Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

marian2011    113

Żniwa skonczone za miesiąc siew czas leci a zawsze pryskałem tylko wiosną raz idealnie raz słabiej chwasty zwalczone a w tym roku po Huzar Activ chwasty jeszcze jako tako ale miotła masakra troche w tym zasługa takiego roku bo u sasiadów też była nawet w jarych ,lepiej pryskać jesienią i taniej tak słyszałem tylko czym pryskacie jesienią i ile ok na ha koszt, lepiej pryskać zaraz po siewie czy jak już zazieleni się liczę na poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek150    0

witam mam przenżyto zimowe zostało opryskane glenem na zime teraz nawożone saletrzakim w dawce 100 kg na ha jakie zabiegi propunujecie i kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na jaki plon liczysz i na ile miałbyś funduszy? Wg mnie tego nawozu stanowczo za mało. Jeżeli przedplon był zbożowy to przydało by się czymś prysnąć na choroby podstawy źdźbła. Potem na t2 i t3. Chwasty to zależy czy występują chwasty. Ogólnie napisz jakie masz plany, bo patrząc na zaledwie 27kg N to jest mało żeby uzyskać dobry plon.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tanio raczej nie będzie. Moze być apyros czy atlantis z linturem. Z zdecydowaną większością chwastów powinno sobie poradzić. Na stosowanie chlorotoluronu może już być ciut za późno, można sobie ładnie zboże przyhamować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Witam.

Co za herbicyd polecicie do pszenżyta ozimego ? Nie było odchwaszczane jesienią.

 

Axial+mocarz i masz czysciutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Witam

Pryskałem jesienia pszenżyto gleanem i chciałbym teraz zrobić poprawkę linturem.Moje pytanie czy mozna pryskać tym środkiem który zawiera (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tanio raczej nie będzie. Moze być apyros czy atlantis z linturem"

A w jakich proporcjach połączyć apyros z linturem ? Sprawdzałem na etykietkach i apyros stosuje się 2 dawce 25g, a lintur 150g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dawaj tyle ile zalecają etykiety, oba herbicydy zwalczają inne chwasty więc trzeba dawać takie dawki jakie są zalecenia. Tu nie ma takiej zasady niż np w przypadku mieszanek fungicydów.

Witam

Pryskałem jesienia pszenżyto gleanem i chciałbym teraz zrobić poprawkę linturem.Moje pytanie czy mozna pryskać tym środkiem który zawiera (związek z grupy pochodnych sulfonylomocznika) ?

Oczywiście że możesz pryskać ale stosuj się do zaleceń na etykiecie czyli do końca fazy krzewienia. Zawartość triasulfuronu to zaledwie 4,1%, nic się nie stanie ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

ostatnio pytałem sprzedawce tak z ciekawości o łączenie apyrosa z linturem i mowił, że sie powinno sie tego robić, ogolnie nie wnikałem czy miał racje czy nie. ale chyba nie miał skoro taka mieszanine tu polecacie. ja w tym roku dałem apyros z mustangiem 306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No ciekawe czemu nie polecał. Nie słyszałem żadnych przeciwwskazań.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam rolników! Jaki środek bądź środki mogę zastosować na pszenżyto ozime w fazie 1 kolanka na miotłę zbozową (juz rozkrzewiona) i dwuliścienne - chabra, niedobitki przytulii. Koncepcja DFF+IPU na jesień nie poskutkowała zbyt dobrze i teraz czekają mnie poprawki. Co byście polecili ze swojego doswiadczenia, najchetniej srodki z niższej półki cenowej :) PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

jaki oprysk od grzyba polecacie na pszenżyto? najlepiej coś w niższej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Środki na owies głuchy nie należą do najtańszych ale pozwalają skutecznie go wytępić. Daj axial i będziesz miał po problemie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

Witam rolników! Jaki środek bądź środki mogę zastosować na pszenżyto ozime w fazie 1 kolanka na miotłę zbozową (juz rozkrzewiona) i dwuliścienne - chabra, niedobitki przytulii. Koncepcja DFF+IPU na jesień nie poskutkowała zbyt dobrze i teraz czekają mnie poprawki. Co byście polecili ze swojego doswiadczenia, najchetniej srodki z niższej półki cenowej :) PZDR

możesz jakiś huzar naprzykład ale jak nie jesteś pewien czy zwalczy ci miotłe to walini axial 100 ec 180 zł na 1,5 ha około ale bierze też owies niby nie ma rejestracji na pszenżyto ale mi już kilka razy pomógł a na te chabry to mustang forte bo już wyrosłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

olej ten przereklamowany huzar, Axial i Mustang forte. Sprawdza się to u mnie w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

a co polecicie na jeczmień w pszenżycie jarym? mam aminopielik i chciałbym to z czymś zmieszać sprzedawca powiedział że isoguard na 1 liscienne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23
Napisano (edytowany)

isoguard- może się mylę środek który działa na miotle zbożową można mieszać z aminopielikiem

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

na jare to dobrze sprawdz czy na polu jakieś jednoliścienne są bo szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

TAK NA 1 LISCIENNE . pszenżyto ma juz prawie 2 liscienie szybkie wschody ale siałem prawie w błoto . na dwa tygodnie przed wszystkimi śmiali sie ale to ja dzisiaj sie smieje ja mam wschody a oni koncza siać. a zielska to jeszcze nie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

takie pytanie kiedy najlepiej skracac pszenżyto mam 1.5 ha borwo dostalo 100 N i nie wiem czy jeszcze cos sypnąc??? czy wystarczy ale pasuje skrócic tylko chcialem zwykłym antywylegaczem tam gdzie wieksze rosliny sa to juz mozna po rozerwaniu zobaczyc maly klos dopiero co wyksztalcowny nie mialem pszenzyta prosze o porade

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c4ec75973a2815a4.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Sam antywylegacz to nie jest najlepsze rozwiązanie. Najlepiej z dodatkiem moddusa bądź etefonu. Daj 1l CCC+ 0,2l moddusa i powinno stać do żniw ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26
Napisano (edytowany)

sypac jeszcze N???ile takie borwo moze sypnąć na cuda nie licze stanowisko bylo slabe pewnie troche kwasno jest ziemia dopiero nadbyta ale nowozu troche dostalo i wyglada calkiem calkiem dosc dobrze sie ukrzewilo.....

 

modusem i cc juz pryskac? czy jescze poczekac do konca tygodnia? nie mam wprawy w skracaniu zeby nie spitolic sprawy

 

to moze jeszcze dac po 34 N skoro juz ma isc modus?

 

mozna dodac do tej mieszaniny cos od grzyba i odzywke? bo mocznik to chyba nie?

dzieki za rade

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj