ANDZIKA

Mtz 82 80 rok

Polecane posty

ANDZIKA    0

Witam,

mam problem z MTZ podczas pracy na polu ruszając z 3 polowej ciągnik nie reagował i stał okazało się że jedzie tylko na jedynce później jechał na 1 i 3 polowej lub szosowej no i jest jeszcze wsteczny, mechanik powiedział że to sprzęgło do wymiany, ale mam obawy bo choć mechanikiem nie jestem logicznie myśląc śmiem twierdzić że jak to by było sprzęgło to żaden bieg by nie działał, inny kolega stwierdził że to może jest przesuwka. ktoś miał coś podobnego, pomocy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
jak ma ciężko ruszyć to zużyte sprzęgło się slizga a jak z jedynki rusza ma mniejsze opory i rusza pewnie i do sprzęgła i do skrzyni trzeba zajrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej na sprzęgło to mnie nie wygląda 

 Poza tym jak by się sprzęgło ślizgało autor by chyba to czuł 

Opisz dokładniej problem to zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czujesz jakiś dziwną woń? Niepokojące dźwięki?

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANDZIKA    0

żadnych dzięków przed tym jak przestał jechać z 40 minut wczesniej troche swąd czułem najpier działała 1 i 3 polowa potem zaczeła działać 3 szosowa przestała i znów działa 8 kilometrów z pola jechałem około 1 godziny tragedia, dziś kolega powiedział ze wodziki lub zatrzaski już sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANDZIKA    0

Wrzucam bieg ja mu w gaz a on nic żadnej reakcji tylko na obroty wchodzi, jeśli już będę musiał rozpołowić go i wymienić sprzęgło to ile taka przyjemność mnie będzie kosztowała? To mój pierwszy ciągnik zaorał 5 H pola po wycince lasu i padł, jak do tej pory byłem MTZ zachwycony i mam nadzieje że tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ciężko powiedzieć co by to mogło być.  Jeśli sprzęgło ślizga to w końcu musi coś zaśmierdzieć. Pokrywkę odkręć i sprawdź jak łapy wyglądają. Nawet ta skrzynia jakoś chaotycznie działa lub nie działa.  

Możesz podnieść tylne koło w górę i sprawdzić czy na biegach na których nie ciągnie się kręci po wbiciu nawet rękoma  kręcąc za koło. Jeśli się obróci to sprzęgło raczej odpada.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Jak już nie ma okładzin to nie zaśmierdzi. Odkręć dekiel od spodu i zobaczy czy kawałki okładzin tam się nie walają. Tylko że przy skończonym sprzęgle powinno być słychać hurgot na włączonym biegu 

Edytowano przez slawek80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANDZIKA    0

jutro jade z koksem po rozkrecam obejrze dam znac jak sie skończyło albo czy do mechanika pojdzie sie rozpołowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to skoro bierze na samej gorze to juz moze cos oznaczac (koniec sprzegła)

no ale skoro juz wbijesz ten bieg i jedziesz i nie smierdzi sie to oznacza ze jednak sie nie slizga 

jedno skreśla drugie :/

miałem bardzo podobny przypadek w swoim starym mtz 82 tylko ze był z 94 rok

tylko ze tak w jakis magiczny sposób co chwile wyskakiwał reduktor i zanikały wszystkie biegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANDZIKA    0

ok tylko u mnie 1 jest wsteczny jest no i 3 reszty niema to moze być powód braku innych biegów nie było by wszyskich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się wiesz co jak by ci reduktor wyskoczył to nie byłoby żadnego biegu

Podałem to tylko jaki swoj przykład  :D

Jeszcze może być coś takiego ale to trzeba by było dokładnej informacji od użytkownika seweryn20 bo on ma mtz82

Na wybieraku jeżeli się nie mylę na tej dźwigni jest klin zabezpieczający

Może być przyczyną to że klin się oberwał i nie wchodzą biegi wybierak chodzi po tym drążku a nie ma się o co zaprzeć i lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wybierak sprawdzić prosta rzecz choć gdyby to był klin na nim to by się wajcha obracała. A kurcze... właśnie gdzie ma biegi?

Jesli mu sprzęgło bierze na samej górze to może być jego wina tylko dla czego nie jedzie na kilku biegach a nie na wszystkich?

Ogólnie sprzęgło ustawić i zobaczyć co się stanie. Pokrywkę skrzyni zdjąć też nie ma filozofii listwy i widełki przejrzeć.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18
18 godzin temu, ANDZIKA napisał:

ok tylko u mnie 1 jest wsteczny jest no i 3 reszty niema to moze być powód braku innych biegów nie było by wszyskich ?

Te biegi co wymieniłeś potrzebują najmniej momentu obrotowego z silnika i może dlatego ciągnik jedzie . Sprawdź najpierw sprzęgło zważywszy na Twoją odpowiedź , że bierze u samej góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No tak ale pisze o 1 i 3 połowę szosowe. A to biegi ani najszybsze, ani najwolniejsze. Nawet jeśli sprzęgło ślizgowe na jednych a ciągnie na innych to samo ślizganie powinno być wyczuwalne po dźwięku silnika. A tu kolega nic na ten temat nie spisał. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Harnas16
      Jaki zalać olej do silnika Renault 110-54 1997 rok :)
    • Przez kamlar
      Witam,chce usunąć w moim pronarze przelacznik napiecia 12/24 ze względu na to,ze w moim przypadku jest to dość czesto padający układ.
      Chce przerobić na samo 12V. Wiem,ze musze kupić rozrusznik na 12v z reduktorem.
      Może ktoś pomóc w przerobieniu instalacji ? Wiem,że aku (zakladam niedlugo nowe) mają być połaczone równolegle, potem plus na rozrusznik i prad ze stacyjki ma być przełożone z zasilania tego regulatora (który aktualnie budzi rozrusznik) na sam rozrusznik ?
       
      w zał schemat instalcji
      Schemat ideowy instalacji elektrycznej PRONAR 82 II.pdf
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
    • Przez dziki97
      Witam potrzebuję zrobić w miarę dokładny prędkościomierz do swojego ruska, potrzebny będzie do oprysków i siania nawozów.  Zastanawiam się na prędkościomierzem GPS, mógł bym używać go także  w Fortschricie 323. Posiada ktoś z was takie urządzenie i jak to się sprawuje???? do tej pory używałem telefonu z jakąś tam apka ale to denerwujące.
    • Przez Scappy
      Cześć . Zbliża mi się wymiana głowicy ,bo przepuszcza ona olej do komory spalania . Obecna była już na szlifie i Pan powiedział że następna regeneracja musi być już konkretna,bo zawory głęboko siedzą i może się to nie zamknąć w 900 zł . Myślę że lepszą opcją będzie kupno nowej głowicy i jest kilka ofert na rynku . Co polecacie żeby nie wpaść w niepotrzebne koszty ? Czeka mnie też wymiana pierścieni,może i też tłoków ale to zobaczymy .
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj