dzigit

Pługi UNIA i STAL-TECH

Polecane posty

dzigit    1

Witam

Tym razem potrzebuje porady co do pługów zagonowych do pronara 82sa

Podkreślam że interesuje się tylko zagonowymi

A do rzeczy to szukamy pługa w niewygórowanej cenie więc postawiliśmy na którąś polska markę

Znajomy kupił ostatnio pług stal-tech jedno belkowy ze zmienną szerokością orki lecz nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć go w pracy bo jeszcze nie orał

Dał za niego około 6 tys (podobno to nawet przystępna cena)

I chce usłyszeć opinie użytkowników na ich temat

Jako drugie na celowniku mam pługi unii ale kompletnie nic o nich nie wiem

Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to chetnie poczytam

Co do firmy akpil to słyszałem ze wielu ludzi jest niezadowolonych z pługów tej marki

A chodzi tu o jakość materiału

Podobają na się pługi typu jedno belkowego ze zmienną szerokością roboczą lecz nie odrzucamy standardowej konstrukcji ramowej

ziemie są dość ciężkie dobrej jakości, jest też trochę górek z glinką więc padło na 4x40 choć kolega ciąga pronarem 82a 5x40

Proszę o podpowiedzi :lol:


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma to być niewygórowana cena to tylko stal tech, bardzo fajne pługi, w bardzo fajnej cenie. Okolica sie nimi zapełnia i każdy je chwali. 4x35, jak nasz ma pomiędzy bolcami, czy jak kto mówi ta no miejsce gdzie sie jabłka zakłada łączenie rurowe, i ono sie wygina, ale 4x40 ma już porządniejsze żelazo i sie nie wygnie. Sąsiad orze takim pługiem z jakims starym df i na nic nie narzeka. Więc polecam ST, unia ciezej sie toczy i jest bardzo droga, a o akpilu nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marius21    0

Witam

Ja mam pługi Akpila uhz400 i jestem z nich bardzo zadowolony ładnie kryją i jak dla mnie jakość materiału jest ok. cena była przystępniejsza niż unia a podobaly mi sie bardziej niz staltech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

witam kolego ja mam pług agro maszu to prawie to samo jak stal tech nie polecam totalny złom zabezpieczenie śrubowe się nie sprawdza całe korpusy odpadają przy kontakcie z kamieniem zaorał ze 100ha a wygląda jakby miał zaorane z 1000ha odkładnie to chyba są z blachy ziemia od nich nie odchodzi jak jest mokro lakier kiepski zardzewiał kółko to ośka się wygina. zapłać więcej kup uni to na lata będzie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie porównuj staltecha do agromasza ja mam pługi stal-tech 3 lata i jestem zadowolony jak mieszkam na koloni są tam 4 gospodarstwa to wszyscy stal tech a u mnie miałem kiedyś trojki do c360 i kortpusy się powyginały a w tych jest zabezpieczenie i idzie elegancko trzeba mieć śruby w zapasie. a i lekko ido ja zetortem 79.5km robie trujko na lrzejszyc glebach a tak to 2 i sam ciągam takim ciągnikiem te pługi kiedys sąsiad odpinał pług do orki ursusem 5714 teraz orze case 140 km 2 sąsiad orał mf 72 km 4 i teraz orze renatulem 115km a 3 sąsiad orał ursusem c385 a teraz johen deere 115 km a u mie zetor bez problemu robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

czy jest tu mod??

błagam piszcie po polsku, a nie 'po polskiemu'... :lol:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

ja moge powiedziec pare słow o Uni. Obecnie mam Tura - S zabezpieczenia spreżynowe waga 910 kg. Pługi uni maja bardzo zróznicowane opinie - jedni chwala drudzy tylko narzkaja. w moim przypadku jestem bardzo zadowolony. w przciwienstwie do wielu spotkanych pzezemnie opinie ze pługi uni ida ciezko w robocie ja nie zauwazyłęm czegos takiego chyba ze na 2 klasie ale to kwestia gleby a nie pługa. uzytkowuje go juz 2 lata ma lemiesze z dłutami (cos pieknego) i co najwazniejsze bardzo dobrze kryje!!! ma regulowana belke co bardzo ułatwia odoranie od miedzy ustawiasz na równo z ciagnikiem i do przodu ;]. tylko o ile sie nie myle to za cos takiego teraz trzeba by dac chyba kolo 15 tys. ale pewny nie jestem bo juz 2 lata sie nie ienteresowałem. To tyle co moge Ci powiedzec o Uni i Turach


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzigit    1

mia nie zależy zbytnio na zabezpieczeniach przeciw kamieniom

U mnie rzadko kiedy puści bezpiecznik

A orientujecie sie może w cenach takich pługów jak stal-tech, agro masz, akpil i unia

chodzi mi o takie jak podałem wyżej 4x40 dobrze jeszcze jak by była przestawiana szerokość orki


POWER IS BACK
POWER IS MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Plug unii 4*40 na resorze kosztuje teraz 19tys w tym roku kupilem taki wlasnie ale na zabezpieczeniu kolkowym napewno jest tanszy i niestety nie znam ceny takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

Jeżeli interesuje Cie pług na kolkach to bedzie zdecydowanie tanszy. U mnie kołki by sienie sprawdziły całkowicie mam bardzo kamieniste pola i poprostu by nie narobił natakiej głebokosci. Radze poszukac telefonu w necie do przedstawiciela handlowego firmy która Ci najbardziej ineteresuje i on Ci wszystko wytłumaczy ;]


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Ja też przymierzam się do kupna któregoś z tych pługów czteroskibowego, a mianowicie staltech lub unia tur. Pług ma pracować z farmtrackiem 675DT nie wiem do końca na który zdecydować się. Sprzedawca wycenił mi porównywalnie trzy pługi STALTECH U006VN i U170J za 8200zł i UNIA TUR B 35 3+1 za 10000zł ceny oczywiście jeszcze do negocjacji. Który byłby lepszy na ziemiach średnich 2-3-4 klasa bez kamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Zgodzę się z Tobą, że 3600zł ale netto i to cena tych najtańszych modeli np U170P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

To mają byc nowe pługi, bierzecie na PROW czy jak? Bo jeśli nie bierzecie na dofinansowanie to po co wam nowy pług, za którego trzeba dac dużo kasy, jak możecie miec za połowe tego zachodni porządny pług i jeszcze na części zostanie. Staltech podług firm takich jak Lemken, Krone czy Kverneland, nawet starych i wyekspaltowanych. Przecież to nie ciagnik że się może popsuc, elementy robocze nowe i w pole i na 1000ha dobrym zachodnim. Sąsiad ma staltecha, jak złapał poziom w pługu to za nic w ziemie wejśc nie chciał, dopiero jak pod kątem się ustawi to wejdzie, i to ma byc pług? I jeszcze te ceny z kosmosu, ten najtańszy dobra, te 3tys może byc, ale 8tys za staltecha :lol:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50
Tu gość ma phx'a i mtz'a. Szkoda tylko,że nie orał cięższej ziemi;)

Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj