waldek315

Co ile motogodzin wymieniać olej w C-360

Polecane posty

Gość murtek   
Gość murtek

Ostatnio kupiłem 30 l oleju Turdus za 335 zł. Tak przeważnie ceny oscylują w granicach 11- 13 zł/l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Ja wymieniam filtry i olej(superol cc) co 150mth czyli 2 razy do roku(rocznie robimy C-355 zdrowo ponad 300mth)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

w instrukcji z 73r do 355:zalecana wymiana co 100 mth,klasa oleju CB,filtra się nie wymieniało(odśrodkowy)

w 360-3p też pisze 100 mth,klasa CC.

teraz są jakościowo lepsze oleje to tak 150 mogło by być.

turdus jest dobrym olejem lecz nie najlepszym,już są lepsze (mineralne)i to po 10,80 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja stosuje olej Turdus i polecam.

Książka od silników wysokoprężnych pisze wymiana oleju co 100mtg lub co 60 tysięcy kilometrów i tak jak w ciągniku to co 150 mtg ustawienie zaworów.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokinet    0

Ja wymieniam co 200 mth ale zrezygnowałem z Superolu i do mojej c 360 leje teraz Fusch Titan Truck 15W40 i w końcu jestem zadowolony tylko troche drogi jakieś 15 zł litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja wymieniam co 100mtg. Zalewam superolem fallo

Edytowano przez Dawid18

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

A ja Wam tak powiem, ja ma t25 i tam filtr wirnikowy i jak lałem superol to na 100mtg wytrącał 3cm szajsu, jak przeszłem na castrol to nie ma co czyścić i 5 lat już na superol nie patrzę nawet. To olej do piły na łańcuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rkuban    15

superol- panowie nie lejcie tego jeśli wam zależy na żywotności maszyny.

Chyba że maszyna jest na wykończeniu i do remontu wtedy nie ma sensu wywalać kasy na droższy olej.

Popieram zdania poprzedników, turdus w swojej klasie (jakość w stosunku do ceny) jest chyba najbardziej optymalną propozycją. Ja wymieniam co roku na wiosnę, właśnie wczoraj to zrobiłem, oczywiście wlałem turdusa.


Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja mam 3 ciągniki i do 2 leje superol fallo i nie nażekam ciśnienie mają, silnik ma dobrą kondycje i wogóle podoba mi się ten olej. A do tego jednego leje turdusa i też jest dobry tylko że ten ma silnik na wykończeniu i chce jak najdłużej nim jechać i dlatego leje troche lepszy.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ja do sześdziesiątek leje Superol CC co 150 godzin (chyba, że ciężko pracują to częściej). Do U-3512 Turdus a do SDF-ów Akros turbo 15W40 za 16zł/litr (cena do połowy lutego, teraz nie wiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360    0

Mam pytanie, a ile oleju silkowego wchodzi od c-360?...Bo mam zamiar wymienic olej w silniku i nie wiem ile litrów kupić.Pytam bo wcześniej nie wymienialem i nie wiem ile litrów chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

a gdyby jeszcze mógł ktoś napisać jakiego tego turdusa najlepiej lać? bo z tego co widzę to są: 5W30 10W40 15W40?? i ocywiśćie beż zadnych negatywnych konsekwencji dla silnika ( kiedyś obiło sie mi o uszy że nie można zmieniać z gorszego na lepszy) można zmienić z superolu cc na turdusa?? bo mam mf 255 1700mtg i on jest warty lepszego oleju niż tenna którym przyszedł z agromy czyli cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

15w40 i będzie git z gorszego na bardzo dobry nie powinno się zmieniać bo rzeczywiście nagle wymyje wszystkie osady brudy i nagary a później gdzieś to się musi zatrzymać filtr zazwyczaj wszystkiego na raz nie przyjmie. Można zmienić olej + filtr a po 20 mth znowu zmienić filtr i będzie chodzić, ale z drugiej strony turdus jest olejem z średniej półki i nie ma zbyt dużo substancji myjących...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek14    218

najlepiej lać olej między jedną a drógą kreską , to wejdzie ci z 8 litrów , i dobrze do 60 tek lać superol (nie pamietam nazwy ale pisze na opakowanie , do maszyn rolniczych) to wymienia się go co 100 moto godzin


Droga do przyszłości jest zawsze w budowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

lejcie dalej superol, lejcie... i potem się dziwicie że silnik szybko zajechany:D tak jak kolega wyżej napisał to jest olej dobry do piły na łańcuch :P a zimą się dziwi jeden z drugim że ciężko kręci i zapalić nie chce. ja obecnie mam specol, coś w podobie jak turdus, tylko było tańsze ale jakość podobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

a ja statoila,dużo lepszy od turdusa(według parametrów opisanych na beczce)i znacznie tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody28    39

No dobra a jak ktos robi te powiedzmy 30-40 mth rocznie to co ile wymieniac olej?

 

Teoretycznie do tych 200mth jeszcze daleko... ale co ze starzeniem sie oleju?, a z drugiej strony jaki jest sens wymieniac taki olej co roku? są to przeciez koszty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kiedyś 60-ki chodziły na takim syfie jak superol to teraz jak kupisz minerala mobila czy elfa z beczki 10 zeta za litr i wymieniał go będziesz raz na dwa lata to nic się silnikowi nie stanie mani olej się nie zestarzeje. Sto złotych raz na dwa lata to nie jest znów taki duży koszt.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Do C360 leje turdus co 100mth,filtr oleju mann.

W T25 też turdus co 100 mth.Polecam ten olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
    • Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
    • Przez wojtii
      dałem pompe wtryskową do naprawy,przywiozłem naprawioną , zamontowałem ,i nie chce zapalić :-[
      jak ustawić kąt wtrysku.bez momentoskopu? odpwietrzyłem dobrze,próbowałem metodą prób to ustawić i nic , nawet się nie odezwie
      pompa i wtryski są po naprawie ,co robić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj