Zaloguj się, aby obserwować  
Cichy94

Pompa paliwowa NH TM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcint19    3

dokładnie nie wiem ale raz kolega mi mówił że nowa pompa paliwowa u dealera kosztuje coś około 27tys. jeżeli czegoś nie pomyliłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toś go kolego pocieszył:lol: Pytanie czy na szybko bo padła a potrzebny czy po akcji wiosna chcesz zrobić? jak to drugie to poszukaj magika od pomp samochodowych (ciężarówkowych ) jest duża szansa że zrobi Ci za grosze a jeżeli na gwałtu rety to ;/


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

dokładnie nie wiem ale raz kolega mi mówił że nowa pompa paliwowa u dealera kosztuje coś około 27tys. jeżeli czegoś nie pomyliłem

 

27tys? Jak pompa do mojego TS-A kosztuje około 8tys to do TMa powinno być podobnie (mowa oczywiście o pompie nowej)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Pompe wtryskowa mozna zregenerowac wiec nie trzeba wywalac od razu 8 tys zl. Pompy nie robi Nh tylko Cav-Lukas,Bosch,itp ,wiec warto czasami poczytac tabliczke znamionowa i popytac w firmach regenerujacych pompy wtryskowe ktorych na allegro jest masa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no ja na 100% to pewny nie jestem tak coś słyszałem ale czy to prawda to nie wiem i w tej cenie była wymiana na serwisie

@KrólikNH ale te 8tys. to u dealera NH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    186

Za nową pompe 27tys to jest raczej nie realna cena :lol: Ja tak stawiałem na do 9 tys nowa a za regenerazje słyszałem ze niby 3tys biora ale czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@marcint19, tak cena u dilera, @soczewko, dzięki, że mi powiedziałeś o tym, iż pompę można zregenerować, bo bym nie wiedział :lol: Gdybym znał cenę regeneracji to bym podał, ale znam cenę tylko nowej ;[


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Mam małe pytanie dotyczące NH TM 175. ponoc jest jakiś system w tych ciągnikach który działa po włączeniu wałka WOM, ciągnik zwiększa moc o 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    186

Mam małe pytanie dotyczące NH TM 175. ponoc jest jakiś system w tych ciągnikach który działa po włączeniu wałka WOM, ciągnik zwiększa moc o 30%.

 

Ale to jest tylko w wersjach tm 175 czy w innych tez? ja mam tm 150 i niby na szybie pisze ze +wom cos daje ale nie wiem oco w tym chodzi.Mój kumpel ma johna to tak ma ze jak włączy WOM to zwieksza sie moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Słyszałem że w TM od 150 W górę i podobnych Case, ale ile w tym prawdy,dlatego pytam, zawsze większa moc jest mi potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Zwiększenie mocy na WOM jest tylko w TM175 i TM190 bo one mają elektroniczne pompy wtryskowe, natomiast pozostałe, modele od 120 do 165 mają pompy mechaniczne i nie ma żadnego zwiększenia mocy w tych ciągnikach. W 175 i 190 jest chyba 30 koni dodatkowej mocy, ale działa to w trybie automatycznej zmiany biegów, wciska się guzik i np z broną aktywną czuć naprawdę większą moc, a także w transporcie na automacie jest dodatkowa moc i jest różnica. Mamy jeszcze TM155 i tam nie ma zwiększenia mocy jak wspomniałem, a od womu są różne guziki, jeden jest chyba od łagodnego startu czy coś takiego, aby uniknąć zbyt dużych przeciążeń w maszynie.

Ponadto w 175 i 190 można wykonać chiptuning, mamy u siebie teraz 200 koni w 175, a w modelach z mechaniczną pompą nie można tego zrobić. Ale 175 i 190 to najgorsze nh z serii tm, lepiej kupić 155 czy 165 są to bardzo udane modele może słabsze ale za to bezawaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwisant    0

Zwiększenie mocy na WOM jest tylko w TM175 i TM190 bo one mają elektroniczne pompy wtryskowe, natomiast pozostałe, modele od 120 do 165 mają pompy mechaniczne i nie ma żadnego zwiększenia mocy w tych ciągnikach. W 175 i 190 jest chyba 30 koni dodatkowej mocy, ale działa to w trybie automatycznej zmiany biegów, wciska się guzik i np z broną aktywną czuć naprawdę większą moc, a także w transporcie na automacie jest dodatkowa moc i jest różnica. Mamy jeszcze TM155 i tam nie ma zwiększenia mocy jak wspomniałem, a od womu są różne guziki, jeden jest chyba od łagodnego startu czy coś takiego, aby uniknąć zbyt dużych przeciążeń w maszynie.

Ponadto w 175 i 190 można wykonać chiptuning, mamy u siebie teraz 200 koni w 175, a w modelach z mechaniczną pompą nie można tego zrobić. Ale 175 i 190 to najgorsze nh z serii tm, lepiej kupić 155 czy 165 są to bardzo udane modele może słabsze ale za to bezawaryjne.

Moc dodatkowa działa tylko i wyłacznie przy pracy z WOM Nie wystarczy właczyc wałka wom zeby zwiekszyc moc o 30KM byłoby to zbyt piekne -:}

Power Buster bo o tym mowa dostepny jest tylko w ciagniach z elektronicznym wtryskiem paliwa "Mierzy" on obciązenie na wałkju WOM jezeli obciązenie wzrasta elektronika zwieksz dawke paliwa po to aby zachowac wydajnośc ciagnika w danej chwili(obroty wałka WOM).Jezeli obciążenie wzrosnie ponad okreslona w oprogramowaniu wartość silnik zacznie spadać z obrotów a co za tym idzie zaczna spadac obroty wałka WOM a nie zawsze tego chcemy.

Więc jezeli zaczepicie np kultywator i włączycie WOM-na pusto- to Power Buster nie zadziała!!

Gdyby było inaczej to po co przepłacac -kupowac ciagnik o mocy 190KM?? wystarczyłoby kupic tańszy175 KM i włączyc wałek WOM -")))) ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin821010
      Witam, proszę o pomoc w moim TM zapalił się taki błąd  i nie wiem od czego jest, ciągnik jeździ normalnie nic się nie dzieje ale po odpaleniu za jakiś czas się zaświeca.

    • Przez Młody56
      Witam. Mam problem z moim ciagnikiem. Wyglada to tak, że po zakonczonej pracy został zgaszony(nic podczas pracy się nie działo) i gdy poszedłem 8 godzin pozniej go odpalić to nie mogę tego zrobić. Po przekreceniu kluczyka na zapłon kontrolki się zaświecają lecz gdy chce odpalić nawet rozrusznik nie przekręci (akumulator jest nowy) Objawy wyglądają tak jakby rewers był ustawiony na jazde w przód albo w tył ale rewers jest w pozycji neutralnej. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    • Przez Rafael79
      Witam, jakie ciśnienie powinno być w akumulatorze hydraulicznym w New Holland 8360?
    • Przez DawidUrsusXX1
      Witam, pacjent New Holland 8560 power command podczas zmiany kierunku jazdy (bez znaczenia czy ze sprzęgłem czy bez) na ułamek sekundy miga kontrolka od ciśnienia skrzyni biegów, czasem mignie 2 razy. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez Rafael79
      Witam
      Mam problem z ciągnikiem New Holland 8360. Po wymianie filtrów i oleju w skrzyni biegów, wyświetla się kontrolka przy obrotach silnika 1500 i używaniu hydrauliki. Myślałem że jest zapowietrzony układ więc postanowiłem odkręcić śrubę przy filtrze z wkładem, odkręciłem tę śrubę i się okazało że olej nie wylatuje. Dodam jeszcze że oleju jest poniżej minimum ponieważ zabrakło mi do wymiany. I zastanawiam się czy jak doleje oleju to znikanie ten problem czy wsadziłem zły wkład filtra. Jestem posiadaczem tego ciągnika od 2 miesięcy. Bardzo proszę o pomoc, jeżeli ktoś wie co może być przyczyną. Z góry wielkie dzięki.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj