Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

Kamilo1888    61

Panowie co myślicie o odżywkach z firmy "intermag" ? chciałbym zastosować już od fazy BBCH 25 Tylko taki mam dylemat ponieważ na ich stronie można ułożyć całe nawożenie dolistne ich odzywkami + siarczan magnezu jest podana ilość ale nic nie ma o moczniku (przeciwskazań nie ma według ich tabel zaden oprysk się nie gryzie z mocznikiem ) tylko nie są określone dawki , moim zdaniem chce zastosować stęzenia 15 % w fazie strzelania w źbło ale jeśli w odżywkach bedzie azot to + 45 kg mocznika ( stęzenie 15 % na 300 L na 1 ha) to może upalić i wtedy myślę zmniejszyć dawki mocznika ( jeśli azot bedzie w odzywce) do 30 kg / 300 / 1ha . Co o tym myślicie o siarczanie pisze żeby stosować dawki 10 kg tak zostało wyliczone ponieważ odżywki zawierają maganez , Prosze o jakąś radę :) Pozdrawiam i jeszcze pytanie kiedy Wy ruszacie z odżywkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

Witam,w odzekach intermagu jest magnez i mocznik ale tylko w dawkach aktywizujących rózne reakcje i procesy. Zawierają mikroelementy,oraz tytan,aminokwasy i witaminy które zwiększają przyswajalność azotu

 

Sam bede stosował plozvit Z + tytanit,molibdenit,mikrovit Mn, i Miktovit miedzi 80 ,ale na początku kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Teraz nie pamiętam, w poniedziałek będę miał możliwość sprawdzić proporcje.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Dzieki za informacje ale nadal nie mam jasno napisanej odpowiedzi spalić jest łatwo a dawki 15% nie są to małe i chciałbym nie spieprzyć tego :) jutro jadę na Targi może bedzie jakieś stoisko od nich i sie czegoś dowiem :) dziękuje serdecznie ja chce zastosować w fazie WIOSNA krzewienie - Zabieg w fazie wg BBCH 22-29 - PLONVIT ZBOŻA

Łącznie: 1,50 l + Siarczan Magnezu 10 kg + Tytanit 0,2 L + MIKROVIT MIEDŹ 80 1,5 l i tutaj bez mocznika . Dopiero w fazie strzelania w źbło zastosuje mocznik ale nie wiem w jakiej dawce bo chce dać w fazie BBCH 30 PLONVIT ZBOŻA 1,75 l + Siarczan magnezu 10kg + Mikrovit Mangan 160 1,5 l + mocznik ale nie wiem ilo % stezenie ?? Proszę o jakąś pomoc czy dać 10 % mocznika ? czyli jakieś 30 kg ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam kupiony Apyros 12sztuk x53g na oziminy i nie bardzo wiem z czym go mieszac i w jakich dawkach na pszenżyto ozime, pszenżyto jare, pszenice ozima, kto tosowal apyros w mieszaninie niech sie wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kiedy można pryskać na dokrzewienie ccc ja dodawałem mustang lub starane, starane lepsze i taniej wychodzi a apyros super środek dawałem 17,5 grama i zero miotły

Edytowano przez wsiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam ,obsiałem 4 h pszenżyto borwo czy ktoś ma doświadczenie z tą odmianą czy trzeba skracać nawożenie itp dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekkalisz    16

mam małe pytanko jeszcze trochę czasu do oprysku jest wiec wole na spokojnie sie zapytać

 

czy ktos mieszal

 

cerone480sl z bumper 250ec czyli regulator wzrostu z fungicydem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

stosował ktos trinity 590 sc ?

ponoc bierze wszystko, stosuje sie jesienia

macie jakies doswiadczenia z tym herbicydem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam czy do herbicydu można coś dodać np siarczan magnezu lub odżywki herbicyd to chisel 75 wg na pszenżyto ozime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

siarczan magnezu mozesz dodac ale odzywki z azotem to lepiej dac z tydzien po zabiegu odchwaszczania.Ja sypałem 10kg siarczanu magnezu na 300l wody(dawka na 1 ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Siedmiowodny jest łatwiej rozpuścić i idzie go wiecej stęzenie od 2,5-5% a jednowodny cieżej sie rozpuszcza ale idzie go mniej ( stezenia nie pamietam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

Witam ,obsiałem 4 h pszenżyto borwo czy ktoś ma doświadczenie z tą odmianą czy trzeba skracać nawożenie itp dzięki za informacje

 

Borwo jest krótkosłome, opowidał mi ktoś że ma bardzo szytwną słome jak trzcina

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Ja nie wiem. Może to jakiś dialekt południowoafrykański, a może chodzi o trzcinę ??? Któż to wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam dzięki za informację o borwo aż się boję co z tego może wyrosnąć narazie wygląda dobrze około 10 kwietnia dostanie huzara a puzniej niech się dzieje co chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Pryskaliście Panowie już pszenzyto Lancetem czy jeszcze, u mnie pogoda nie pozwala :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

Ja pryskalem w sobote, w poniedzialek juz sie chwasty zwijaly dzisiaj bede lecial z Duetem Starr + Bumper Super na T1 to dam znac jak to na dzien dzisiejszy wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj