Pawel1222

Oprysk na pszenżyto

Polecane posty

SipmaZ224    81

nie bardzo wiem co to są te kolanka, ale wychodzi na to ,że teraz to już za poźno? To jak pszenżyto jest już prawie do kolan to na antywylegacz już za późno?

 

 

Tak w ogóle to ile dałeś N/ha że chcesz skracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Jesienią przed siewem dałem kurzy obornik,a wiosną 100 kg/ha mocznika. Boję się żeby mi się nie wywaliło jak pszenica i jęczmień w zeszłym roku. I nie wiem co z tym skracaniem zrobić? A czym można prysnąć pszenżyto i pszenicę od chorób grzybowych? Bo to by chyba trzeba teraz zrobić.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Panowie tydzień temu pryskałem pszenżyto lancet plus 125 wg, zauważyłem że sporo dwa rodzaje zielska sa jakby nieruszone czy to może zawcześnie jeszcze. Dokładnie też niewiem co to za chwasty dlatego chciałbym sie was poradzić w rozpoznaniu.

2241005200_1398798478_thumb.jpg 7905160300_1398798481_thumb.jpg 2092181700_1398798483_thumb.jpg 4494835400_1398798485_thumb.jpg

Jak na moje to maruna i fiołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Panowie tydzień temu pryskałem pszenżyto lancet plus 125 wg, zauważyłem że sporo dwa rodzaje zielska sa jakby nieruszone czy to może zawcześnie jeszcze. Dokładnie też niewiem co to za chwasty dlatego chciałbym sie was poradzić w rozpoznaniu.

2241005200_1398798478_thumb.jpg 7905160300_1398798481_thumb.jpg 2092181700_1398798483_thumb.jpg 4494835400_1398798485_thumb.jpg

Tego pierwszego to mam na każdym polu full. W życie ładnie zwalczył go mustang w owsie będę próbował Linturem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

jaką już macie faze pszenżyta ozimego można jeszcze linturem nie jest za późno ? jak poprawke po lancecie to może Starane 250 EC ?? niech mi ktoś doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

jaką już macie faze pszenżyta ozimego można jeszcze linturem nie jest za późno ? jak poprawke po lancecie to może Starane 250 EC ?? niech mi ktoś doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

U mnie pszenżyto w fazie BBCH 33, po fazie 31 lepiej zrezygnować z herbicydów zawierających dikambę w swoim składzie. Fluroksypyr- dobry na poprawki. Zamiast oryginalnego Starane(którego zezwolenie wygasło w zeszłym roku) można wykorzystać coś z handlu równoległego/generyków- Tomigan, Galaper, Fluroherb. Jakie chwasty zostały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

przytulia czepna troche miotły rumianek i rdest no idzie na pasze ale bardziej mi chodzi o kombajnistę zebynie wyzywał bo co roku mam problem chyba dlatego ze już 5 lat zboże po zbożu . to nic nie pryskać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Co byście mi poradzili, poprawić to czymś czy poczekać jeszcze że może ten lancet to jeszcze ruszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Panowie tydzień temu pryskałem pszenżyto lancet plus 125 wg, zauważyłem że sporo dwa rodzaje zielska sa jakby nieruszone czy to może zawcześnie jeszcze. Dokładnie też niewiem co to za chwasty dlatego chciałbym sie was poradzić w rozpoznaniu.

2241005200_1398798478_thumb.jpg 7905160300_1398798481_thumb.jpg 2092181700_1398798483_thumb.jpg 4494835400_1398798485_thumb.jpg

Kolego Mustang zrobi robote ja pryskałem tydzień temu i już leży haber i inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Co byście mi poradzili, poprawić to czymś czy poczekać jeszcze że może ten lancet to jeszcze ruszy?

Przytulię, rumiany i rdesty weźmie fluroksypyr, 0,6l 250tki to minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimp72    0

Ja mam takie pytnie czy mustangiem można jeszcze pryskać?? Mam bardzo dużo habrów i takiej drobnej miotełki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Nie jest to jeszcze za późno na herbicydy, nic się nie stanie jakbym opryskał jeszcze np. mustangiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Koledzy mam takie pytanie czy mieszanka Toledo 250 EW 0,6l/ha + Topsin 500 sc 0,7 l/ha nie zaszkodzi a pomoże na grzyby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zaszkodzić to na pewno nie, ale na kolana nie powala.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Ja mam takie pytnie czy mustangiem można jeszcze pryskać?? Mam bardzo dużo habrów i takiej drobnej miotełki.

Jak niema kłosa to mustang możesz zastosować haber wywala napewno ale w pełnej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Chcialbym prosić o rade dzis byłem na polu i zauważylem w pszenżycie trochę przytuli (ok 5-7 szt na metrze kwadratowym)-pszenżyto ma w pełni rozwinity liść flagowy-czy herbicydem starane moge jeszcze prysnąć czy już odpuscić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jednej z działek na której rośnie pszenżyto zobaczyłem dzisiaj spore zachwaszczenie przytulią, dodam że przytulia jest wyższa niż zboże, i teraz mam pytanie, czy jest możliwość opryskania jej teraz bez szkody dla zboża, czy dopiero przed żniwami opryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolub    0

Witam wszystkich użytkowników :) Chciałbym zasięgnąć waszej rady odnośnie walki z chwastami podanymi w temacie. O ile na miotłe zbożową mam już wybrany środek (jeśli nie zadziała mam "koło" zapasowe) tak na dwa pozostałe żadnego specyfiku nie mogę wybrać. Myślałem żeby opryskać Chiselem 75 WG + Trend, ale nie wiem czy zwalczy mi to tą włośnice :/ Proszę o rady i opinie. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez toorano
      kupię opryski z Ukrainy
      cebulaluzem@wp.pl 
    • Przez aga353
      Witam wszystkich forumowiczów, zaglądając tutaj liczę przede wszystkim na pomoc praktyków, ponieważ wiedzę teoretyczną niby posiadam. Na jesień założyłam matecznik okołu 20 arów maliny letniej laszki. Chciałabym się dowiedzieć jakie nawozy i opryski stosujecie i w jakich terminach. Co jest konieczne , a co w " razie chorób". Na co szczególnie zwrócić uwagę . Jak na jesień rozmnożyć dobrze swój matecznik. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj