Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

Tomato0    0

Czy jeden dzień dobrej pogody wystarczy, aby chwasty pobrały środek chwastobójczy i zaczęły umierać? Mam bardzo dużo chwastów w zbożu ale ciągle pada i mają być tylko 1-2 dni ładnej pogody w najbliższym czasie. Czy to wystarczy aby zacząć opryski? Czy dalsze deszcze zaprzestaną działanie środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Możesz pryskać, większość środków nie reaguje spadkiem skuteczności po opadach nie wcześniejszych niż 2h.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie moje pszenżyto dwa tygodnie temu dostało 200kg/ha saletry. Chcę je teraz odchwaścić i moje pytanie jest następujące czy mogę zastosować taki zestaw w jednym oprysku : Chwastox Turbo + 7 kg siarczanu magnezu + 2l Insol 3 i ewentualnie saletra wapniowa ??

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

są różne szkoły ja jestem za tą aby nie mieszać odżywek i nawozów z herbicydami, ale można to robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

witam jaki środek polecacie na pszenżyto żeby był na wszystko[na chwasty,miotłe,owsik,itp]i ewentualnie ile na ha kosztuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomato0    0

Jak na chwasty dwuliścienne i miotłe to dobry będzie Chisel 75 WG. Koszt to około 90-100zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Jako młody i mało doświadczony gospodarz potrzebuje porady bardziej doświadczonych, czy to będzie dobrze jak pszenżyto ozime opryska Chwastoxem Trio 540 SL 2l/ha w ilości wody 300l/ha? Ewentualnie jeżeli nie to co innego bardziej byście polecili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Jak na chwasty dwuliścienne i miotłe to dobry będzie Chisel 75 WG. Koszt to około 90-100zł/ha

Chisel nie bierze chabrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typoli    2

Koledzy w ubiegłą sobotę pryskałem pszenżyto i pszenicę ozimą na chwasty galaper strong plus protugan. Mam pytanie czy można tydzień po wykonaniu oprysku, dać odżywkę z mocznikiem i antywylegaczem czy poczekać jeszcze tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A w czym to przeszkadza, jak chwast pobiera herbicyd w kilka godzin po oprysku i już odzywka go nie postawi na nogi może tylko przyśpieszyć jego usychanie. Teraz niektórzy stosują herbicydy z odżywkami. Ja po zabiegu herbicydowym robie oprrysk z odżywek po 3-5 dniach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek57    0

Witam,

Z powodu złych warunków nie umożliwiających wykonanie oprysku chwastobójczego w pszenżycie w faza rozwoju drugie kolano. Mam prośbę czy może ktoś mi doradzi jakie zastosować środki w tej sytuacji. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Stanowczo odradzam Mustanga jak jest juz zauważalne 2 kolanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiastOracz    136

A skutki to mogą być takie, że kłos się rozdwoi (tak na wysokości 1/3 długości kłosa będzie wyrastał kolejny kłos w bok pod kątem ostrym) i będzie miał postać wideł "dwójek" takich odpowiednich do ładowania snopków. Oczywiście plon nie będzie wyższy z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Próbował ktoś attributem pryskać pszenżyto jare? nie ma w nim rejestracji albo jakiś inny środek na owies głuchy i chwastnice -np atlantis ,apyros tez nie maja rejestracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Jeśli na miotłę było pryskane na jesień to na dwuliścienne polecam Lintur 70WG od 150-180g/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

URSUS 55 ale jemu chodzi o jare!!! Z tego co wiem na pszenżyto jare jest mało rejestracji środków. Pytałem doradcy w hurtowni to mówił że jak coś ma na pszenice ozimą jarą jęczmień ozimy jary i pszenżyto ozime to pszenżyto jare można na 100% pryskać bez żadnych obaw. Ja na owies w pszenżycie, pszenicy i jęczmieniu daje w tym roku axial. Dopiero zacząłem z tym dziadostwem walkę w tym roku, w tamtym na próbę poszła puma - wyszło cudownie :) ale drogo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Wczoraj była próba na małym kawałeczku attribut + mustang +mocznik+plonvit+stabilan dziś już chwasty widać poskręcane a pszenżyto ok poczekam jeszcze dzień dwa i pryskam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTD    0

Tam gdzie kupowałem środki bali się podjąć decyzje co na jare pszenzyto. wczoraj opryskałem 2ha atribut+mustang i 6ha axial. Dziś te 6ha mam poprawić na dwuliścienne. Będzie dobrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Moje ok nic się mu nie stało,śmiało można pryskać attributem .tak jak na ziemniaki najlepszy betanal tylko tez nie ma rejestracji ,a to co ma rejestracje metrybuzyna je przypala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

ja stosowałem galater strong i efekt był ,,bardzo ładnie bierze przytulię''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielo    1

Witam mam pytanie czy robicie już ostatni zabieg fungicydony na kłos w pszenżycie czy czekacie aż zupełnie przekwitnie? I może doradzice jaki fungicyd będzei najlepszy na ostatni zabieg, dodam że na T1 zastosowałem atak i tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj