Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kredek21    0

Witam zakupiłem ostatnio Same antaresa 130 , i nie mogę znalezć korka wlewu oleju do skrzyni biegów ,czy mógłby mi ktoś pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Za gniazdami hydrauliki zewnętrznej. Zdejmij skrzynkę na narzędzia (jeśli masz) i będzie go widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredek21    0

Czyli mam rozumieć że olej do skrzyni trzeba wlać przez obudowę ramion podnośnika? Mógł Byś mi powiedzieć ile tego oleju powinno być? Miałem nie pełny stan jak kupowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredek21    0

Ok , teraz chciał bym zapytać o załączanie przedniego napędu,(w traktorze, który miałem do tej pory przedni napęd włączało się mechanicznie). W antaresie elektrycznie , ale po wyłączeniu(kontrolka na konsoli się nie pali)prawe przednie koło nadal ciągnie, czy jest to wina nie odpowietrzenia układu , czy może jest jakiś czujnik od napędu niesprawny?Albo za mało oleju ? Sam już nie wiem.

A teraz druga sprawa ,którą zauważyłem. Na odpalonym silniku z poniesionym pługiem obrotowym  traktor pracuje tak około 5min po czym samoistnie się wyłącza , jest to jakieś zabezpieczenie czy może układ paliwowy się jeszcze nie odpowietrzył po wymianie filtrów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sinik ci gaśnie? czy podnośnik przestaje działać? co do napędu to albo zawór nie podaje ciśnienia na rozłączenie albo masz kosz niesprawny co do tego ze tylko jedno koło ciągnie to dziwne chyba że blokadę tez masz uszkodzoną to nastąpiło po wymianie oleju czy już wcześniej było ?


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredek21    0

Gaśnie silnik, (zdarzyło się raz) podnośnik działa . Z napędem podejrzewam ze już tak było jak kupiłem bo ojciec jak nim jeździł to mówił że przy ujęciu gazu traktor jak by szybciej wyhamowywał prędkość niż normalnie. Olej w moście jest jeszcze nie wymieniony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredek21    0

Pod kabiną obok tylnego mostu są cztery elektrozawory , sprawdziłem czy reagują przy włączonym przednim napędzie i blokadzie i nie reagują . Z tyłu za kabiną jest prostokątna kostka za płaskimi pinami i tylko w jednym pinie jest prąd a powinien być w każdym , także myślę że nie dochodzi do nich prąd i dlatego nie działają. Ponad to widać jest że ktoś przy nich grzebał (Przy elektrozaworach) bo są uszczelniane niebieskim silikonem.

Edytowano przez Kredek21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzeba będzie wziąć najpierw schemat i przejrzeć dokładnie instalacje


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredek21    0

Instalacja działa, oleju w układzie około 95 litrów.Blokada tylnego mostu działa. Przedni napęd włączony czy wyłączony to i tak prawe przednie koło ciągnie. A może to wina elektrozaworu ?

Przedni napęd rozłącza się automatycznie po przekroczeniu pewnej prędkości ?

Edytowano przez Kredek21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gogo500
      witam posiadam ciagnik same laser 90 i mianowicie co uzupełnie olej w silniku do stanu max pojezdze pare dni i oleju  nie  ma ciagnik  nie kopci a zauwazułem ze zwieksza sie stan w tylnich zwolnicach co moze sie dziac??
    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
    • Przez edi2000
      Dzień dobry
      Mógłby mnie ktoś poinstruować jak odpowietrzyć układ hamulcowy w Same Iron 150?
      Zabrakło płynu w zbiorniczku i nie został uzupełniony na czas.
    • Przez semos
      Tak jak w temacie kupię ciągnik Lamborghini Lampo lub jego odpowiednik Same Roller powyżej 2007r. Interesują mnie tylko oferty krajowe najlepiej od pierwszego właściciela. Kontakt: 508-228-452; lub adres e-mail: semos@wp.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj