nie kupuje. Wybacz.

A jaka w ogóle jest szerokość pracy tego pługa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj