PatrykGY

Na jakie progaramy unijne może liczyć mój tata?

Polecane posty

PatrykGY    4

Otóż mój tatko ma 47 lat mamy nie całe 11 ha i produkcje zwierzęcą.Czy możemy się załapać na jakiś program żeby np kupić miniładowarkę?Proszę o konkretne odpowiedzi


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Program MODERNIZACJA LUB RÓŻNICOWANIE

1. Czy ma być to nowy sprzęt?

2. Ile macie zwierząt?

Możesz odpisać mi na e-mail maverick323@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex    0

a czy mając oborę, (budowaną 20 lat temu) niespełniającą wymogów unijnych, można złożyć wniosek na nowy sprzęt rolniczy w ramach programu modernizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Mamy 13 krów dojnych i 10 młodzieży

najlepiej gdyby to był nowy

Edytowano przez PatrykGY

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

nie wiem czy moge ale tez dolacze sie do tematu?? moi rodzice maja ponad 50lat i nie mam plyty gnojowej czy moglli bysmy sie zalapac na jakies dofinansowania np na modernizacje budynkow albo powiekszenie hodowli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

My też płyty nie mamy więc czy możemy na coś liczyć?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Chcesz inwestowac, bo masz taka potrzebe? Czy mozesz chcesz wykorzystac unijne pieniadze? Jesli masz kase z zewnatrz ( nie z rolnictwa) to mozna cos pomyslec. Najlepiej napisz jaka suma pieniedzy chcesz przeznaczyc na inwestycje


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Chcemy inwestować ponieważ zdrowie też ważne a tak to wszystko ręcznie to wychodzi a i np w żniwa gdy zbieramy słomę do potrzebujemy kogoś a tak to byśmy byli nie zależni kasy z poza rolnictwa to tak troszkę tylko a na razie to tylko takie rozeznanie robimy


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

no gdym mial dodatkowe pieniadze z jakiejs np dzialalnosci to by nie bylo problemu. chodz mi o ok 20-30tys na zakup np cielat lub warchlakow oraz na zmodernizowanie obory aby wiecej zwierzat pomiescila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetorek7711    0

J nie powiem mam troszkę podobna sytuacje podobna obsada areał itp. sprzęt jest i nie moge narzekać. Ostatnio chodziłem po doradztwie i wyskoczyłem z takim zapytaniem ze chwiałbym przebudować stodole na obore i tym samym skorzystać z Modernizacji i koleś odpowiedział mi ze z reguły wiecej jest załatwiania niż jak bym postawił nowa wiec zacząłem sie dopytywać i latałem od pokoju do pokoju hehe i ten plan jest możliwy ale na koniec mi powiedział nie wiemy czu w tym roku ruszy modernizacji...

Po obliczeniach wyszło mi ok 200 tys także za ta kasę można by jednak sie zastanowić nad nowa

 

no gdym mial dodatkowe pieniadze z jakiejs np dzialalnosci to by nie bylo problemu. chodz mi o ok 20-30tys na zakup np cielat lub warchlakow oraz na zmodernizowanie obory aby wiecej zwierzat pomiescila

 

 

 

Tez pytałem sie o to i mi powiedział ze na taki cel nie ma sirodków z uni jedynie kredycik we własnym zakresie...

 

 

 

Z góry sorki za posta w poście :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

zetorek wlasnie o takie cos mi chodzilo:) dizki za odpowiedz. ej a jak na nowa obore dajmy na to 200tys... to do ilu lat mozna sie starac bo rodzice maja ponad 50 i brak plyty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odp. do rex

Znam różne gospodarstwa, które korzystały lub będą korzystały z dotacji na nowy sprzęt i mają obory czy chlewnie powyżej 20 lat. Co do spełniania wymogów? Co masz na myśli? Jeśli chcesz sprawdzić gospodarstwo skorzystaj z usługi doradczej i wszystkiego się dowiesz-otrzymasz protokół i będziesz wiedział co masz dobrze, co źle.

 

odp. PatrykGY

Najmniejsze ładowarki podwórzowe 15-25 kW według ekspertyzy ARiMR mogą być użytkowane w gospodarstwach od 25 do 30 SD (sztuki duże). Musisz również pamiętać, że liczy się okres docelowy. Czyli jeśli powiększysz hodowlę np. do roku w którym będziesz chciał ładowarkę kupić to masz szansę starać się o taką ładowarkę na wniosek (modernizacja). Jeśli chodzi o płytę to nie jest wymagana( jest wymagana wyłącznie na OSN-nach), ale za to zbiornik na gnojówkę czy gnojowicę tak.

 

odp. Vhalior2

Z tego co wiem na Wielkopolsce naborów na modernizacje nie będzie - limit kasy wyczerpany. Na modernizacje można skorzystać do 60 roku życia, jeśli nie ma OSN nie trzeba płyty. Można dostać kasę na przeniesienie hodowli ze starego budynku do nowego (ale trzeba pamiętać, że ten stary musi spełniać jakieś wymagania) Można postawić budynek inwentarski za kasę z kredytu preferencyjnego i wyposażyć go z kasy na modernizacje. Jeszcze pozostaje opcja, że tobie zapiszą jeśli oczywiście mogą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj