Skocz do zawartości
Krzysiek12345

Monoblock w ciągniku Belarus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
padre1989    10

dlatego jak sie kupuje trzeba brac wersje 952.3 bo juz952.4 ma przerobiony calkowicie uklad paliwowy i nie trzeba pchac sie w nowe wynalazki tylko wziac stare dobre rozwiazanie

Proktor    2

Myślałem że by dało sie przerobić bo przy siłowniku w 1221 mam po 2 wyjścia na olej (zasilanie i powrót) a w 1523.3 to mam jedno wejscie do silownika i jednoczesnie jest ono powrotem

seweryn20    652

Musiał byś założyć choć jeden dwustronny z zachowaniem średnicy tłoka.

Ogólnie to chyba żaden inny ciągnik nie ma podnośnika działającego w obie strony siłowo. Trudno powiedzieć co jest wynalazkiem. Raczej ruski dwustronny choć trzeba przyznać że to przydatne.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    652

Sprawdź czy to drugie to przyłącze hydrauliczne ciśnieniowe czy dren dla ujścia przecieków. Bo przy vtej średnicy tłoczyska względem cylindra nie ma mowy o dwustronnym.

Proktor    2

Tzn te wejście u góry co bym chciał dociążenie podłączyć to to jest tak podłączone na wolny spływ wężyki są na opaski podłączone ... Bo jezeli by poszlo cisnienie tam to by wysadzilo te opaski

tymtus    41

Siemka. Dziś byłem na bednarach i dowiedziałem się, że można wykupić opcje do ciągnika (nawet jeżeli posiadamy go jakiś czas), wymiany siłowników na takie z dociskiem. Cena za taki bajer to 6000 zł netto. (Belarus 952)

Uziu92    1489

silowniki to nie wszystko , potrzeba jeszcze inny rozdzielacz .

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

tymtus    41

Możliwe. Wiem, że całość kosztuje 6000 zł netto. Nie wiem czy z montażem czy bez.

Uziu92    1489

mtztowski monoblok powinien miec juz docisk seryjny jak tylko z fabryki wyjezdza ale oni wepchali tam 2 regulacje , pozycyjna i silowa co w sumie jedno i drugie to jest to samo.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

seweryn20    652

Kurna jestem nawalony i nie jestem w stanie napisać elaboratu ale tu chodzi głownie o rozdzielacz i siłowniki.  Temu takla cena.

Junkers    42

Silowniki mozna tylko dokupic a rozdzielacz zalozyc zwykly sekcyjny z dwoma wyjsciami, ale bedzie wtedy tylko regulacja kopiujaca (nie bedzie pozycyjnej ani silowej) tzn tylko gora albo dol. Ewentualnie rozdzielacz z zatrzaskiem na opcji plywajacej i tylko taki by byl wskazany. Ciekawe jaki rozdzielacz sprzedaja w komplecie tzn czy beda dzialaly reg. poz. i sil??

pozycyjna i silowa co w sumie jedno i drugie to jest to samo.

Nic bardziej mylnego! Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Uziu92    1489

no ja mialem to ustrojstwo 4 lata i nie zauwazylem roznicy zadnej .

Kupię opony 480/65/R28

Junkers    42

Musialo ci cos nie dzialac.

Regulacji silowej uzywam do agregatu uprawowego bez kolek i pluga jak kolka nie mialem. Pozycyjnej do reszty.

Jesli uzywamy ktorejs z regulacji to druga musi byc wylaczona tzn dzwignia do samego przodu, a rozne cyrki widzialem :D

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Uziu92    1489

wiesz to byl pronar to bardzo mozliwe ze to nie dzialalo. Ogolnie monoblok byl fajny ale nim sie olej nie rozgrzal, to jeszcze w miare szybko to dzialalo , olej sie rozgrzal to trzeba bylo czekac kupe czasu nim pompa wypelnila silowniki i podnioslo maszyne, niewazneo jakiej masie. Do monobloku seryjna pompa 45 litrow wydaje mi sie ze za slaba, na jakiejs 60 moze by to dzialalo jak nalezy nawet w temperaturze.

Kupię opony 480/65/R28

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Karwan91tdi
      Witam kupiłem ostatnio mtz 82 z 1984 r usterki w nim to nie działający przekaźnik wom oraz z hydraulika gdyż siłownik podnosi tylnie cięgła do góry a po powrocie dźwigni w pozycje 0 cięgła samoczynnie opadają . Czy ktoś może mi poradzić jakie mogą być przyczyny podanych usterek?
    • Przez Karwan91tdi
      Witam kupiłem ostatnio mtz 82 z 1984 r niesprawności w nim to nie działający przekaźnik wom oraz problem z hydraulika gdyż siłownik podnosi tylnie cięgła do góry a po powrocie dźwigni w pozycje 0 cięgla od razu opadają. Czy ktoś mógł by mi poradzić jakie mogą być przyczyny tych usterek? 
    • Przez Lukasz9696x
      Witam kupiłem ciągnik jumz ktory poprzednio był koparko spycharką przerobiłem go na ciągnik rolniczy i mam problem ktory dotyczy przeglądu mianowicie jest napisane ze to pojazd specjalny i nie moge nigdzie w okolicy zrobić przeglądu czy mozna coś z tym zrobić ?
    • Przez emergency12
      Witam, Planuje kupić belarusa 952.6 (identyczny jak 952.5 tylko z podwójnym wtryskiem ad blue). Jak oceniacie ten ciągnik? 952.5 kosztował 123 tys brutto, 95km. warto dokładać pieniędzy do lepszego ciągnika na 20ha?
    • Przez czesio200
      witam mam problem z ładowaniem w moim mtz 82 z 2000r ładowanie jest ale słabe wymieniłem regulator na nowy i dalej jest to samo czyli bez świateł jako tako ładuje a na światłach wcale. miernikiem wyszło że ładuje na 11 z groszami i na zegarze pokazuje podobnie. co może być przyczyną jeśli alternator to jaki kupić nowy tzn są różnej mocy 700 i 1000W który kupić? do alternatora ida tylko 2 kable gruby i cienki. Aku są 2X 12V 125ah