Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

czupurek    0

witam mam pytanie czy zastosowanie grzybówki w trakcie kwitnienia zboża wpłynie na plon negatywnie? prosze o szybką odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Ktoś pisał że po takim zabiegu potem są puste kłosy.

Falcon np ma na etykiecie napisane by nie pryskać w czasie kwitnienia.

Także poczekaj aż przekwitnie i dopiero fungicyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Witam,

dostałem ulotke Srodka Legato plus 600 sc i Tolurex 500 sc i zastanawiam sie nad zastosowaniem go jesienią na pszenżyto, czy ktoś stosował ten srodek wcześniej??

Dodam ze najchetniej pryskał bym doglebowo zaraz po siewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro1991    237

jakie macie opinie na temat środka Expert Met? co innego polecacie do jesiennego zwalczania chwastów w cenie do 80-90zł/ha? nie chce stosować Glean bo ziemniaki nie chcą mi rosnąć po nim, choć w ubiegłym sezonie nie miałem co do niego zastrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Stosowałem 3 lata temu i nie miałem zastrzeżeń, na lekkiej glebie trochę miotły przepuścił ale niewiele. Potem nie mogłem dostać, sklepy wycofały bo podobno była słaba skuteczność. Glean do mieszankę jeszcze jest ok, ale stosowanie jego samego niezbyt dobry pomysł bo dość długo zalega w glebie. W tej cenie powinieneś się zmieścić 2l boxer+6g gleanu i powinno być czysto. A to taka mieszanka która w skuteczności wypada podobnie do maratonu czy legato czyli takich już droższych środków.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Taką mieszankę chce zastosować w celu wyrównania zboża przed spoczynkiem aby sie ładnie i równomiernie dokrzewiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na dokrzewianie to będzie czas wiosną. CCC jesienia może przyhamować wzrost, łacznie z redukcją systemu korzeniowego co może mieć wpływ na słabsza zimotrwałośc. Daj dobre warunki do krzewienia i nie kombinuj z żadnym CCC.

Co sądzicie o preparacie Snajper 600 z FNagro? Ewentualnie inny który dobrze zwalczy chabra.

Dobry środek, jeżeli nie masz zastrzeżeń do sulfonylomoczników to będzie ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

Witam,

dostałem ulotke Srodka Legato plus 600 sc i Tolurex 500 sc i zastanawiam sie nad zastosowaniem go jesienią na pszenżyto, czy ktoś stosował ten srodek wcześniej??

Dodam ze najchetniej pryskał bym doglebowo zaraz po siewie

 

Ja również myśle nad tym rozwiazaniem ale po wschodach roślin, planuje dać optymalne dawki tj: 1.5L Legato + 2L Tolurex. Jak myślicie bedzie dobra taka mieszanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali_Ursus    0

W fazie 3 liści pojedź tymi środkami będzie elegancko ;))

 

Tolurex jest dobrym środkiem , dodasz legato do tego i będzie bajka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ok 180zł, drogo, bardzo drogo. W tej cenie można wykombinować dużo lepsze mieszaniny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

jaki zastosować herbicyd w pszenżycie ozimym na jesień? i jaka cena na ha oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

No właśnie, co będzie dobrym środkiem do oprysku powschodowego jesienią w takiej sytuacji:

gleba lekka, kwaśna (pod korzeń dam wapno granulowane 800kg/ha)

Ziarno jest zanieczyszczone nasionami miotły (będę próbował część odwiać), a na polu występuje szczawik. Pole było roundapowane po żniwach.

Myślałem o Tolourexie ale obawiam się czy da radę na takiej glebie? (na etykiecie jest info "nie stosować na glebach piaszczystych")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Drogo owszem, a wedlug Ciebie jaka bedzie to "lepsza mieszanina"? Co w tym polaczeniu jest nie tak?

Nie ma nic złego w takiej mieszaninie, ale jest ona droga. Ale jak chcesz to stosuj jak się sprawdza. Uwzględniając nawet mieszaniny droższych środków jak komplet czy maraton w mieszaninach wychodzi taniej. Już za ok 100zł/ha można zrobić mieszaninę skuteczną. Np do experta dodac diflufenikan. Albo boxer +glean. Można też boxer+diflufenikan+glean ale wyjdzie powyżej 100zł, ale skuteczność super. W zwalczaniu miotły, nawet w sytuacji dużego zachwaszczenia to boxer będzie ok, w zwalczaniu miotły bardzo dobry. Ale ma tylko 1 substancje aktywną, spektrum zwalczanych chwastów nie jest wysokie, dlatego czasem warto czasem zmieszać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Nie ma nic złego w takiej mieszaninie, ale jest ona droga. Ale jak chcesz to stosuj jak się sprawdza. Uwzględniając nawet mieszaniny droższych środków jak komplet czy maraton w mieszaninach wychodzi taniej. Już za ok 100zł/ha można zrobić mieszaninę skuteczną. Np do experta dodac diflufenikan. Albo boxer +glean. Można też boxer+diflufenikan+glean ale wyjdzie powyżej 100zł, ale skuteczność super. W zwalczaniu miotły, nawet w sytuacji dużego zachwaszczenia to boxer będzie ok, w zwalczaniu miotły bardzo dobry. Ale ma tylko 1 substancje aktywną, spektrum zwalczanych chwastów nie jest wysokie, dlatego czasem warto czasem zmieszać.

 

 

A jaka mieszanienie zrobić? tzn ile boxera i ile glean-u dać na ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Spokojnie z boxerem można zejść do 2l w tej mieszaninie. W mieszaninie z gleanem podobnie. 2l boxera +5g gleanu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Szpilkowanie zboża. W przypadku mniejszej presji chwastów i gorszych warunków atmosferycznych możesz się wstrzymać nawet do 3 liścia.

 

Dziś tez czytałem że w mieszaninie z diflufenikanem i gleanem można zmniejszyć dawkę diflufenikanu nawet do 50g. W przypadku stanowiska po rzepaku i dużej ilości ich samosiewów warto zwiększać dawkę gleanu do 10 a nawet 15g.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Spodobała mi się ta mieszanka jednak trudno z dostępnością Boxera. Co można zmieszać z diflufenikanem i Gleanem do tego? Chciałbym taką mieszankę zastosować w pszenżycie i pszenicy żeby już nie kombinować z innymi środkami a na stanowiskach po rzepaku jedynie zwiększyć dawke Gleanu. Może Maraton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj