Zaloguj się, aby obserwować  
taszarek

Rzepak na kiszonkę

Polecane posty

taszarek    0

Myślę nad zasianiem rzepaku ozimego na kiszonkę zamiast żyta

czy ktoś z was już próbował takiego sposobu, jaka jest wartość pokarmowa rzepaku , ile można zebrać i co jest pewniejsze żyto czy rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Kolego żyto jest pewniejsze bo tak nie wymarza no i chętniej bydło zjada je. No i jak już chcesz koniecznie rzepak to tylko te odmiany bezerukowe. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszarek    0

Kiedyś miałem rzepak w poplonie to wyrósł na 50cm był koszony w listopadzie do bezpośredniego skarmiania i krowy chętnie go jadły dużo było tego 6 przyczep z 3 mórg tylko widziałem zdjęcia rzepaku z maja to nie wygląda na to żeby było z niego dużo masy morzę to dlatego że na nasiona robi się większe odstępy między rzędami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

6 przyczep z około 1,70 ha to nie tak dużo.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Rzepak do bezpośredniego skarmiania to tak, ale kiszonki z niego nie będzie bo to sama woda, chyba że dodasz czegoś (???)suchego. Na polu raczej w tym czasie nic nie znajdziesz.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszarek    0

6 przyczep z około 1,70 ha to nie tak dużo.

to nie było 1,70 ha tylko 0,75ha a było koszone w listopadzie więc nie było jeszcze tak wyrośnięte jak w maju

no rzepak ma dużo wody ale mniej jak słonecznik a słonecznik kisiłem już i kiszonka nie była zła może dlatego że nie kosiłem orkanem tylko fortschrittem na sieczkę długości 3-4cm i nie wyciskałem w ten sposób wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

1 morga to 56 arów.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Te andrzej i Ty jestes moderatorem to chyba jakas pomylka. Jakbys nie wiedzial pojecie morga to zalezy w jakim regionie kraju u mnie akurat morga to 25 arow. 1ha=4morgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Podawajcie w ha a nie w morgach morga przynjamniej tak jak u mnie to troche więcej niż pół hektara. A co do rzepaku pewniejsze będzie żyto żepak można sprzedać na ziarno a ceny są dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

to dobre, w galicji tj moje okolice morga to 56a

a kolega o 25 arach też ma rację, bo to tzw mała morga pruska "magdeburska"

pow morgi zależy też od jakości gleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

No proszę, dwa światy, czyli na Pomorzu przeliczając wydajności z pow. gruntów wg " miary wschodniej " jesteśmy daleko w tyle...


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

chyba żyto było by lepszym wyborem, bo szybciej urośnie na wiosne no i nie jest tak wrażliwe na mróz :lol:


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

25 arów to jest mała morga a nie morga a była mowa o mordze.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Bo to stara jednostka miary. Teraz sie jej nie używa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszarek    0

Po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem że jednak posieję żyto bo jest sprawdzone morzę ma mniejszą wartość pokarmową od rzepaku ale nie wymarznie mogę jeszcze do niego dorzucić 15kg rzepaku na siewnik bo nawet późno zasiany rzepak też urośnie bo będzie go dużo w tym życie więc nawet jak wymażnię to coś z niego zostanie w życie taki mix może nawet się udać

A nasion rzepaku mam do oporu bo znajomy kombajnista pracuję w dużym gospodarstwie 3500ha i zawszę parę worków im podpiepszy w czasie żniw i mi przywiezie za flaszkę :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
morga. U nas wymarła dawno temu :lol:

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Skoro się jej nie używa to nie używajcie, bo potem przez tą wychodzi zamieszanie.

Żyta na pewno będzie więcej i jest sprawdzoną paszą dlatego Ja bym pozostał przy nim :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj