Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

barteek1989    0

a sorry:) mf 3080 tak jak kolega zgadł... czy jest to ta ktora jest nad filtrem oleju? jesli tak to mniejwiecej ile ona kosztoje bo slyszalem ze ok 2tys.

tomekxwz    0

Jest ona w środku. Musisz odkręcic tę pokrywę po prawej stronie koło tylnego koła. Ceny są różne. Od http://allegro.pl/item963515108_pompa_hydrauliczna_mf_3050_3060_3115_6130.html do chyba 2600 u Korbanków. My założyliśmy akurat pompę z Wytwórni pomp hydraulicznych z Wrocławia. Kosztowała 1400 plus vat.

ta pompa z wrocławia to jest boscha,czy inna, jak ci się spisuje i jakie miałes objawy w ciągniku że musiałeś ją wymienić (czy działało ci ciężko wspomaganie, podnośnik wolno podnosił czy niski stan ciśnienia w skrzyni)

Cineek    7

u mnie jak sie mocno rozgrzeje mf to czasami się cieżko kierownica na wolnych obrotach kręci, dodam że jak jest zimny lub letni kierownicą idzie paluszkiem kręcić, i jak się rozgrzeje to czasami rewers nie zaskakuje ale to czasami. Podnośnik jest ok. To też może być ta pompa?

barteek1989    0

moja pompa kompletnie sie rozsypala mialem pelno opilkow aluminium w skrzyni ogolnie katastrofa:( ciagnik nie krecil nie podnosil... p[ompe kupilem za 1300+vat. najgorsze jest to ze dalej nie dziala:( mam pytanie czy jest mozliwe zeby przez te opilki mogly sie uszkodzic elektrozawory? bo teraz 3 nie chodza co jest dziwne na krotko podlaczalem i nie dzialaja...jesli ktos sie orientuje ile moga kosztowac te elektrozawory?

KamilW    3

Elektrozawory u Korbanka 500-700 zł. My kupiliśmy po niecałe 200 zł w hurtowni z częściami do maszyn budowlanych (dopasowaliśmy od jakiejś koparki) i jak narazie działają (już rok).

Cineek    7

A co u mnie może byc? 6180 Jak się rozgrzeje to na wolnych obrotach traci wspomaganie, rewers nie zaskakuje i biegi szarpią i podnośnik wolno podnosi :) Dodam że na zimnym chodzi wszystko prawidłowo. Pomocy!

barteek1989    0

już mi ręce opadają... wymieniłem pompę,olej, filtr a dalej nie chce działać... kompletnie nie daje ciśnienia... wiec mam pytanie czy on się sam odpowietrzy czy gdzieś się to robi? czy tą pompę trzeba jakoś ustawić wyregulować? jak by ktoś wiedział lub miał coś podobnego do byłbym wdzięczny za pomoc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez seba1718
      Witam od paru dni jestem posiadaczem masseya fergusona 6160 na skrzyni dynashift przesiadłem się na niego ze starego zetora i chciałbym się dopytać o użytkowanie skrzyni biegów wiem jak to wszystko działa 4 biegi główne żółw zając i 4 pół biegi pod obciążeniem i o te właśnie półbiegi mi chodzi jak to jest z ich obsługą żeby dobrze użytkować tą skrzynie włączać je tylko pod obciążeniem w polu z maszyną czy na postoju też można sobie ustawić np. jakiś bieg i powiedzmy półbieg C i tak z miejsca ruszyć czy lepiej dla skrzyni będzie włączać je po kolei A B i dopiero C 
      a np. przy rozpędzaniu się na pusto lepiej odejmować gaz w momencie włączania czy nie jest to konieczne ? 
      a i przy rozpędzaniu lepiej je załączyć od razu na niskim biegu czy dopiero na 4 biegu ?
      te pytania mogą wydać się dziwne niektórzy pomyślą że skoro nie umiem go obsługiwać to po co mi taki ciągnik a no właśnie po to że to niebo a ziemia jeśli chodzi o rozwiązania i komfort pracy niż w takim zetorku ( co nie oznacza że to zły ciągnik wiele lat mi służył ) po prostu różne są opinie o tych skrzyniach koszt serwisu każdy wie nie mały a ja chciałbym jak najdłużej przedłużyć jej żywot  
    • Przez santiago2502
      Witam panowie. 
      Problem polega na tym że mój MF 6140 tak jakby stracił sprzęgło.. tzn na polu po wciśnięciu sprzęgła i wrzuceniu biegu po chwili zaczął jechać (gdy sprzęgło było w dalszym ciągu wciśnięte).  Mierzyłem już ciśnienie 17bar na tej złączce pod kabiną i sprawa wygląda trochę dziwnie... jest niby 0 bar ale jak wcisnę sprzęgło to wzrasta do ponad 17 bar i spada powoli do 0 bar, a sprzęgło jakieś dziwne jest miękkie i nie idzie wrzucić biegów... Do wysprzęglika dochodzi 17 bar bo mam wpięty manometr przy. Prosił bym o jakaś sugestię bądź jakieś sugestię...  Może ktoś wie jakie powinno być ciśnienie dokładnie tam przy tym złączu serwisowym pod kabiną ? 
    • Przez Artur1986
      Mam pytanie. Massey Ferguson 3085 mam luzy na ramionach tylnego podnosnika wariuję mi przy pługu obrotowym. Chce się dowiedzieć jak wymienić ramiona i wałek. Żeby wysunąć wałek przeszkadza bak paliwa więc moje pytanie czy trzeba dźwigać kabinę albo odkręcić samą pokrywe?
    • Przez Matus96
      Witam. 
      Mam problem z turbina w mf 3065. Ciągnik zaczął brać olej i brakowało mu mocy. Po diagnozie mechanika kazał zregenerować turbine i zrobić pompę paliwowa oraz wtryski. Po złożeniu ciągnika moc wróciła, ale po przejechaniu 4km przy turbienie pokazal się olej. Ciągnik wrócił do mechanika który stwierdził że turbina była źle zregenerowana i kazal jechac na gwarancje. Turbina zrobiona jeszcze raz po złożeniu stało się dokładnie to samo. Mechanik twierdzi, że jest to nie możliwe i nie wie gdzie leży przyczyna. 
      Zdjęcie jak to teraz wygląda.
      Miał ktoś podobny problem lub może ktoś wie coś się dzieje?? 

• Przez RedPower
      Witam,
      zabrałem się za naprawę skrzyni biegów w mf 3065 ( 32x32) w celu wymiany zużytych synchronizatorów. Rozpołowiłem już traktor i zdjąłem dekiel w komorze w której znajduje się sprzęgło. Co dalej aby dobrać się dalej do skrzyni. Zielony element się cały rusza lecz nie chce wyjść.
      LINK DO RESZTY ZDJĘĆ: https://photos.app.goo.gl/7c1doGIDZBfkK29Q2

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj