Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

Tomazi3p    44

Z Expertem jest taki warunek żeby zabieg robic jak najwcześniej-wiem że to często jest niemożliwe. Jako że flufenacet da radzie miotlę nawet w późniejszej fazie, to dwuliścienne to przetrawią. Oczywiście wrażliwe zostaną ruszone, ale skuteczność będzie mniejsza(co zależy też od wilgotności gleby) W zagranicznych zaleceniach do Experta dodaje się czystą metrybuzynę-Sencora, lecz z nią jest tak jak z CTU-każda odmiana toleruje określoną ilość substancji czynnej powyżej której można ją uszkodzić. Ja ze swojej strony odradziłem stosowania razem z CTU/IPU, bo nie poleciłbym nikomu mieszanki której sam bym nie zastosował u siebie na polu. W etykiecie angielskiego "Experta" jest zalecenie żeby nie mieszać z herbicydami inhibitującymi fotosyntezę-np. CTU, diuron. Dlatego nie chcę błędnie zalecać. Jeżeli masz większą presję przytulii, fiołka to dodaj DFF, albo daj Experta solo a na wiosnę poprawka- chabra i przytulię dobijesz 0,4l Starane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Z Expertem jest taki warunek żeby zabieg robic jak najwcześniej-wiem że to często jest niemożliwe. Jako że flufenacet da radzie miotlę nawet w późniejszej fazie, to dwuliścienne to przetrawią. Oczywiście wrażliwe zostaną ruszone, ale skuteczność będzie mniejsza(co zależy też od wilgotności gleby) W zagranicznych zaleceniach do Experta dodaje się czystą metrybuzynę-Sencora, lecz z nią jest tak jak z CTU-każda odmiana toleruje określoną ilość substancji czynnej powyżej której można ją uszkodzić. Ja ze swojej strony odradziłem stosowania razem z CTU/IPU, bo nie poleciłbym nikomu mieszanki której sam bym nie zastosował u siebie na polu. W etykiecie angielskiego "Experta" jest zalecenie żeby nie mieszać z herbicydami inhibitującymi fotosyntezę-np. CTU, diuron. Dlatego nie chcę błędnie zalecać. Jeżeli masz większą presję przytulii, fiołka to dodaj DFF, albo daj Experta solo a na wiosnę poprawka- chabra i przytulię dobijesz 0,4l Starane.

Pojade samym expertem w dawce 400 g na 250 l / h pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam czy robiąc oprysk c 330  4 bieg i 1600 obr oraz ciśnienie 2 atm. to będzie dobrze czyli ok 250 l na h czy 3 bieg i 1800 obr może ktoś podpowiedzieć ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Witam

Jaki środek polecacie do oprysku pszenżyta na stokłosę?? w tym roku miałem jej tyle, że masakra

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Expert Met na jesień, a z wiosennych- Apyros, Attribut, Atlantis(drogi!) Na pszenżyto właśnie chcę zastosować Experta też z powodu stokłosy. Miotły niet, stokłosy w bród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Mam taki sam problem miotły zero a stokłosy i chwastów to masakra pryskałem huzarem ale już nigdy więcej nie tylko ja się przejechałem na tym środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Nie tylko ty bo ja też się na nim przejechałem.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

jak dacie glean w dawkach maksymalnych przez 5 lat nie zaleca sie na tym samym polu gdyż oslabione jest działanie z tego co pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Można pryskać gleanem na piaskach pszenżyto?Dzisiaj tak zrobiłem w max dawce pogoda ciepła w nocy bez przymrosku,tylko gdzie niegdzie liście były mokre.Faza 3-4 liście.Chyba dobrze zrobiłem? B) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam.Można pryskać gleanem na piaskach pszenżyto?Dzisiaj tak zrobiłem w max dawce pogoda ciepła w nocy bez przymrosku,tylko gdzie niegdzie liście były mokre.Faza 3-4 liście.Chyba dobrze zrobiłem? B) Pozdrawiam

 

Witam napewno lepiej niż nie pryskać wogóle

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Wczoraj opryskałem przenżyto grenado chlorotoluronem w dawce 2.25l/ha. Dawka zawyżona przez pomyłkę. Czy może to mieć jakiś negatywny wpływ na zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichasyla    0

Czy ktoś zna Golden Fenikan 500 SC i orientuje się czy można nim pryskać pszenżyto ?

Środek jest ten zalecany do stosowania do oprysku pszenicy, czy można stosować na pszenżyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Diflufenikan można stosować we wszystkich zbożach. Żeby dobrze zwalczyć miotle lepiej dodać trochę IPU czy CTU.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Witam, mamy 10 listopad w związku z tym czy nie będzie już za późno pryskać pszenżyta bo mam strasznie dużo gorczycy polnej? Ewentualnie czy może być Lintur bo zostało mi go z wiosny czy zaopatrzyć się w coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Na koniec tygodnia zapowiadają spore ochłodzenie a jak będą mrozy to gorczycę zetnie a po wiosennym oprysku zwalczysz ją całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy Lentipur  Flo 500 ma postać mleczno-białej emulsji ? Stosowałem po raz pierwszy i mam wątpliwości co zawierało opakowanie ...

Edytowano przez pawel81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dzięki @mikic360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Muszę jeszcze opryskać pszenżyto tej jesieni bo dużo chwastów i wczesną wiosną ciężko tam wjechać , teraz przez dwa dni ma być bardzo ładna pogoda tylko że i tak pszenżyto do końca nie jest suche, na liściach zalegają krople deszczu. Zabieg będę wykonywał lenipur + glean ok 180l/ha.

 

Czekać jeszcze czy pryskać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Miałem ten sam dylemat tylko przy mieszance CTU+DFF+tribenuron+tifensulfuron. Zboża były trochę mokre ale chwasty nie, i zabieg średnio się udał. Ale wątpię żeby to była wina rozcieńczenia s.a przez rosę. Glean działa głównie doglebowo i trochę nalistnie, CTU też więc teoretycznie nie powinno być problemu. Chociaż sulfonylomoczniki nie lubią zbyt dużego rozcieńczenia, zwłaszcza jak dawki sięgają kilku gram/ha, jakbys trafił na warunki w miarę bez rosy(o co u mnie od 2tygodni trudno) to pryskaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja pryskałem lentipur1.5l+glean30gr na 400l wody mniej więcej starczało na 1.5ha.Chwasty były już duże,mineło tydzień od zabiegu i na razie nie widać efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj