Piotrekkk

Prasa z rotorem do 100tyś zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bolocase    0

do 100 tys. to masz duze pole do popisu, mozesz kupic case albo nh,to napewno w 100 tys. brutto sie zmiescisz a jesli to jest twoja kwota netto to krone class tez cos juz kupisz, oczywiscie pisze o nowych maszynach, nie daj sie skusic na zadną polska prasę, to jest po prostu tragedia co polacy wymyslaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

Kolega bolocase dobrze pisze. Bierz case/nh to nie pożałujesz. A teraz w ogóle ta seria RB344 ma jakąś promocję do wyczerpania zapasów podobno i jest o 10.000 tańsza bo mój wujo zamawiał niedawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal150    1

Również wydaje mi się ze unia famarol pasowa była by wporządku. widziałem taką podczas pracy to prasuje dosyc szybko słomę, pewnie dzieki rotorowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Rollnik u mnie w wiosce jest 350 z rotorem to chodzi z JD 145km, właściciel twierdzi że spokojnie starczy 110-120km, raz prasował nią JD o mocy 90KM to twierdzi że to mordęga dla ciągnika.

 

W sąsiedniej wiosce jest BR6090 to ciąga ją zetor proxima 80km, przydało by się trochę więcej koni do niej niż te 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

Jeżeli będziesz robił sianokiszonkę z trawy, to będzie ciężko, a nawet bardzo. Przy innym materiale (np. jęczmień, lucerna, itp) 90 km powinno starczyć, chociaż musisz liczyć się z tym, że szybko nie pojedziesz (ok 5 km/h lub nawet mniej - zależy jaką moc twój ciągnik przekazuje na WOM). Przy cięciu suchego materiału (np. siano) będzie na pewno lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReMeK8250    30

A no właśnie tak myślałem że z wydajnością to będzie kiepsko. Ciągnik to Zetor Forterra 9641 90KM to ma na silniku a na WOM to nie mogę nigdzie znaleźć jaką ma moc.

@lukasz56612 a może wiesz jakby dawał rade sobie ten zetor w Uni DF 1.7Z? O nożach to już nawet nie mówie w tej prasie bo według producenta ma zapotrzebowanie ta zwijka 80-100KM.

Edytowano przez ReMeK8250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Ja prasuję Nh td5050 95km prasa BR6090 z rotorem i nożami. To mam ustawione 8 noży to w suchszej sianokiszonce na 70% zgniotu robię ale to wolno a w mokrzejszej na 60%. Na wszystkich nożach jeszcze nie robiłem myślę że może by robił ale jak żółw. W sianie to już inna bajka jak duża łąka i ładne pokosy to można zrobić nawet do 50 bel w godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz56612    1

To co napisałem, odnośnie zapotrzebowania mocy, to kierowałem się własnym doświadczeniem (sam mam Zetora Proximę Plus 95 km). Tylko, że ja mam prasę Unii w pełni walcową, a wiadomo, one (walcówki) najwięcej potrzebują mocy, zwłaszcza przy dobijaniu (i tak jak już pisałem, u mnie przy prasowaniu czegokolwiek bez noży 95 km zupełnie starcza, z nożami natomiast to mogę prasować jedynie coś suchego (np siano) lub coś mokrego, którego pokosy nie są pozwijane (np. jęczmień lub lucernę na sianokiszonkę). Przy prasach pasowych powinno być o wiele lżej (tak mówią bynajmniej, ale sam osobiście tego nie sprawdzałem). Chociaż według mnie 90 km do pasówki by starczyło i może nawet z nożami szłoby prasować.

Edytowano przez lukasz56612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

90 koni do pasówki też jest mało, w czwartek rozmawiałem z rolnikiem który ciąga pasówkę kuhna jd6330 to mówił że z nożami trochę brakuje mocy, a bez nich to zestaw śmiga jak szalony po łące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

żeby z pasówką dobrze śmigać to 120 kuca to na styk nie wspomnę o nożach gdzie NH BR 7060 potrafi przydusić NH 6030 gdzie na wałku miał 117 kuca ale tak się dzieje gdy prasa jedzie pełną wydajnością a mniejsza moc to takie będzie duszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReMeK8250    30

To można powiedzieć że nie ma ciągnika do prasy zwijającej chyba że Ursus Z-543. @ysy nie przecze temu co mówisz, ale mój kolega ciąga MTZ 82 prase New Holland 865 (to jest łańcuchowa prasa) no to jedzie w sianokiszonece tak między 6 a 8 km\h oczywiście mówie tu o dobrej trawie w słomie suchej mniej więcej też tak w takiej zaraz po kombajnie około 10km\h i powyżej nieco, a prasa raz że jest dość ciężka no to łańcuchowa napewno potrzebuje więcej tej mocy od pasowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Ja bym polecił pasówkę. Osobiście jestem posiadaczem Sipmy i ciąga ją 112 konny Agrotron ale ze wszystkimi 11 nożami śmiga elegancko. Prędkość to 7 km/h w sianokiszonce. W słomie 15 km/h. Sam opór może stważać sam pokos bo gwiazdówka zrobi warkocz i wtedy trzeba jechać wolniej a zgrabiarka karuzelowa tego nie zrobi przez co zyskasz na prędkości i na czasie. Śmiem twierdzić że 90 konny Zetor dał by radę w pasówce. Noży bym nie używał ale belkę i tak lepiej zbije niż prasy stało komorowe nawet zachodnie. Oczywiście z ciśnieniem zgniotu nie poszalejesz bo optymalne to będzie jakieś 100 - 120 może 130 bar ale już będzie lepiej jak w stało komorowej. Druga sprawa to taka że możesz sobie robić belki różnych wielkości co też jest bardzo dużą zaletą w porównaniu do pras ze stałą komorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Rotor i noże poprawiają tylko wydajność prasy czy także i jakość kiszonki?

Sam rotor poprawia wydajność prasy, w zestawie z nożami wydajność na powrót maleje. Jeżeli chodzi o jakość, to w przypadku dobrego materiału, pocięcie zagęszcza jeszcze bardziej go w beli. Przez co jest mniej powietrza i ,co oczywiste, lepsza kiszonka. Jeżeli robisz kiszonkę z byle czego, to noże i rotor nic nie pomogą, z g.. bata nie ukręcisz.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

z nożami wydajność zmaleje jak brakuje mocy bo jak jest odpowiednia to niema różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Niedopowiedzenie :unsure: , w porównaniu do pras z samym rotorem, prasy z zestawem noże +rotor jednak mają mniejszą przepustowość, ale tylko porównując te dwie konstrukcje.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
312fendt512    6

Ja mam John deere 590 z rotorem,siatką i komputerem ;) Polecam taką prasę, moim zdaniem John deerki najlekszej idą. Jadę z nią z Deutz Fahr dx 4.50 (80km) i za***rdalam z nią 15-19) km/h ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

Najlepsza jest Case RB 344. Ma rotor w standardzie, ok 15 noży, siatka standard, szerokie opony, gumowe koła w podbieraczu, podbierak 210cm i jest stało komorowa- niczego więcej nie trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

dokładnie tą miałem na myśli ;)

byłem tydzień temu u dilera i taka z pełnym wyposażeniem które wcześniej opisałem kosztuje 87 tysięcy brutto ,,po znajomości" :D a tak normalnie to z 90 max ;) i jeszcze by Ci pewnie wystarczyło na siatke na 5 lat z tego co by Ci zostało jak byś ją kupił- lepszej nowej nie znajdziesz w tej cenie, chyba że używana Claas Variant 360 bądź 380

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj