damian83

Obalamy mity w rolnictwie

Polecane posty

Zetor 7211 to oczywiscie 72 km musi miec.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Chyba u Was biggrin.gif -u nas twierdzą że to taka trochę przerośnięta "sześćdziesiątka" biggrin.gif-tyle że nikt nie odważy się podpiąć do C-360 tego co bez strachu podźwignie Zetorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No z pewnością. Z tym rozrzutnikiem to ciekawa teoria. Jak dla mnie jednoosiowy lepszy bo zawsze trochę tył traktora dociąży(pewnie dlatego że jednoosiowy mam :P)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Już nawet nie chcę zaczynać o mitach na temat spalania ciągników bo to dopiero temat rzeka albo i osobny temat od tego jest wystarczająco zmitologizowany, ale jaką ludzie mają fantazję to przechodzi ludzkie pojęcie

 

Mit nowego ciągnika na polskiej wsi, teorie jakby to chłop który kupił nowy ciągnik dostał chwilowego zaćmienia mózgu, zmusili go pod karabinem trzymali, czy nie wiem co, bo większość chłopstwa darmo by nie chciało nowego, bo każdy nowy 4x4 pali od 10 l/god z w górę tylko polskiej ropy, części drogie i psuć się będzie bardziej jak stara c 360 i w ogóle do niczego bo plastik nie wspominając już o cenie, dlatego cała chłopska elita z tej szlachty co to pod sklepem przesiaduje za darmo by nie chciała nowego traktora, komentują co który to większa lipa nowe zetory lipa, ale i JD to też lipa, znawcy za 3 grosze :P, najlepsza c 360 którą kupił dziadek zajechał ojciec a wnuk jeszcze tym jeździ i jego dzieciom jeszcze ma posłużyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

U mnie z kolei panuje przekonanie ze do ciągnika o mocy 80 KM z napędem 4x4 to minimum 4 w obrocie :P

Druga opinia to masakryczne spalanie ciągników Zetor :D 25 litrów na hektar to minimalne spalanie 7211 w pługu 4x35. Dodam , że na lekkiej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja tak sobie m,ysle ze ci co mowia ze zetora nie chca bo strasznie duzo pali to z zazdrosci mowia bo nie stac ich jest na zetorka i jezdza c-360

i szlak ich trafia jak sasiad kupuje sobie zetorka i ma cicho , czysto , wygodnie i duzo miejsca w kabinie no i wspomaganie posiada o ogrzewaniu juz nie wspomne . ale moze i troszke wiecej pali od c-360 to i tak bym nie zamienil na nawet 2 c-360 lub mf 255 ktorego mialem wczesniej , niebo a ziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

toć mowie ze dwie sześćdziesiątki masz problem z czytaniem? jest pozno, ale bez przesady...

 

Sorki, że nie zaadresowałem kogo konkretnie mam na myśli. W ramach ścisłości miałem na myśli użytkownika @szczewko, więc problemów z czytaniem nie mam :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

A ja chcialbym obalic mit, w ktorym sie mowi, ze polski rolnik dostal w tym roku 90% doplaty, ktora dostaje rolnik ze starej UE. Nieznam doklandnie liczby ktora dostaje zachodni rolnik, mysle ze @jaro bedzie wiedzial. Ja szacuje, ze mamy okolo 50 % tego co oni :P


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A nawet i tyle nie mamy :P. Oni dostają trzykrotnie więcej oraz mają ogromne dopłaty do paliwa (jest ono specjalnie barwione na odpowiedni kolor i mogą je lać tylko do maszyn rolniczych) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Szczerze mówiąc to nie wiem dokładnie-tyle że o dopłatach (a właściwie o ich wysokości) to ja już tutaj od paru lat trąbię-a dopiero w tym roku minister łaskawie przyznał że istnieje coś takiego jak plon referencyjny...

Zawsze jak słyszę jakiegoś polityka gdy wspomina o polityce rolnej to na myśl przychodzi mi stary dowcip-"tak to prawda-tyle że nie w Moskwie tylko w Leningradzie,i nie samochody tylko rowery i nie rozdają tylko kradną biggrin.gif ".Ciemny chłop i tak kupi angry.gif .Najlepszym zaś numerem w Polsce jest zantagonizowanie miasta i wsi-wy tam sobie popsioczcie na siebie a my spokojnie porządzimy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

Co do rozrzutnika to do samego obornika lepszy 1-no osiowy lepsze dociążenie na oś ciągnika i łatwiejsze cofanie

jeśli używa się go do zboża albo kukurydzy to lepszy 2-osiowy łatwiej przepinać

Ja mam ruski 4.5 tony i się nie patyczkuję u nas 1 to jak u innych 2 ale kładziemy taśmociągiem prosto z obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A ja chcialbym obalic mit, w ktorym sie mowi, ze polski rolnik dostal w tym roku 90% doplaty, ktora dostaje rolnik ze starej UE. Nieznam doklandnie liczby ktora dostaje zachodni rolnik, mysle ze @jaro bedzie wiedzial. Ja szacuje, ze mamy okolo 50 % tego co oni :P

 

 

Nie wiem co słyszałeś ale ja w Agrobiznesie czy gdzieś tam słyszałem że wypłacono już 90% dopłat bezpośrednich za rok 2009, a co do tej wysokości to może ktoś to źle zrozumiał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

jedno osiowy się na góry nie nadaje bo jak zwalimy juz pół rozrzutnika i mamy podjechać pod górę to są problemy i to chyba jedyna wada jedno osiowego;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A jak będziesz miał dwuosiowy to ciężar też pójdzie na tył i co wtedy zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jedno osiowy się na góry nie nadaje bo jak zwalimy juz pół rozrzutnika i mamy podjechać pod górę to są problemy i to chyba jedyna wada jedno osiowego;p

a 2 osiowym to może lepiej? ten 2 osiowy byłby lepszy gdyby miał zaczep na górny zaczep ciągnika czepiany a tak jak jest to uczepione na dolny zaczep to jeszcze bardziej w polu utrudnia prace, jedyna zaleta to że przednie koła robią ślad dla tylnych i może lżej to się ciągnie ale przy nawrotach ten sam problem będzie, pisałem już w innych tematach, że ktoś chyba dla żartu podał zapotrzebowanie mocy do rozrzutnika 3,5t 30km, do tego sprzętu do roztrząsania po oranym polu potrzebne jest min. 60km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ferdek a kto wozi na świeżo zaorane pole gnój zawsze myślałem że robi się to przed orką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja wożę na wiosnę, mam dużo gnoju i 7 - 9 ha na wiosnę wywożę około 120 rozrzutników, a jak nawet ktoś ma mało gnoju to pod ziemniaki wozi, fakt po ściernisku na niskim biegu c 330 poradzi sobie ale co jak jest trochę grząsko, albo nawinie obornika na wały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jedno osiowy się na góry nie nadaje bo jak zwalimy juz pół rozrzutnika i mamy podjechać pod górę to są problemy i to chyba jedyna wada jedno osiowego;p

 

Nigdy nie zamienię dwu osiowego na jedno. Takiego nie da sie przypiąc do przyczepy albo prasy. Tak samo z sieczkarnio do QQ. Do tego łatwiej go wywrócić i złamac po przeładowaniu. Jedyna zaleta trochę łatwiejsze cofanie.

 

Było o głęboszu. Ja zapiłem 2 kły do 3512 i na 4l dał rade. Jak się jeden urwał to szedł na 1H


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jedyna zaleta ?-na mój wchodzi dwa razy tyle co na zwykły dwuosiowy-złamać ?-wolne żarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Andrzej rozrzutnik produkcji ZSRR nigdy byś nie przełamał na moim było 6t a ma ładowność 4t.Ale 2 osiowy jest lepszy tak jak piszesz bo można wykorzystać na przyczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=17095 na jednoosiówke bym nigdy tyle nie naładował. Nie dość ze strach żeby nie złamać to jeszcze żeby nie przewrócić.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jedno osiowy jest znacznie lepszy od 2 osiowego, ładujesz ile wejdzie i jeszcze trochę ładnie dociąża tylną oś w ciągniku więc zwiększa mu siłę uciągu i ciągnik idzie z nim jak szalony, tylko dlatego że mamy rozrzutnik 1-osiowy wybraliśmy beczkę na dolny zaczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=17095 na jednoosiówke bym nigdy tyle nie naładował. Nie dość ze strach żeby nie złamać to jeszcze żeby nie przewrócić.

 

Zdejme adapter i też tyle wejdzie


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

qazi ja górny w 3512 zdoiłem bo i tak go nie używałem :lol:

 

Załadujesz ale ile razy twój rozrzutnik to wytrzyma?? Wytrzyma zaczep w ciągniku?? Z ciekawości sprawdziłęm wytrzymałośc zaczepy i piszą o 2268kg statycznie. Przy wjechaniu w każdą dziurę obciążenie będzie rosło. O przypinaniu do przycvzepy, prasy sieczkarni jzu pisałem wcześniej. Z jedno osiowym tego się nie da zrobić. O wyciąganiu ulgneitego tez nie będę pisać. Zdazało sie ze odpinałem rozrzutnik, łańcuch za tylno oś i wyciągałem. Z jednoosiowym było by dużo ciężej bo zaczep na ziemi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj