Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

Rolub    0

Przepraszam myślałem że jak napisze w dziale ogólnym "Pszenżyto" to będzie okej, ale widocznie sie pomyliłem. Będe pryskał pszenżyto ozime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Chisel jak będzie wilgotno to weźmie Ci miotłę w 50%, a jak sucho to tak w 90%, na pewno coś zostanie, nie polecam tego środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolub    0

Rozumiem tylko teraz tak, zaraz po zasianiu chciałem prysnąć TREFLAN 480 EC i później na wiosne czymś poprawić. Więc czekam na dalsze sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Daj teraz Treflan, a na wiosnę popraw np.Apyrosem, zniszczy on wiosenne wschody miotły, żółtlicę i ewentualne włośnicę. Treflan działa tylko na jesienne wschody miotły więc taka poprawka może być konieczna. Treflan ze starych zapasów?

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

też mam problem głównie z włośnicą siną pokazuje się przed żniwami i po skoszeniu ściernisko zielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam mam do obsiania 2 h pszenżyta borwo na działce która nie była uprawiana od 4 lat zrobiłem tależowanie orkę i pytanie czym opryskać po siewie, hwastów i trawska było dużo ale dość dobrze jest uprawine dziękuje za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas00111    9

A co powiecie o srodku expert met plus macdwunifenikan? Czy jakos tak? Kilka lat temu zastosowalem w pszenicy zimowej i efekt byl ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Panowie takie pytanko mam, na wstrzymanie rozwoju perzu w zbożu to jest może jakiś środek do oprysku jesienią? Czy jak coś to tylko wiosną Apyros 75WG albo Attribut 70WG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielone14    3

Mam pytanie w tym roku sieję ok.2,5ha pszenżyta i chcę opryskać Exprertem + Glean. Problem jest taki że kupiłem 0,7kg experta i 24g gleanu, experta calego wykorzystam tylko nie wiem ile dodać gleanu? 5g/ha to rozsądne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co najlepsze na miotłe zbozowa w pszenzycie ozimym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

To zależy jak wygląda historia użytych herbicydów w Twoim gospodarstwie, jeżeli rzadko stosowałeś sulfonylomoczniki to Glean elegancko Ci miotłę załatwi. Jeżeli nie masz pewności to (z tych tańszych) możesz użyc IPU(Izofarm i inne), CTU(Lentipur i inne) lub flufenacet+metrybuzyna czyli Expert Met. Ten ostatni idzie u mnie na całośc zasiewów. Może ktoś mi wypomnieć DFF ale solo to słaby środek na miotłę, chyba że w maxymalnej dawce-ale i tak nie powala. Najtaniej wychodzi Glean i IPU. Wyższa półka cenowa- CTU+DFF=Snajper, IPU+pendimetalina=Maraton, DFF+florasulam+penoxysulam=Bizon, IPU+DFF=Legato Plus, DFF+FFA=Komplet. Masz wybór

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

glean 75

był w tamtym roku i słabo zadziałał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam mam pytanie jak sobie radzicie przy oprysku aby nie nakładać na siebie  przejazdów oczywiście bez drogiej nawigacji .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Ścieżki technologiczne


glean 75

był w tamtym roku i słabo zadziałał

To w podobnej cenie masz Lentipur-na którego korzyśc można dodać zwalczanie chabra. Albo droższy Expert Met, który dobrze zwalcza miotłę i ogranicza inne jednoliścienne. Na wiosnę(w zależności od przebiegu pogody) poprawka na dwuliścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Ścieżki technologiczne

To w podobnej cenie masz Lentipur-na którego korzyśc można dodać zwalczanie chabra. Albo droższy Expert Met, który dobrze zwalcza miotłę i ogranicza inne jednoliścienne. Na wiosnę(w zależności od przebiegu pogody) poprawka na dwuliścienne.

 

Witam  ścieżki  ok ale siałem po skosie a mam działkę 95 m na 370m i posiałem skośnie nie po długości 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

Witam Panowie co dołożyć do  2l Tolurexu 500 aby w pszenżycie zniszczyć samosiewy rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam  jeżeli zmieszam expert met ze snajperem to od ilu liści pszenżyta mogę opryskiwać, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam Panowie co dołożyć do  2l Tolurexu 500 aby w pszenżycie zniszczyć samosiewy rzepaku?

Kilka gram Gleanu lub pochodnych

Witam  jeżeli zmieszam expert met ze snajperem to od ilu liści pszenżyta mogę opryskiwać, pozdrawiam

Nie zaleca mieszania się Experta z IPU/CTU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Kilka gram Gleanu lub pochodnych

Nie zaleca mieszania się Experta z IPU/CTU

Witam to co można dodać do experta i w jakiej fazie wtedy opryskać,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Np. Glean na krzyżowe- od fazy 2liści. Alister Grande-od 3liścia. DFF-2-3liści. Widziałem że na forum zdarzyła się osoba która mieszała CTU+Expert ale odmiana odmianie nie równa, może dojść do interakcji. U mnie po przejściu się po polach postanowiłem zamiast Experta dać Lentipur+Glean/Trimmer, mam dużo chabra z którym Expert już sobie nie poradzi. Pozostaje tylko problem ze stokłosami, które trzeba będzie załatwić Attributem bądź Apyrosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Np. Glean na krzyżowe- od fazy 2liści. Alister Grande-od 3liścia. DFF-2-3liści. Widziałem że na forum zdarzyła się osoba która mieszała CTU+Expert ale odmiana odmianie nie równa, może dojść do interakcji. U mnie po przejściu się po polach postanowiłem zamiast Experta dać Lentipur+Glean/Trimmer, mam dużo chabra z którym Expert już sobie nie poradzi. Pozostaje tylko problem ze stokłosami, które trzeba będzie załatwić Attributem bądź Apyrosem.

Nakupiłem experta i widze że mam problem dzięki za informacje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Z czym problem? Mieszalnosc z innymi?

 

Tak bo będę opryskiwał od fazy 2-3 liści a chwastu już dużo dlatego chciałbym coś ulepszyć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj