Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BartoszGorskiGorsk

Siarczan Magnezu -Kłopoty Z Rozpuszczaniem W Wodzie

Polecane posty

deer    176

Jak masz jednowodny to ogólnie kicha z rozpuszczaniem. Z siedmiowodnym to nie ma żadnego problemu i wychodzi taniej za czysty składnik. Najlepiej tak wysypywac we wodę by to to co wpaduje we wodę zdążyło się zamoczyć, znaczy cienkim szerokim strumieniem.

sandman    0

no tak a być może wypracował sobie jakąś technike wczesniejszego rozpuszczenia aby pożniej nie było takiego spadku temperatury po moczniku np. a może wlać do betoniarki i wymieszać ?

Wiadomość z agroFakt.pl

lukaszek410    0

Nie wiem dokładnie co masz na myśli pod pojęciem spadek temperatury, ja wsypuje siarczan magnezu w sito opryskiwacza (stopniowo) i zlewam wodą aż wszystko spłynie.

S-Piotr    48

Siarczan zbytnio nie schładza wody,to nie mocznik ten to dopiero schładza,ja wsypuje siarczan do pojemnika i zalewam wodą na dwa-trzy dni przed opryskiem co jakiś czas zamieszam,nawet jednowodny.

vvojtas1    25

Witam . Mam kłopot : jak w miarę prosto rozpuścić siarczan magnezu w wodzie ? Czy ktoś zna sposób na ten fant ?

Kup Epsotop czyli niemiecki odpowiednik. Nie dość że tańszy to nie ma problemów z rozpuszczaniem w wodzie.

globus512    17

Ja robię tak że do baniaka wlewam wiadro ciepłej wody i mieszam, wsypuje też odrzywki i po jakimś czasie nie ma śladów niczego.

andrzej2110    529

Siarczan zbytnio nie schładza wody,to nie mocznik ten to dopiero schładza,ja wsypuje siarczan do pojemnika i zalewam wodą na dwa-trzy dni przed opryskiem co jakiś czas zamieszam,nawet jednowodny.

Widzę ze ci się nudzi :D Ja prosto do opryskiwacza sypie mocznik i siarczan. Potem kijem pomieszam aż się rozpuści i w pole.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?