zimrex

Próba kręcona

Polecane posty

zimrex    19

Witam serdecznie mam do was takie pytanie próby kręconej jak to się oblicza posiadam siewnik saxonia DF500 zdięcia jak to wygląda 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ 

IMG_20171111_020954.jpg

IMG_20171111_020925.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

No przeca napisane jak wół że 1 ar to 35 obrotów koła. Ustawiasz skrzynię , kręcisz i ważysz. Jak zgadza się z zakładaną normą to jedziesz w pole, jak nie to przestawiasz skrzynię i znowu kręcisz. I tak do bólu, aż uzyskasz co chciałeś i  będziesz zadowolony.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Faktycznie , ma jak na tacy podane i jeszcze pyta . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

otrzymana wagę z próby mnożysz przez 100 i wychodzi Ci dawka na hektar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale czego nie potrafisz obliczyć ? To co wyjdzie po 35 obrotach razy 100 i masz wynik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko tak patrzę , że na tym zdjęciu to obroty korbą , a nie koła , a to podobno nie w każdym siewniku to to samo . Czyli 35 obroty korbą razy 100  i masz wynik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grisza1985
      Witam od niedawna jestem posiadaczem siewnika amazone d7 Super S o szerokosci 2,5m i nie wiem jak mam przeprowadzic próbe wysiewu? dodam ze koła są o rozmiarze 6.00-16
    • Przez masa24
      witam, nei znam sie na uprawie, ojciec zmarl i probuje cos zdzialac. mamy siewnik amazonem, niestey nie wiem jaki model bo wszystkie naklejki zdrapane
       
      Ma 25 lejkow. Szerokosc od kola do kola wynosi prawie 3 m.
      Szerokosc skrajnych redlic 280 cm. Jaka bedzie szerokosc robocza siewnika?
       
      teraz co do proby kreconej. wiem ze powinno sie zmierzyc obwod kola i tak dalej. ale mam rozne opony w siewniku. jedna ma srednice okolo 66 cm druga jakies 60, ktora brac pod uwage?po stronie skrzyni jest opona ze srednica 60 cm
       
      jak wezme srednice mniejszego to wychodzi obwod ze wzrou jakies 190 cm
      szerokosc roboca przyjmuje 3 m( dobrze? skrajne lejki 280 cm + jedno miedzyrzedzie od lejka do lejka 12-15 cm, prawie 300 cm wychodzi)
      wiec 33 m \ 1,9 m wychodzi 17,5 obrotu. Biora poprawke na poslizk bede krecil 18 razy, dobrze?
       
      szczegolni chodzi mi czy dobra szerokosc robocza siewnika i ktore kolo brac pod uwage
    • Przez marcin80wlkp
      Czy może mi ktoś powiedzieć jak zrobić próbę kręconą do 3 metrowego Sulky GC Tramlines?Ile razy kręcić korbą i przez ile pomnożyć.Dodam, że to stary siewnik o rozmiarze kół 185/70/14
    • Przez bialyYouTube001
      Witam.
      Mam takie pytanie do posiadaczy siewnika nabudowanego fiona apollo dr. Chodzi o to że nie mogę na całych internetach wyszukać gdzie założyć korbę i kręcić próbe kręcona, czy tutaj koło skrzyni gdzie wchodzi wałek napędzajacy od kaset czy przy kole napedzającym?
    • Przez Maciekul
      Witam! Potrzebuję rady odnośnie siewnika kongskilde. Niedawno został zakupiony, ale nie było instytucji obsługi. W związku z czym rodzi się moje pytanie, jak wykonać próbę wyziewu zboża? Z góry dziękuję za odpowiedź! 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj