Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
UrsusCzesio

Próba kręcona rozsiewacza?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Próba
UrsusCzesio    304

Witam wiem że istnieje coś jak proba kręcona w rozsiewaczu tylko jak to wykonać? Rozsiewacz Rotina 600l 12m

nemezis    1

W sipmie wygląda to tak - odkręcasz tarcze , zakładasz taką rynienkę pod otwór dozujący i wieszasz na haku wiaderko . Potem w zależnosci od nastawionej sz.roboczej przejeżdzamy odpowiednio długi odcinek pomiarowy zgodny z załączoną tabelą ,na koncu ważenie nawozu x mnożnik i mamy dawkę/ha .

UrsusCzesio    304

Hmm oglądałem film co nei co kumam tam było 5 arów do przejechania. 18m szeroki i 27,5m doprzejechania u mnie wychodzi 41m do przejechania. dawke podziele na 5 wychodzi na 1 ar pomnożona przez 100 wychodzi na hektar. Odkręcić oby dwie tarcze? czy po prostu pomnożyć to na 2 przy odkręconej jednej

Wiadomość z agroFakt.pl

nemezis    1

Jedna tarcza wystarczy pod warunkiem że masz równomierny wysiew lewo-prawo , tak jak napisałeś przy 18 m szerokości rozsiewu przejeżdzasz 27,8 m i mnożysz kg we wiaderku przez 40 , instrukcja podaje " mnożnik dla ilosci całkowitej uwzględnia jednostronną kontrolę przeprowadzania ilosci wysiewu "czyli nie robisz x 2 . Tak jest w sipmie N 049

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kaczor94
      Witam.
      Zamierzam kupić rozsiewacz nawozu Rauch AXIS z TELIMAT-EM i systemem QUANTRON-E bez wagi. Jakie są wszystkie funkcje tego systemu?? Warto go kupić z komputerem  czy lepiej w podstawowej wersji??
    • Przez luki8859
      Witam. Mam zamiar zakupić nowy rozsiewacz nawozów. Zastanawiam się nad zakupem Kuhn AXIS 20.2 W, Bogballe L2 Plus oraz Kverneland Exacta CL EW. Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy.
    • Przez sosek xu li
      Zauważyłem że przy rozsiewie nawozu na szerokość 12 metrów mam mijak czy mogę to zniwelować poprzez ustawienie łopatek?
    • Przez marcin1975
      Witam , chciałem prosić użytkowników rozsiewacza promar drn 1400 o opinie o tym rozsiewaczu.
    • Przez Zetix
      Cześć!! Mam parę pytań do posiadaczy rozsiewaczy Amazone ZA-U
      1 Punkty smarownicze: Znalazłem tylko dwa. Jeden na początku całej skrzyni rozsiewacza ( jak wałek  WOM, zaznaczone na czarno) a drugi na zębatce z tyłu po której chodzi łańcuch. Czy to są tylko dwa punkty do smarowania, reszta to łożyska kryte?
      2 Czy w tej głównej przekładni (zaznaczonej kolorem czarnym) jest olej i wymienia się go?.
      3 Możliwe jest zdjęcie "zbiornika" żeby wyczyścić dokładnie środkową wnękę od dołu? (kolor niebieski)

Ogólnie jak widzicie mam do roboty troche w rozsiewaczu, ale jest sprawny technicznie a przede wszystkim nie posiada (jeszcze) dziur więc obejdzie się bez spawania

Zastanawiam się czy też nie ściągnąć całego tego mechanizmu rozsiewacza razem z talerzami(kolor żółty) i go jakoś wyczyścić ew wymienić te plastikowe łączenia i po zmieniać łożyska...

Proszę o pomoc i podpowiedź jak się zabrać za renowację tego rozsiewacza