Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

karolr2    767

Bez mieszania ma 2l na 1ha więc dałem połowę dawki + glean. No zobaczymy jak będzie na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Spryskałem 3 listopada pszenżyto Trinity 590 SC , pogoda słoneczna ciepło , do dziś nie ma widocznych znaków działania środka na chwasty , Dawka max na hektar czyli 2,5L/ha , Stosował ktoś ten srodek , po ilu dniach widać było efekty ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie tylko z legato plus, że po 10 dniach od wykonania zabiegu nie było widać efektów , a gdzie stosowałem komplet 560 , to efekty były widoczne po tygodniu, teraz mija 3 tydzień po zabiegu legato , chwasty zaczynają przesiadać .Od czekaj jeszcze z tydzień i wtedy zobacz efekty powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liber    7

Ja pryskałem glenem czwartego dnia po posianiu w tamtym roku i tak samo w tym i chwastów niebyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

Witam. Nie zdążyłem z jesiennym opryskiem. Czym dobrym można na wiosne prysnąć aby zwalczyć chwasty i miotłę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Masz bogaty wybór począwszy na sulfonylomocznikach a kończąc na regulatorach wzrostu. Pierwszy przykład Apyros+Chwastox/Starane,Gold- tutaj masz komplet zwalczanych chwastów razem z przytulią, chabrem i miotłą. Toto+Galaper- bardzo fajna mieszanka, tylko problem może być z przetacznikiem z zaniżoną dawką Toto. Nomad+na dwuliścienne, tutaj skuteczność podobna do Lancetu. Tolurex+Platform- tani sposób na chwasty-przytulia(nawet wyrośnięta) miotła, chaber, przetaczniki. Zeus-tutaj opinie są podzielone, powinna być siekiera na miotłę ale w praktyce bywa różnie. W 2015r na rynek ma wejść stary nowy środek Lexus, bardzo dobrze zwalczający chabra, rumianowate i miotłę oczywiście, więc będzie o jeden środek do mieszanin więcej. Z praktycznego pkt widzenia ocenę dobory środka najlepiej przeprowadzić na przedwiośniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pajonk25    4

Puma jest tylko na jesien wiec napewno nie to jesli juz to apyros +mustang ale ja bym Ci proponował chesel 40wg chyba jak dobrze pamietam jeden srodek załatwi CI i miotłe i chwasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki20    0

Panowie mam pytanie, w jakiej kolejności wiosną wykonać zabiegi? Najpierw zapodać RSM czy wykonac oprysk przeciw miotle (stosuję Nomad)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziki20    0

A mniej więcej ile należy odczekać żeby nie zniszczyło uprawy?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Jesienią nie zdążyłem opryskać pszenżyta na chwasty:/ Najwięcej jest przytuli :( Kupiony miałem tolurex. Jaką mieszaninę polecacie najlepiej z tolurexem na wiosnę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

A mniej więcej ile należy odczekać żeby nie zniszczyło uprawy?

odchwaszcza sie przeważnie jak się temperatura uspokoi , bo niektóre srodki które stosuje sie wiosną nie są zalecane gdy są przymrozki , w fazie krzewienia trzeba najlepiej pryskać jesli warunki są dobre to przeważnie w kazdych zabiegach odżywka-herbicyd jest przerwa od 1-2 tygodni 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Jesienią nie zdążyłem opryskać pszenżyta na chwasty:/ Najwięcej jest przytuli :( Kupiony miałem tolurex. Jaką mieszaninę polecacie najlepiej z tolurexem na wiosnę ?

Masz kilka opcji

  • Tolurex 2,5l+Aurora 30g
  • Tolurex 2,5l+Grodyl 20g
  • Tolurex 2,5l+Tomigan 0,5l

Oczywiście dawka 2,5l Tolurexu jest podyktowana wyrośniętą miotłą i faktem że duża część substancji aktywnej nie będzie mogła działać doglebowo przez rozrośnięty łan. Ciekawą opcją jest też połączenie Tolurexu z Chiselem(3 substancje miotłobójcze, jeżeli liczyć szczyptę Gleanu) ale to już większy koszt.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co polecacie na taka bardzo niska trawke w przenzycie ozimym zeby zastosowac wiosna. Jest jej od groma niestety nie wiem jak sie nazywa, trzeba to czyms wytepic bo jest tego zdecydowanie za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Trudno określić co to niska trawka może to być miotła, stokłosa albo wiechlina. Wszystkie w/w chwasty zwalczy Apyros, Atlantis, Nomad, Lancet. Jeżeli jest to miotła lub wiechlina to zastosowanie 2-2,5l Izoproturonu lub Chlorotoluronu zrobi porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Witam Mam ten sam problem co kolega wyżej . Ta trawka jest niska rosnie tak do 20 cm i tyle . Jesienia stosowałem Glean 75 WG .

Tylko taki przypadek mam na V klasie ziemi . innych chwastów nie ma tylko ta trawka . Cos podobne do miotły tylko mniejsze . Na innych polach tego przypadku nie mam . I cos na wiosne pasuje cos zastosować . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mozliwe ze jest to ta wiechlina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

i co to za trawka panowie ??

 

Witam  miotła albo wyczyniec 60 do 40 na miotłę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Hyy tylko Jesienia Pryskałem Glean 75 wg i tego nie zniszczyło . i czym to zwalczyc na wiosne 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj