Piotrekkk

Prasa z rotorem do 100tyś zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Piotrekkk    0

Prosze o pomoc w wyborze prasy zwijającej z rotorem. Jaka jest najlepsza do 100 tyś? Prosze o opinie posiadaczy pras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

raczej cos z Case/New Holland bo o Krone czy Claas za taka cene mozesz zapomniec... Case RBX ma rotor, ceny dokladnie nie znam ale raczej nie sa duzo drozsze niz 100 tys zl. jeszcze zapytam, ma to byc zmienno czy stalokomorowa?? walcowa, lancuchowa czy pasowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Najlepiej walcowo-łańcuchowa i stałokomorowa. Co sądzicie może o Unia famarol 1.8V? Albo sipma Z590 1? U nas wszyscy maja Nh i jakoś zbytnio sobie nie chwalą a przeciez Nh to to samo co Case. Może ktoś posiada te prasy i wypowie sie na ich temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie z nią chodził z nią nowy JD lub DF? Jeśli tak to tylko i wyłącznie Orkel GP 1260. Teraz jest na nią promocja kosztuje 80-90tys brutto, zależy do strategii dealera.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@rafal, nie znam dokladnie cen tych pras. zapytaj sie kolegi @katator lub @bialy2005, oni posiadaj prasy Case.

 

@Piotrek Famarol 1.8V nie ma rotora... ale 1.8VD jak najbardziej. Famarolki wyprzedzaja Sipme chyba o caly wiek, jesli chodzi o konstrukcje i nowoczesnosc. gdyby predzej robili te prasy to bym wzial taka, a nie Sipme...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas jest dwóch gości, którzy mają famarolki i narzekają na awarie.

Co do ceny prasy new hollanda to model stałokomorowej z rotorem i nożami nazywa się BR 6090. w czwartek przywieźli mi taką za niecałe 85 tysi brutto. prasa na szerokich kapciach (19/45*17), komputer, centralne smarowanie, owijanie siatka/folia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Famarola to nie ma co się pchać, kilku znajomych ma i wujek... to się nie nadaje. Były problemy z lecącym olejem z przekładni, siatką, sznurkiem, pręt przytrzymujący wałek się urwał bo to tylko nad spawane jest ,a nie przez cały walec jak w DF czy Vicon. Jeszcze chyba coś było...


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

no ale porownywac Famarolke do Sipmy to tez nie wypada, bo to nie ta epoka. Sipma i tak zostala z tylu. moj sasiad ma roczna Z-590/1 i juz w pierwszym roku jak wyjechal belowac sianokiszonkie, to nie chciala sie domykac komora i jakies tam jeszcze usterki byly, a podbieracz ledwo co do konca sezonu dotrwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal09086    6

a wiecie moze ile cenia NH br 7060 z nozami? ja mam na sprzedaz z-590/1 z 2003r jakby ktos byl zainteresowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

Orkel GP 1260 z rotorem walcowa gwarancja 5 lat na tuleje. centralne smarowanie. tuleje łożyska i łańcuchy. Cena wyjściowa to 107 tys. obstawiam że trochę by jeszcze spadło.


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

nh br 6090 crop cutter to koszt ok. 90 tys.

 

polecam ci ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

nh br 6090 crop cutter to koszt ok. 90 tys.

 

polecam ci ją

KOlego mozna wiedzieć jaką ta prasa ma wydajność, czy miałes jakieś awarie. Własnie poszukuje prasy do 100tysnetto.

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik1m    0

te wszystkie famarole sipmy i nh to o d*pe potłuc najbardziej udane prasy to john deere 590/580/570 z lat 96-02 są to maszyny nie do zarżnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

no polskich pras do zagranicznych nie ma co porownywac, bo to niestosowne :)

Edytowano przez majk03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Kupiłem NH BR 6090 ze wszystkim co było oprócz rewersu i takiego wałka przed podbieraczem to 77 tys netto. Ciekawe jak będzie teraz robota szła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuro95    4

ja Famarolkę 1.8v z rotorem z 2010 roku mam do tej pory i jedyne co mi się przytrafiło, to wypadł, jakby to ująć, bolec między tłokiem od podnoszenia podbieracza a nim samym, chciałem podnieść po robocie a tu tylko jedna strona się podnosi O_o jakoś dojechałem wpakowałem porządną śrubę i gotowe. Ogółem nie narzekam, tylko smaruję wszystko jak potrzeba i do tej pory bez innych awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt714SCR    1

Polecam prasę Famarol pasową dokładnie nie wiem jaki model ale widziałem jak robi i jest super na bazie kuhna super i tania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnowaczek    0

Ciekawa Prasa to Orkel GP 1260. Rotor 20 nozy. Centralne obwodowe smarowanie i gwarancja 5 lat na tuleje. Mnie się bardzo podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o Warfamie ( URSUS) Z-594 prasa stałokomorowa łańcuchowo-walcowa także nie będzie problemu ze zwijaniem kruchej słomy , w standardzie macie rotor i 14 noży , centralne smarowanie i obwiązywanie siatką . Według mnie to jest ciekawa opcja w rozsądnej cenie bo można ją kupić podobno za ok 75 000 brutto , pewnie jeszcze do jakiejś negocjacji .http://www.ursus.com.pl/Linia-do-zielonek-siana-i-slomy/Prasy#Z-594 , http://rolnicze-maszyny.pl/prasy-zwijajace-orkel.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj