Zaloguj się, aby obserwować  
Ursus c-325

Technika Rolnicza i Leśna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursus c-325    3

Witam wszystkich!

Czas zakończyć w maju 12 rok nauki szkolnej i złożyć papiery na studia. 3 lata profilu humanistycznego, a kierunek studiów już niekoniecznie :P Wybrałem sobie właśnie TRiL. Miałem co do niego wątpliwości przez długi czas, ale pomyślałem, że warto spróbować. Bałem się trochę przedmiotów ścisłych, ale myślę, że wszystkiego da się nauczyć. W końcu te 3 w porywach do 4 było :D 30 marca byłem na Dniu Otwartym UWM (bo tam właśnie mam zamiar swoje kroki skierować) i zrobiłem mały wywiad ze studentami i utwierdziłem się w przekonaniu, że powinienem sobie dać radę. Za wielu chętnych na ten kierunek też podobno nie ma.

A teraz proszę o komentarze mojej decyzji (tylko mnie nie straszcie za bardzo :) ), swoje wrażenia, opinie, piszcie co zdawaliście na maturze itp. Szczególnie proszę o pisanie osoby z UWM (oraz osoby, które się tam wybierają).

Za każdego posta DZIĘKI! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ja co prawda robiłem TRiL w poznaniu ale - moim zdaniem dasz rade


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

ja co prawda studiuje w szczecinie ale studia to studia prawie to samo na wszystkich bylych aerkach. jestm na i roku magistreskim z Zootechniki (tytuł Inzynier juz jest)oraz na II roku Rolnictwa. na maturze mialem pol ang podstawa geo i wos rozsz. tril to dosc fajny kierunek mam znajomych. napewno bedzie chemia jak na wszystkich ale to jest do przejscia. ogolnie studia to bardzo fajna sprawa. powodzenia zycze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus c-325    3

Na pewno nie chcę iść na kierunek, gdzie mnie nic nie interesuje i nie widzę sobie na przyszłość zawodu, który będę wykonywał z satysfakcją. Chcę pracować w branży związanej z rolnictwem, bo to jest moja pasja. Sprecyzuję to jak zacznę studiować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

ja studiowałem TRiL do lutego przerwałem bo dostałem fajną propozycję pracy jako traktorzysta ale przejadło mi się to teraz mam chwilę czasu przyjechałem do domu bo pogoda się popsuła i nici z opryskami żałuję tej decyzji i będę chciał wrócić

może ktoś wybiera się na TRiL do wrocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlos03    3

ja już zrobiłem Inżyniera z tego kierunku i koncze magistra :D Szczerze, jest to ciekawy kierunek i uniwersalny, ale jeśli ktoś chce się nauczyć coś z tematyki "Rolnictwo" to lepiej proponuje pójść na typowe rolnicze, ponieważ jak sama nazwa brzmi jest to "Technika", pozdrawim przyszłych absolwentów tego kierunku:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a jak ktos chce sie nauczyc czegos z techniki to niech idzie na polibude.

jak ze wszystkim uniwersalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jaka prace mozna szukac po takim kierunku? o czym ucza na tym kierunku? bo chce pojsc na rolnicze studia ale zwiazane z budowa maszyn rolniczych itp i zastanawiam sie jeszcze nad zarzadzanie i inzynieria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

Witam . Mam pytanko czy dyplom magisterski na tril (jeśli studia inżynierskie nie były jakkolwiek związane z rolnictwem) są równoznaczne z posiadaniem wykształcenia rolniczego niezbędnego do starania się o MR i inne dotacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Teraz idę do 3 klasy TMR i też powoli planuję studia, z tym że nie mogę się jak na razie zdecydować, na co konkretnie się ukierunkować, bo zdecydowanie bardziej ciągnie mnie w coś typu mechanika i budowa maszyn niż w taki kierunek typu TRiL, gdzie uczą prawie o wszystkim ( w sensie troche w te a trochę we wte ).


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szpymar
      Witam wszystkich. Mam na imię Marcin mieszkam koło Brzeszcz. Nie jestem rolnikiem z zawodu jestem mechanikiem samochodowym a obecnie kierowcą. Dawniej mój tata miał pole ale z powodu szkód górniczych poszło pod żwirownię. Jako rolnik to tylko pomagam teściowej na jej polu w drobnych pracach rolnych.Po tacie odziedziczyłem MF 255 i często zaglądałem na forum aby się troszkę douczyć. Pozdrawiam.
    • Przez Cawenil
      Cześć wszystkim. To mój pierwszy post na forum. Jestem zawodowym budowniczym.
    • Przez uecl21
      Jesteś rolnikiem lub przedsiębiorcą rolnym mieszkającym w Polsce? Weź udział w naszej 5-minutowej ankiecie, aby wesprzeć rozszerzenie oferty e-commerce w sektorze rolniczym w Polsce!
      https://campus.lamapoll.de/MasterThesisAgricultureMarketplace
    • Przez TomaszKow
      Jako nowy użytkownik forum pragnę ze wszystkimi się bardzo serdecznie przywitać.
    • Przez Suchy
      Jakie macie hobby.Wiem że praca zajmuje dużo czasu ale chyba każdy ma jakieś ciekawe zajęcie które wykonuje dla przyjemności lub z sentymentu.
      Ja na przykład robie domowe wina i destylaty (chyba wszyscy wiedzą o co chodzi <_< )
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj