Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

jankes123    6

o a ile musi byc odstepu od pryskania lancetem a pozniej zeby duetem star pryskac i moddus kiedy dawac ? a my kupilismy i bedziemy pryskac samym duetem star to wystarczy tak nam sprzedali czy trzeba jeszcze ten bumper dodawac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

mialem stosowac w mieszance Duet 1L + Mirage 0.5L ale w zwiazku z tym ze nie moglem nigdzie Mirage dostac to zastosowalem Bumper Super. Co do Lancetu to 6 dzień po oprysku to chwasty pozwijane, wiedna i niektore juz zolkna.

Edytowano przez wojcik1207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati15910    0

Witam chciałem się spytać jaką dawkę dać na 0,6ha(180L wody) mocznika i siarczanu magnezu na pszenżyto ozime odmiana leontino.

Będzie pryskane razem z Duettem ultra 0,35l/ha(septorioza) i odżywką Insol 3 1L/ha. Myślałem nad dawka 7kg mocznika i 7kg siarcznu ale nie wiem czy to nie za dużo na 180L wody.Proszę o szybką odpowiedz bo dzisiaj pryskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Siarczan ok, a mocznika to ze dwa razy tyle trzeba było dać.

 

Jestem po pierwszym oprysku na chwasty, poleciał chwastox trio.

 

Martwi mnie tylko niska temperatura podczas oprysku. Było poniżej 10* a na etykiecie jest by nie pryskać poniżej tej temp.

Czy jutrzejszy ciepły dzień coś tu zmieni czy tu chodzi tylko i wyłącznie o wysoką temperature podczas wchłaniania oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Siarczan ok, a mocznika to ze dwa razy tyle trzeba było dać.

 

Jestem po pierwszym oprysku na chwasty, poleciał chwastox trio.

 

Martwi mnie tylko niska temperatura podczas oprysku. Było poniżej 10* a na etykiecie jest by nie pryskać poniżej tej temp.

Czy jutrzejszy ciepły dzień coś tu zmieni czy tu chodzi tylko i wyłącznie o wysoką temperature podczas wchłaniania oprysku?

 

 

 

Powyżej 10*C procesy fizjologiczne w chwastach zachodzą na wysokim poziomie. Niska temperatura oznacza ograniczenie pobrania/transportowania substancji aktywnej. Regulatory wzrostu (2,4D i spółka) są bardzo wrażliwe na temperaturę. W Twoim przypadku może się to odbić na skuteczności

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

ile można dać teraz mocznika do oprysku na ha żeby nie przedobrzyć

 

 

Zależne od fazy rozwojowej roślin ale

Stężenia mocznika zależne od fazy : czyli na 100 L wody dajemy : a dla 300 L wody dajemy :

początek krzewienia 20-22% 20-22 kg 60-66 kg

koniec krzewienia 16-18% 16-18 kg 48-54 kg

początek strzelania w źdźbło 10-12% 10-12 kg 30-36 kg

koniec strzelanie w źdźbło 6-8% 6-8 kg 18-24 kg

kłoszenie 5-6% 5-6kg 15-18 kg

 

Osobiście przy stosowaniu bym ciut zmniejszył stężenia żeby nie przypalić.

 

Steżenia siarczanu magnezu 7-wodnego : czyli na 100 L wody dajemy : a dla 300 L wody dajemy :

W Każdej fazie od 2,5-5 % 2,5-5 kg 7,5-15 kg

 

Osobiście daje na 300 L wody około 12,5 do 15 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Witam.

mam do opryskania 2 ha pszenżyta

z zeszłego sezonu został mi huzar activ oraz mocarz w dawkach na 1 ha

pole jest daleko i trzeba przygotować środek od razu na 2ha

myślałem że dokopię jeszcze litr huzara a mocarz zostanie na kukurydzę

Jest może jakieś lepsze rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

 

 

Zależne od fazy rozwojowej roślin ale

Stężenia mocznika zależne od fazy : czyli na 100 L wody dajemy : a dla 300 L wody dajemy :

początek krzewienia 20-22% 20-22 kg 60-66 kg

koniec krzewienia 16-18% 16-18 kg 48-54 kg

początek strzelania w źdźbło 10-12% 10-12 kg 30-36 kg

koniec strzelanie w źdźbło 6-8% 6-8 kg 18-24 kg

kłoszenie 5-6% 5-6kg 15-18 kg

 

Osobiście przy stosowaniu bym ciut zmniejszył stężenia żeby nie przypalić.

 

Steżenia siarczanu magnezu 7-wodnego : czyli na 100 L wody dajemy : a dla 300 L wody dajemy :

W Każdej fazie od 2,5-5 % 2,5-5 kg 7,5-15 kg

 

Osobiście daje na 300 L wody około 12,5 do 15 kg

 

 

to nie jest tak do konca, jezeli do 100kg wody dodasz 20 kg mocznika to stężenie mocznika będzie wynosić

Cp=(msx100%)/mr= (20Kg mocznika x100%)/120kg=16,7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

Witam ma taki problem poniewaz nie wiem czym pryskac przenzyto ozime. myslalem o zastosowaniu srodka o nazwie "lintur" lecz nie wiem czy to wystarczy na miotle zbozowa. drugie pytanie to czy ktos stosowal juz srodek "puma" na przenzyto jare poniewaz w ulotce nic nie pisze aby mozna bylo to w tym zbozu stosowac.

 

Łączę tematy

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Huzar activ albo Lancet plus. Stosowałem lintura ale w ostatnim czasie się bardzo zepsół i nie jest już tak dobry jak dawniej


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam puma w pszenżycie tak tylko chyba za wcześnie a chisel to nie zawsze jest dobry szczególnie gdy jest zimno lub przymrozki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Witam :)

Panowie mam taki problem ponieważ 2 tygodnie temu opryskałem pszenżyto ozime środkiem Rubin SX 50 i nie wiem czemu ale do dzisiaj chwasty nie chcą usychać :( Co może być tego przyczyną ? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję ! Zamieszczam zdjęcie: http://abload.de/img/dscn07261lmqbk.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

W przypadku sulfonylomoczników trzeba trochę na efekt poczekać, chociaż po takim czasie powinny ukazywać się jakieś minimalne obajwy działania. Dałeś full dawkę czy mniejszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Witam :)

Panowie mam taki problem ponieważ 2 tygodnie temu opryskałem pszenżyto ozime środkiem Rubin SX 50 i nie wiem czemu ale do dzisiaj chwasty nie chcą usychać :( Co może być tego przyczyną ? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję ! Zamieszczam zdjęcie: http://abload.de/img...n07261lmqbk.jpg

Wrzuciłeś zdjęcie dobrej jakości to może przy okazji spytam: takie pożółkłe liście od spodu to z powodu braku azotu czy może z wilgoci?

i drugie pytanie o przyczynę tych plamek na powierzchni liści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Witam wszystkich mam zamiar jak się wypogodzi prysnąć Huzar na pszenżyto i żyto.Problem w tym że ponoć w tym tygodniu ma nie być zbyt ciepło.Orientuje się ktoś jaki wpływ ma temperatura na skuteczność Huzara?


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam w temp. do 10 st to szkoda kasy na huzara zresztą na inne też , no chyba że jakaś dobrza mieszanina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Podpowiedzcie mi kiedy pryskać pszenżyto od chorób grzybowych i czy można dać do tego razem jakiś antywylegacz?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Zaczynamy od pierwszego kolanka fungicyd plus regulator, np Bumper super plus Antywylegacz(bezpieczniej mieszanina z Modusem), kolejny zabieg robimy na liść flagowy np. Falcon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

nie bardzo wiem co to są te kolanka, ale wychodzi na to ,że teraz to już za poźno? To jak pszenżyto jest już prawie do kolan to na antywylegacz już za późno?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Witam w temp. do 10 st to szkoda kasy na huzara zresztą na inne też , no chyba że jakaś dobrza mieszanina

W tym roku stosowałem Huzara gdzie w dzień było max 10 a w nocy -3 i pole czyściutkie :) oczywiście z chwastów!

Kolego @Quercus teraz to bym sobie odpuścił skracanie jeśli faktycznie pszenzyto do kolan? bo jeśli nie to można jeszcze coś dać np modus lub cerone,

kolanko to zgrubienie na łodydze,(jeśli tak to mogę nazwać) teraz to powinieneś mieć dwa

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

da rade jeszcze czymś prysnąć pszenżyto pryskałem lancetem 3 tygodnie temu ale zboże już wielkie chwasty w sumie też i co robić ;/ jest jakiś oprysk na tą faze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Panowie tydzień temu pryskałem pszenżyto lancet plus 125 wg, zauważyłem że sporo dwa rodzaje zielska sa jakby nieruszone czy to może zawcześnie jeszcze. Dokładnie też niewiem co to za chwasty dlatego chciałbym sie was poradzić w rozpoznaniu.

2241005200_1398798478_thumb.jpg 7905160300_1398798481_thumb.jpg 2092181700_1398798483_thumb.jpg 4494835400_1398798485_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj