Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

dokar2    0

Na jesien pszezyto pryskalem glenem zaraz po siewie na wiosne chwastox turbo i nadal mam chwast i pojawil dodatkowo sie taki czy to miotla i rumianek? Czy znowu pryskac? Czym pryskac? Ogulnie inne chwasty malo co wzielo

post-212712-0-10186200-1494958937_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Jaki oprysk polecacie na pszenżyto , myślałem dać 2 l boxer , i ok 8-9 g glean , czy stosował ktoś boxer czy lepiej jakies inne opryski zastosowac bardzo prosze o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Kolego Boxer + ......... coś na przytulię daj sobie spokój z sulfo..mocznikowymi substancjami. Za ok 100 zł można zrobić bardzo dobry preparat na zachwaszczenie pierwotne i wtórne . Będziesz miał na polu czysto. Jutro podam moją kombinację na pszenicę i pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Jeśli to nie problem to bym bym wdzieczny za podanie , bedziesz prykal powschodowo , i mam takie pytanie czy jeśli zostanie mi oprysku moge go za rok wykorzystać , mam ok 2,5 ha do siewu i pryskania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje w pszenżycie 2 zabiegi herbicydowe 1 teraz środkiem Expert Met a na wiosnę Mustang Forte. Co sądzicie o takiej ochronie będzie ok ? Rok temu miałem bardzo dużo miotły po Huzarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofWo    0

 

Ja bym do expert meta dorzucil na jesien diflufenikan (np. Stakato 500), stosowalem kilka lat taka kombinacje i efekt byl bardzo zadowalajacy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Pryskalem expertem w pełnej dawce moiotle wyczyscilo pięknie.Ale na wiosnę poprawiłem wszystko na dwuliscienne bo odbiły Tak początkiem maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Miałem pryskac przed wschodowo maraton + glean ale nie dało rady , w jakiej fazie nailepiej pryskac po wschodowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klepka077    6

Mam pytanie panowie. Co sądzicie o mieszance lentipur 2l + Glen 8g + pendigan 2l? Czy stosował ktoś taka mieszankę w pszenżycie na jesieni?

Edytowano przez klepka077

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam pytanie panowie. Co sądzicie o mieszance lentipur 2l + Glen 8g + pendigan 2l? Czy stosował ktoś taka mieszankę w pszenżycie na jesieni?

A może lentipur 1-1,25l pendigan 1,5l, legato 0,15 i glean?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klepka077    6

Co do bizona to słyszałem od moich sąsiadów że im po przepuszczał i to dwa lata z rzędu także nie będę ryzykowal

Edytowano przez klepka077

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0

hej koledzy co mam zrobic  gdy opryskałem pszenzyto ''ekspertem'' tylko z pomyliłem  gram  z  dekagramem ,  z matmy cienki byłem :).  zamiast na hektar dać  350 g dałem 35g , mogę   teraz  jechać drugi raz?   z  odpowiednia dawka czy ja zmniejszyc ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Witam, prosiłbym o podzielenie się doświadczeniem w zabiegu grzybobójczym T1 jakie środki zalecacie ew jakie mieszaniny stosować aby wszystko spełniło swoją rolę? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj